YGS ve LYS için çalışma stilim

DeeJMert

Kilopat
Daha fazla  
Seneye hayırlısıyla YGS ve LYS'ye gireceğim. Sınavlar için şöyle bir plan hazırladım. Bu çalışma stili doğru mu ?

-11 Temmuzda okulda YGS kursu var 2 ay süresince.
-Ben 11 Temmuz'a kadar 11. Sınıf fizik-kimya-matematik-geometri'yi bitirmeyi amaçlıyorum.(fiziğin %75'i, matematiğin %70'i bitti.)
-11Temmuza kadar ygs matematiğinde %60'ını bitirmeyi amaçlıyorum.(%25'i bitti.)
-Kurs süresince sadece YGS çalışıp kurs bitince okul açılasıya kadar YGS'yi bitirmeyi amaçlıyorum.(Bunun içinde deneme çözme de dahil)
-Okul başlayınca ilk haftasının boş geçeceğini düşünerek 11 tekrar'ı yapmayı amaçlıyorum.
-Bu tekrardan sonra Ekim sonuna kadar ( ilk yazılılara kadar ) okul dersleri ve YGS çalışmayı amaçlıyorum.
-Daha sonra YGS'ye 1 ay kalasıya kadar LYS çalışmayı amaçlıyorum.

Sizce bu çalışma stili doğru mu? Eksikler varsa yazarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru ama 12. sınıf zaten boş geçecek. Belki derslerde bırakacaklar, eve gönderecekler, yok yazmayacaklar, sınav sorularından ufak ufak verecekler, sözlü notlarını şişirecekler :)
Hocalara da baskı yaparsanız YGS-LYS odaklı ders anlatır. Temel lise ise farklı.
YGS'den önceki 1 ay deneme ve konu tekrarına gider. 1 buçuk ay yaparsan daha iyi olur her ihtimale karşı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı