Yiyip yiyip kilo almamak neden kaynaklanır?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Çok ilginç adam yanımda bir ton şey yiyor ben onun yediğinin yarısını yesem kilo alıyorum adam zayıf ben de biraz kilo çok zoruma gidiyor böyle tipler. Metabolizma ile mi alakalı? Bende olacaktı o şans sonsuz bulk yapardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalori alımı ile alakalı. Bu rehberime göz atabilirsin.

Kalori alımı ile alakalı. Bu rehberime göz atabilirsin.
Adam 5k kalori alıyor gene kilo almıyor ben kalori az aldığım halde kilo alıyorum arada metabolizması çok hızlı yakıyor.

Adam 5k kalori alıyor gene kilo almıyor ben kalori az aldığım halde kilo alıyorum arada metabolizması çok hızlı yakıyor.
Metabolizma da bir etkendir fakat 5000 kalori almıyor olabilir de belki yanlış hesaplamıştır. Yüksek miktarda su içmek metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Çok ilginç adam yanımda bir ton şey yiyor ben onun yediğinin yarısını yesem kilo alıyorum adam zayıf ben de biraz kilo çok zoruma gidiyor böyle tipler. Metabolizma ile mi alakalı? Bende olacaktı o şans sonsuz bulk yapardım.

Kalori ile alakalı onun dışında metabolizme bağışıklık sistemi ile alakalı da olabiliyor tamamen genetiklere bağlı

Bence sen çok yediğini sananlardansın, sana tavsiyem günde 2 tabak yemek yiyorsan onu 4 tabak yapman olur 4 tabak yemeğin yanına atıştırmalıklar ve çerez yemen bunların yanına da hafif bir spor yaparak sağlıklı kalman olacak ama öğün sayını artır kesinlikle ve porsiyonları bol koy.

Ben her gün 4500 kalori ile sabit kiloda kalıyorum mesela. Demek ki metabolizman çok yavaş az kalori alsan bile sende kiloya çevirebiliyor, metabolizma hızı genetikte oluyor çoğunlukla. Bir akrabamdan biliyorum çocuğun anne tarafı hep kilolu çocukta onlara çekmiş, küçüklüğünden beri kiloludur halbuki çok yemez masadan hemen kalkar abur cuburda tüketmediğini söylüyor ne kadar doğru diyor bilemem ama durum bu. Metabolizmayı hızlandırmak için bir sürü yöntem var araştırmanızı ve uygulamanızı öneririm.

Ben her gün 4500 kalori ile sabit kiloda kalıyorum mesela. Demek ki metabolizman çok yavaş az kalori alsan bile sende kiloya çevirebiliyor, metabolizma hızı genetikte oluyor çoğunlukla. Bir akrabamdan biliyorum çocuğun anne tarafı hep kilolu çocukta onlara çekmiş, küçüklüğünden beri kiloludur halbuki çok yemez masadan hemen kalkar abur cuburada tüketmediğini söylüyor ne kadar doğru diyor bilemem ama durum bu. Metabolizmayı hızlandırmak için bir sürü yöntem var araştırmanızı ve uygulamanızı öneririm.

Metabolizması hızlanırsa iyice kilo kaybeder ama arkadaş kilo almak istiyor.

Geri
Yukarı