YKS açıklanmadı

ÖSYM, 20 Temmuz'da açıklanacağını söylüyor. Ama niyeyse her yerde 17 Temmuz beklentisi var.

"2022 yılında ÖSYM, akademik takvimde YKS sınavlarının sonuçlarının 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacağını bildirdi. Fakat sonuçlar 2 gün erken açıklanarak 18 Temmuz 2022 tarihinde adayların erişimine açıldı." umuduyla bekledik önceki senelerde de böyle olmuş o yüzden.

Arkadaşlar en geç 20 temmuzda açıklanır zaten kaldı ki gecesinde anında açıklanıyor, yani çarşamba açıklanacak gibi bile sayabilirsiniz çünkü perşembeye girer girmez açıklanacak kaldı 2 gün yani çokta dert edilecek bir şey değil bence.

Arkadaşlar en geç 20 Temmuz'da açıklanır zaten kaldı ki gecesinde anında açıklanıyor, yani çarşamba açıklanacak gibi bile sayabilirsiniz çünkü perşembeye girer girmez açıklanacak kaldı 2 gün yani çok da dert edilecek bir şey değil bence.

Bir an kendim mesaj yazdım sandım.

17 Temmuz YÖKDİL başvurularının son tarihi, sistemin kilitlenmesi riskini alamazlar yoksa öğrenciler mağdur durumuna düşer. 18 Temmuz YDUS sonuçları ilan tarihi, aynı günde 2 sınavın sonucu açıklanır mı tartışılır. 19 Temmuz ise ALES geç başvuru tarihi, ve başvurular sadece o gün alınacak. Yine sistemin kilitlenmesi riskini alamazlar.

Ya 18 Temmuz sabahı ya da 20 Temmuz diyorum.

17 Temmuz YÖKDİL başvurularının son tarihi, sistemin kilitlenmesi riskini alamazlar yoksa öğrenciler mağdur durumuna düşer. 18 Temmuz YDUS sonuçları ilan tarihi, aynı günde 2 sınavın sonucu açıklanır mı tartışılır. 19 Temmuz ise ALES geç başvuru tarihi, ve başvurular sadece o gün alınacak. Yine sistemin kilitlenmesi riskini alamazlar.

Ya 18 Temmuz sabahı ya da 20 Temmuz diyorum.
Yarın mümkün görmüyorum.

Bu sene muhtemelen yığılma oldu ve çoğu kişinin optiklerini kaybetmiş bile olabilirler. Bu kadar uzun sürmesi çok anormal. Bu yığılma sonrası bence gelecek sene sistem değişikliğine gidilecek.
Yığılmayla sınav açıklanma tarihinin alakasını çözemedim. Hadi onu geçtim açıklanma tarihiyle YKS'nin kaldırılması arasında nasıl bağlantı kurdun? Vallahi bu sınav herkesin psikolojisini bozmuş, acil kaldırılsın bence de.

Yeni konular

Geri
Yukarı