YKS açıklanmadı

Yığılmayla sınav açıklanma tarihinin alakasını çözemedim. Hadi onu geçtim açıklanma tarihiyle YKS'nin kaldırılması arasında nasıl bağlantı kurdun? Vallahi bu sınav herkesin psikolojisini bozmuş, acil kaldırılsın bence de.
Bir bekleyemediniz. 20 Temmuz'dan sonra sonuçlarınızı göremezsiniz şikayet edin.

ÖSYM öğrencileri -ben dahil- kalpten götürmeyi planlıyor sanırım. Öğrenciler artık o kadar alıştı ki açıklanan tarihten 1-2 gün önce sonuçların açıklanmasına, erken açıklanmayınca neden böyle oldu diye kendi kendine soruyor.

Matematiğin Güler Yüzü var ya o birçok sınav açıklanması gerektiği için bu kadar geç kalınmış olabilir diyordu vallahi açıklayın kurtulalım 2 gündür adamakıllı uyumadım bile. Yol haritamızı çizeceğiz sonuçlara göre.

20 Temmuz'da açıklanacağı söyleniyor fakat açıklansa da pek umurumda değil artık çünkü okumanın neredeyse önemi kalmadı. Ülkenin gidişatı çok çok kötü.

20 Temmuz'da açıklanacağı söyleniyor fakat açıklansa da pek umurumda değil artık çünkü okumanın neredeyse önemi kalmadı. Ülkenin gidişatı çok çok kötü.
Asıl bence şimdi daha önemli. Kendini kurtarman lazım bu saçma sistemden. Onun için de tek çare okumak.

Muhtemelen yarın sabah açıklanır, yarın sabah açıklanmazsa da resmi tarihe 1 gün kalmış oluyor. O gün kesin açıklanacaktır, şimdiden sınav sonuçlarının herkese hayırlı olmasını diliyor ve bir hatırlatmada bulunmak istiyorum: Ülkemizde milyonlarca üniversite mezunu işsiz var ve illaki herkes okumak zorunda değil arkadaşlar. Eğer istediğiniz bölüm gelmiyorsa bir sene mezuna kalın ya da doğrudan iş hayatına da atılabilirsiniz. Emin olun ki üniversiteyi bitirdikten sonra işsiz kalmak, insanın çok zoruna gider ve ister istemez şu his de olacaktır: Üniversiteyi bunun için mi okudum? Bu hisse kapılmamak için zamanında doğru kararı almak önemli ve üniversite diplomasını açık öğretim fakültesinden de alabilirsiniz. Okuyorsanız ya çok iyi bölümde, üniversitede okuyacaksınız ya da okumayıp açık öğretim fakültesinden bitirip diplomayı alacaksınız. Başka yolu yok, tekrardan sonuçların herkese hayırlı olmasını diliyorum. Umarım istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz :)

Geri
Yukarı