YKS'de 320K sıralama geldi (EA)

Dostum, hayatı boyunda ders çalışmaktan başka bir şey yapmayan veya ilköğretim döneminde temel eksiği yaşamayan adamların gelip de "Kötü." demesine aldırma bence. Benim de durumum buna benzer, sırf matematik ve fen yapamadığım için çok geriye atıldım. Anladığım kadarıyla senin de durumun matematik ve fen yüzünden böyle. Emin ol yapacak bir şey yok, temel yoksa hiçbir şekilde gerisi gelmiyor. Kendimden biliyorum.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun 2 yıldır sınava girdiğine göre ya yeterince düzgün çalışmayı bilmiyorsun ya da çalışmamışsındır. Ben ilk sene girdiğimde 900 binlerdeydim 1. sene adam gibi oturup çalıştım(sırf hırs yaptığım için evdeki interneti bile kapattırmıştım) 2. senemde ilk 100 bine girmiştim bu başkaları için başarı sayılmayabilir ama benim için çok büyük bir başarıydı. Eğer istediğin bölüme puanın yetmiyorsa mecbur mezuna kalıp çalışacaksın.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun 2 yıldır sınava girdiğine göre ya yeterince düzgün çalışmayı bilmiyorsun ya da çalışmamışsındır. Ben ilk sene girdiğimde 900 binlerdeydim 1. sene adam gibi oturup çalıştım(sırf hırs yaptığım için evdeki interneti bile kapattırmıştım) 2. senemde ilk 100 bine girmiştim bu başkaları için başarı sayılmayabilir ama benim için çok büyük bir başarıydı. Eğer istediğin bölüme puanın yetmiyorsa mecbur mezuna kalıp çalışacaksın.
Yani normal olarak çok düzgün çalışmadım gibi gözüküyor. Şöyle anlatayım 1. mezun senemde kabul ediyorum çok düzgün çalışmadığımı fakat bu sene gerçekten çok emek verdim. Çok çalıştım, örnek olarak 345,3D ve Bilgi Sarmal TYT ve AYT Matematik denemelerinde 23 netin altına düştüğümü hatırlamıyorum. Sadece limit türev ve integral öğrenmek için her birinden 5 kitap çözdüm ama sınavda olmadı. Son çare intihar

İlgi alanım yok diyebilirim. Boş beleş bir adamım. Hiçbir şeye katkısı olmayan birisiyim. Ailemi tatmin etmek için iyi bölüme gitmek istemiştim. Olmadı.

Hocam o zaman şöyle sorayım okulda hangi dersler sizi daha çok cezbediyordu. İllaki sizi cezbeden şu dersler bitse de o dersi görsek dediğiniz bir ders vardır diye düşünüyorum.

Hocam o zaman şöyle sorayım okulda hangi dersler sizi daha çok cezbediyordu. İllaki sizi cezbeden şu dersler bitse de o dersi görsek dediğiniz bir ders vardır diye düşünüyorum.
Ben matematiği çok seviyordum. Öğrenmek için çok çalıştım. Üniversite de görülen matematiği araştırdığımda çok farklı geldi. Tamamen ispat üzerineydi.

Yani normal olarak çok düzgün çalışmadım gibi gözüküyor. Şöyle anlatayım 1. mezun senemde kabul ediyorum çok düzgün çalışmadığımı fakat bu sene gerçekten çok emek verdim. Çok çalıştım, örnek olarak 345, 3D ve Bilgi Sarmal TYT ve AYT Matematik denemelerinde 23 netin altına düştüğümü hatırlamıyorum. Sadece limit türev ve integral öğrenmek için her birinden 5 kitap çözdüm ama sınavda olmadı. Son çare intihar

Kardeşim sınav çok farklı bir aşama benim zamanımda sistem daha değişikti ve lys de en iyi sınavımı vermiştim o yönden bana artı olmuştu. Eğer spora yatkınlığın varsa yetenekle alan yerleride araştır.

Yani normal olarak çok düzgün çalışmadım gibi gözüküyor. Şöyle anlatayım 1. mezun senemde kabul ediyorum çok düzgün çalışmadığımı fakat bu sene gerçekten çok emek verdim. Çok çalıştım, örnek olarak 345,3D ve Bilgi Sarmal TYT ve AYT Matematik denemelerinde 23 netin altına düştüğümü hatırlamıyorum. Sadece limit türev ve integral öğrenmek için her birinden 5 kitap çözdüm ama sınavda olmadı. Son çare intihar
Aman ha. Sakın intihar etmeyin. Üniversite vs. önemli olabilir ama hayatın kendisi değil elbette. İlla yolunu bulursun. YouTube'dan Akademik Link, Gri Koç vs. takip edin. İyi olup az tercih edilen bölümler var. Mesela gemi inşa mühendisliği mi ne var. Kaptan da olabiliyorsunuz. Masa başı da çalışabiliyorsunuz vs. Uçakla ilgili teknik bir bölüm vardı. Hem rağbet görüyor, yurt dışı firmaları kapıyormuş vs. hem de onda uçağa hakim olduğun için ileride parasını verip pilotaj eğitimi alıp pilot da olabiliyorsunuz. Videonun linkini bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve en önemlisi ilgi alanım yok mu ne öyle bir şey yazmışsınız. İlgi alanlarınızı keşfetmelisiniz. Bu çok çok önemli.

Geri
Yukarı