YKS'de 320K sıralama geldi (EA)

Moralini bozmak hiç istemem ama 320K hiç iyi değil dostum. Psikolojik oalrak kötü değilsen ve ailen laf etmiyorsa bir yıl daha mezuna kalmalısın bence. Bu sıralama ile pek bir şey olmaz maalesef.
Evet, zaten bunun farkındayım. Ailem açısından hiçbir sıkıntı yok fakat 3 yıl kazanamadıktan sonra ister istemez moral bozukluğu oluyor. Çevre baskısı olsun, zaman kaybı olsun çok can sıkıcı şeyler. Karar vermek çok zor. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.

Evet, zaten bunun farkındayım. Ailem açısından hiçbir sıkıntı yok fakat 3 yıl kazanamadıktan sonra ister istemez moral bozukluğu oluyor. Çevre baskısı olsun, zaman kaybı olsun çok can sıkıcı şeyler. Karar vermek çok zor. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.
Maddi durumun iyi mi? İndirimli veya tam ücretli okumayı falan düşünebilirsin.

Aşırı çalışmak, sadece okuyarak çalışmak, düzensiz çalışmak ve kitap okumamak. Size dört farklı sebep.

Aşırı çalışmanız size hiçbir şey kazandırmayacak, onun yerine günlük olarak ve planlı olarak çalışmak çok daha önemli. Akşam yatarken ve sabah uyandıktan sonraki bir saat çalışmak için en uygun saatlerdir, bu beynin en açık olduğu zamanlardır ve diğer zamanlarda çalışmaya göre çok daha verim sağlar. Okuldaki rehberlik öğretmeninizle

Düzenli kitap okumak ne alaka diye sorabilirsiniz ancak en büyük sorununuz zaman ve soruyu anlayabilmekte. Kitap okumak okuduğunuzu anlamanızı ve daha hızlı okumanızı sağlar. Soruları yapma ihtimaliniz kolaylaşır ve sınavda size özellikle sayısal dersler için size çok fazla vakit kazandırır.

Bir önemlisi de sadece okuyarak çalışmak. Sözel derslerde tekrar etmek çok işe yarasa da özellikle sayısal dersleri okuyarak çalışmak o derste size hiçbir fayda getirmez. Sayısal dersleri soru çözerek çalışmak size daha fazla tecrübe kazandırır. Tek bir yayınevi'nin kaynaklarına odaklanmak yerine birden fazla kaynak kullanarak çalışmak daha fazla soru tipi göreceğiniz için size daha fazla tecrübe kazandıracaktır.

Hangi üniversitede okuyabilirim?
Özgeçmişin varsa (lisanslı sporcuysan) Hacettepe falan deneyebilirsin. Eğer özgeçmişin yoksa Ege Üniversitesi, 9 Eylül, ÇOMÜ, Ankara Gazi falan deneyebilirsin öğretmenlik için.
Not: Yazdığım üniversiteler sadece ham TYT+Spor mülakatı ile alıyor. Beden eğitimi öğretmenliği için ilk 800.000'e girmen lazım, ardından direkt üniversiteye mülakat için başvuru yapıyorsun. Bir de TYT+AYT ile mülakatsız alanlar var, onlar hangileri bilmiyorum.

Mesajımı biri mi sildi bilmiyorum seninle aynı kaderı yasıyorum neredeyse kanka 2019 dan beri matematikte yuzum gulmedı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve iletişim adresin var mı ?

Mesajımı biri mi sildi bilmiyorum seninle aynı kaderı yasıyorum neredeyse kanka 2019 dan beri matematikte yuzum gulmedı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve iletişim adresin var mı ?
[email protected]

Geri
Yukarı