Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Okunur mu?

Hocam benim korkum biraz fizik, matematik falan. Bir diğer etken de mühendisliği kazanmak biraz daha zor. Ben DGS'den geçiş yapacağım Boğaziçi isminden dolayı aşırı mantıklı geliyor. Bilgisayar mühendisliği için YTÜ olur en fazla, normalde İTÜ bilgisayar istiyordum ama maalesef bayağı zorluyor. Şu an için Boğaziçi YBS, YTÜ+Marmara bilgisayar mühendisliği. Her şeye rağmen bilgisayar mı diyorsunuz hocam?

Bana göre mühendislik tercih etmek daha iyi ama bu bölümde güzeldir. Mühendislik programındaki gibi bilgi verilmiyor çünkü. Mühendislik gelmezse bu bölümü seçersiniz. Bu bölümde geniş bölüm. Hem bilgisayar hem iktisat konuları mevcut.

Bana göre mühendislik tercih etmek daha iyi ama bu bölümde güzeldir. Mühendislik programındaki gibi bilgi verilmiyor çünkü. Mühendislik gelmezse bu bölümü seçersiniz. Bu bölümde geniş bölüm. Hem bilgisayar hem iktisat konuları mevcut.
Hocam ben de böyle düşünüyordum ama benim aklımı karıştıran tek konu Boğaziçi üniversitesi.
Mühendislik gelir fakat Boğaziçi değil, YTÜ, Marmara falan.
Sorum buydu aslında YTÜ, Marmara gibi yerlerde Bilgisayar mühendisliği okumak mı, Boğaziçi üniversitesinde YBS okumak mı?
Siz tercihinizi sanki Ytü, Marmara Bilgisayar mühendisliğinden yana kullanıyorsunuz.

Hocam ben de böyle düşünüyordum ama benim aklımı karıştıran tek konu Boğaziçi üniversitesi.
Mühendislik gelir fakat Boğaziçi değil, YTÜ, Marmara falan.
Sorum buydu aslında YTÜ, Marmara gibi yerlerde bilgisayar mühendisliği okumak mı, Boğaziçi üniversitesinde YBS okumak mı?
Siz tercihinizi sanki YTÜ, Marmara bilgisayar mühendisliğinden yana kullanıyorsunuz.

Aynen öyle hocam.

@SwezLy hocam ben şu an 2 yıllık optisyenliği okuyorum.
Onu bitirince de açıktan YBS okumak istiyorum. YBS de ki gördüğümüz matematik iş hayatında çok etkisi var mı? Yoksa sınavı geçmelik bilgi yeterli mi? Matematiğim zayıf, hele lti üçlüsünde vasatım şu an, bildiklerimi de unuttum, işi icra ederken çok önemli mi matematik.

@SwezLy hocam ben şu an 2 yıllık optisyenliği okuyorum.
Onu bitirince de açıktan YBS okumak istiyorum. YBS de ki gördüğümüz matematik iş hayatında çok etkisi var mı? Yoksa sınavı geçmelik bilgi yeterli mi? Matematiğim zayıf, hele lti üçlüsünde vasatım şu an, bildiklerimi de unuttum, işi icra ederken çok önemli mi matematik.

Biz üniversitede AYT matematiği ve işletme matematiği görmüştük, matematiğiniz iyi değilse (benim değildi ve kaldım) pek işinize yarayacağını düşünmüyorum YBS'deki matematiğin.

Biz üniversitede AYT matematiği ve işletme matematiği görmüştük, matematiğiniz iyi değilse (benim değildi ve kaldım) pek işinize yarayacağını düşünmüyorum YBS'deki matematiğin.

Demek istediğim bölümdeki işi yapmaya kalktığımda matematik çok lazım olacak mı? işi mi etkileyecek seviye de olur mu? bir de örgün YBS okuyan arkadaşıma sordum açıktan YBS bir işe yaramaz, uygulama yapıyoruz biz diyor. O çok önemli diyor. Hocam ne diyorsunuz bu konuda.

Demek istediğim bölümdeki işi yapmaya kalktığımda matematik çok lazım olacak mı? İşi mi etkileyecek seviye de olur mu? Bir de örgün YBS okuyan arkadaşıma sordum açıktan YBS bir işe yaramaz, uygulama yapıyoruz biz diyor. O çok önemli diyor. Hocam ne diyorsunuz bu konuda.

Doğru demiş. YBS hem yönetim hem bilişim bölümü. Bunları uzaktan okumanın sana faydası olmaz.

Geri
Yukarı