YouTube çocuklara özel içerik nedir?

MelihMermer

Centipat
Daha fazla  
Ben YouTube videoları çekiyorum ve biraz çocukların izleyeceği oyun videoları çekiyorum ama çocuklara özel seçeneğini hiç denemedim, bilen biri varsa ajantajları ile dezavantajları nedir bu seçeneğin?

Genel olarak her video o kategoride benim için. (Tabii bazıları harıç)

Youtube sırf çocuklar izleyecek diye yetişkinlerin de içeriğine karışıyor.

Çocuklara özel videolara girmez Let's Play videoları. Bunlar girer ama:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çeşitli kısıtlamaları oluyor gördüğüm kadarıyla. Mesela küçültüp izlenemiyor. Oynatma listesine eklenemiyor. Tam emin değilim ama sanırım yorumlar da kapalı oluyor.

Yaşla falan alakası yok. İzlenen içerikten yaşı yeteri kadar tutarlı şekilde tespit edebilir YouTube.
Konu sahibi çocukların izlediği şeylerin neler olduğunu fark edecek kadar beyin sahibidir bence. O kategorinin ne anlama geldiğini sormuş. Çocuklar ne izler, onlara ne üreteyim dememiş.

Bu özelliği aktif ederseniz videonuz YouTube'un algoritmasına göre çocukların izlediği bölüme çıkar. Dezavantaj olarak bu videolardan para kazanamazsınız (reklam yerleştiremezsiniz, izlenme vb. ile kazanılan para kazanılır.) beğenme ve beğenmeme sayısı görüntülenemez. Mobilde mini oynatıcı olarak tabir edilen şey çalışmaz. YouTube Premium üyesi bir kullanıcı videoyu indiremez. Video oynatma listesine eklenemez. Yorumlar bölümü kapalı olur.

Geri
Yukarı