Youtube kadar saçma bir yer görmedim

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Hem insanları gelin içerik üretin diyerek teşvik eden ve bunun karşılığını vermeyen aşağılık bir google ürünüdür. Şu saatten sonra google'a dair ne varsa hem telefonumdan hemde bilgisayarımdan sileceğim. Ben böyle saçma bir yapı görmedim. 10'larca hesabımın videoları youtube aramasından sebepsizce silindi. Kanallar spam muamelesi gördü bende sinirden tüm kanalları sildim ve hesapları iptal ettim. Kendine göre az çok izlenmesi vardı ama sen neden böyle yaparak beni aramadan çıkarıyorsun ey google? Eminim yalnız değilimdir. O kadar emek verip oluşturduğumuz videolar çok basit bir şeymiş gibi davranılması ve emeğinin karşılığını alamamak berbat bir şey. Hepsini para kazandırmamak ve kendi cukkaları dolsun diye yapmıyorlarsa bir şey bilmiyorum. Son zamanlarda youtube video yükleyen çoğalınca bunlar işleri daha da zorlaştırdı. Bir aptal algoritmaya tüm sistemi bağlamak nedir ya? Resmen algoritmaya göre hareket etmek zorundasın. Binlerce spam kanal var onların videosu silinmiyor. Ben kurallara uyarak video yüklüyorum yaptıkları işe bakın.

Arkadaşlar youtube'dan beklentiniz varsa olmasın. Bunu size kanıtlamak için yazdım bunları. Artık hiç bir şey ekisi gibi değil, Herkes kendi cebini düşünüyor. Google başındaki kişiler emin olun çok zekiler ve Büyük balinaların kazanmasını daha da arttırırken küçük balıkların o suda boğulmasını istiyorlar. Çünkü yeterince yayıncı var.
Sizde fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Eskiden beri google'ın hiç bir platformunda şansım yaver gitmedi. Cenabetlik bende mi bilmiyorum ama site açtım tuttu adsense onaylanmadı baktım insanlar okumayı sevmiyor video yükleyeyim dedim youtube böyle spam muamelesi yaptı. Bundan sonra tamamen siliyorum. Asla google servislerini kullanmayacağım. Madem öyle o zaman böyle. Okuduğunuz için sağolun. İçimi dökmek istedim.

Bundan sonra yandex destek vereceğim.

Sinirleriniz oynamış belli ki fakat Yandex indirmek için bile Google servislerini kullanıyoruz. Emeklerinize üzüldüm ama bu her ortamda böyle birinin işine yarıyorsan varsın yoksa yoksun.

Sıkıntı sende değil, bir düşünün, bir tarafını oynatarak (bir söz var aslında ama ağzıma alarak seviyeyi düşürmeyeceğim) para kazanan insanların bir kazanç elde edebildiği ortam haline gelmiş durumdan genel olarak Youtube, kendi emeği ile hareket edenler de hep spam (!) zaten, Spotify albüm eklemek konusunda sıkıntılı olmasa ve konser kayıtları da rahat bulunabilse bir saniye durmam o lanet platformda.

Yandex de kendi cukkasini düsünüyor. Degisen ne ki? Sirketler babamizin hayrina hizmet vermiyor sonucta.
Tabiiki öyle ama en azından emeğini çöpe atmıyorlar. Tüm sitelerim yandex'te sorunsuz gözükürken google'da asla çıkmazdı. Neden acaba? R10 forumlarını biliyorsanız eğer bir ton böyle konu var. Ben sadece benim gibi emek veren insanlar adına üzüldüm. Gerçekten çok yazık insanlar bir beklenti ile bu işin içine giriyorlar.

Tabiiki öyle ama en azından emeğini çöpe atmıyorlar. Tüm sitelerim yandex'te sorunsuz gözükürken google'da asla çıkmazdı. Neden acaba? R10 forumlarını biliyorsanız eğer bir ton böyle konu var. Ben sadece benim gibi emek veren insanlar adına üzüldüm. Gerçekten çok yazık insanlar bir beklenti ile bu işin içine giriyorlar.
Merak ettim de sitenizin adı nedir ? Pm den atarsanız sevinirim

Merak ettim de sitenizin adı nedir ? Pm den atarsanız sevinirim
Özel değil, Şu an aktif değil, Geçmiş adına konuşmuştum. Sitem TV Yayın Akışları üzerindeydi ve yandex ilk sıradaydı, Google'da aramada bile çıkmıyordu. Bu Web üzerine örnekti. Youtube'da da aynı saçmalık dönüyor.
Neden bu kadar sinirlendim çünkü;
Spam yapmayın diye bas bas bağıran ama kendi emeğiniz ile click bait başlık yapmadan ve spam thumbnail eklemeden videolar üretiyorsan, Videoların silinmiyor. Tam tersini yapıyorsan spamcısın. İşin komik ve saçma yanını görebiliyor musunuz? Böyle saçma bir platformda binlerce mühendis çalışıyor birde. Ben yaptıkları işin içine tüküreyim bir şey demiyorum.
Ama bazen öyle sinirleniyorum ki aç diyorum video sitesi bas tüm yatırımları youtube'u solda sıfır bırak diyorum ama bunlarda para ile oluyor.

Yazıyı YouTube sanıp yazdım ama genel olarak aynı şey. Google'a genelleyebilirsiniz.
Ben youtube için yazdım ama genel olarak google'ın olayı budur. YouTube'da hatta google sonuçlarına göre daha az içerik varken şuan benim bir sürü müşterim kendi sitesini kurup bir sürü para harcıyor öne çıkmak için. Yazının gerisi YouTube için ama genel olarak düşün yani. Bir de şöyle birşey var, adam internet sitesini öne çıkarmak için belkide daha kolay olan yer olan YouTube'da kendini büyütüp oradan sitesine yönlendiriyor ama içeriği uygun olduğu için tabi.
Hem insanları gelin içerik üretin diyerek teşvik eden ve bunun karşılığını vermeyen aşağılık bir google ürünüdür. Şu saatten sonra google'a dair ne varsa hem telefonumdan hemde bilgisayarımdan sileceğim. Ben böyle saçma bir yapı görmedim. 10'larca hesabımın videoları youtube aramasından sebepsizce silindi. Kanallar spam muamelesi gördü bende sinirden tüm kanalları sildim ve hesapları iptal ettim. Kendine göre az çok izlenmesi vardı ama sen neden böyle yaparak beni aramadan çıkarıyorsun ey google? Eminim yalnız değilimdir. O kadar emek verip oluşturduğumuz videolar çok basit bir şeymiş gibi davranılması ve emeğinin karşılığını alamamak berbat bir şey. Hepsini para kazandırmamak ve kendi cukkaları dolsun diye yapmıyorlarsa bir şey bilmiyorum. Son zamanlarda youtube video yükleyen çoğalınca bunlar işleri daha da zorlaştırdı. Bir aptal algoritmaya tüm sistemi bağlamak nedir ya? Resmen algoritmaya göre hareket etmek zorundasın. Binlerce spam kanal var onların videosu silinmiyor. Ben kurallara uyarak video yüklüyorum yaptıkları işe bakın.

Arkadaşlar youtube'dan beklentiniz varsa olmasın. Bunu size kanıtlamak için yazdım bunları. Artık hiç bir şey ekisi gibi değil, Herkes kendi cebini düşünüyor. Google başındaki kişiler emin olun çok zekiler ve Büyük balinaların kazanmasını daha da arttırırken küçük balıkların o suda boğulmasını istiyorlar. Çünkü yeterince yayıncı var.
Sizde fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Eskiden beri google'ın hiç bir platformunda şansım yaver gitmedi. Cenabetlik bende mi bilmiyorum ama site açtım tuttu adsense onaylanmadı baktım insanlar okumayı sevmiyor video yükleyeyim dedim youtube böyle spam muamelesi yaptı. Bundan sonra tamamen siliyorum. Asla google servislerini kullanmayacağım. Madem öyle o zaman böyle. Okuduğunuz için sağolun. İçimi dökmek istedim.

Bundan sonra yandex destek vereceğim.
Hocam haklı olabilirsiniz ama koca YouTube heapları bile değişen algoritmalara ayak uydurmaya çalışıyor artık, ufak kanal sahibi için haksızlık çok tabi daha fazla çaba harcamak lazım ama yıllardır bu böyle zaten. Mesela carviser kanalı var araba incelmesi yapıyorlar. Adam kocaman kanala sahip ama o bile mesela kısa sürede çok izlenip trende girmiyor, kanalı bazen diğer daha düşük kanallardan çok izlenmesine rağmen öne çıkarılmıyor ama en önemli şeylerden biri istikrar diğeri algoritmaya ayak uydurup bizim gibi izleyicilere gizli olan anahtar kelimeleri düzgün seçmek. Bunları yapamazsan yada zor gelirse zaten google diyor ki sizinle işimiz olmaz. Bir iş yerine girip istenilen şeyleri denildiği gibi yapmazsan nasıl ki rütbe düşer, arka plana atılır yada kovulursan burada olan da bu. Eskiden daha kolaydı ama şimdi herkes hücüm ettiği için belkide olması gereken şeyi belki biraz da abartarak yapıyor olabilirler. Mesela ben herkes önüme düşse youtube izlemek istemem artık. Talep ettiğimiz içeriğe göre öne çıkarılıyor. Tamam belki ben etmiyorum ama milyon tane çocuğa annesi babası baloncuk videosu açar izletirse trend odur. Ben kendimce yıllar içerisinde sevdiğim kanalları izleyip takip etmişim. Eğer sen de kendi kitleni yaratmak istiyorsan ve içeirğin trend içerikler değilse elbette yavaş olacak bu süreç. Burada google'ın haklılığı "bence" daha fazla.

Son düzenleme:
Yandex tarayıcısı Chromium alt yapısını kullanıyor. Ayrıca sadece 32-Bit sürümü var.
Bari Mozilla Firefox kullanın performans, güvenlik ve gizlilikten ödün vermeyin.
Arama motoru olarak da Ducduckgo kullanabilirsin. @Ucsktr

Yandex'in de Google bir farkı yok. Bu konuda emin olabilirsin. Youtube içerik üreticilerin milyonlara ulaştı. Bilinen içerikler ile, popüler olmak için sosyal medya da bir geçmişinizin olması gerekiyor. Bu yüzden aradan çıkmanın yolunu bulmanız gerekiyor. Ücretsiz sunucu hizmeti sunan Youtube, elbette en çok para kazandıranları öne çıkaracaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı