YouTube kanalımı başkalarına göstermiyor

TLDR; kanalın kötü olduğu için başkalarına gösterilmiyor.

Bu videoyu kimin izlemesini umuyorsun? İnsanlar bu videoyu neden izlemeli sence?

Şahsem hiç komik değil. Yazı berbat duruyor. Videonun geneli berbat. Çözünürlük 240p mi kaldı diye kontrol etmem gerekti ve 1080p sözde. Videoları upscale mi ediyorsunuz? Ses efekleri eskide kaldı. Bir de üstüne outro koymuşsunuz. 15 yıl geriden geliyorsunuz.

Shorts olmalı. Outro olmamalı. İnsanlar aptal değil. Kanalınızın adına tıklayabiliyor. Watermark koyacaksanız bu kadar devasa koymayın. Ki bence itici bir şey. Özellikle bu seviye için.

Üstüne büyük i kullanmışsınız. Tam bir acemilik işareti.

Başka videoya bakalım. Yine aslında 240p. Gerçekten başka video açıp monitörümün bozuk olmadığını teyit etmem gerekti. En azından bunda büyük i yok. İnsanların hobi olarak oraya sıkıştığını sanmıyorum. Böyle bir şey yaşasalar açıp YouTube'dan bakmazlar. Mesela bu abimiz yayın yaparken/video çekerken sıkışmış ve kesit olarak paylaşmış. Bu kadar.

Hepsinden önemlisi açıklamaya #shorts yazmamış. İnsanlar shorts ne biliyor. Yatay videolar shorts olamaz. İçerik üretmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Thumbnail'dır, açıklamadır, başlıktır bunlar sonra gelecek şey. Bunlar videonuzu beğenip kanalınıza bakan kişilerin ilgisini çekmek için. Sizin daha videonuzu izleyen yok ki beğensin de kanalınıza girsin.

Shortslara gelecek olursak izlenmeleri izlenmeyen shorts izlenmesi kadar. YouTube yeni başlayan herkesi direkt öne çıkarıyor. Yüz binlerce beğenisi olan videoların arasında 2-3 beğenisi olan videolar sıkıştırıp duruyor millete. Mecbur izlenmiş oluyor. Birkaç yüz izlenmeleriniz bu sebeple. Ama tutmamış olacak ki YouTube sizden vazgeçmiş ve son 20 shortsta hiç izlenme yok desek yeridir.

Video içeriğine bakacak olursak, bu nedir? Bir insan bunu niye izlesin? Niye bu kadar kısa? Ne olduğunu anlayamadan bitiyor. Videoyu görünce herhalde her vurduğunu 2-3 saniyelik shorts olarak atan birinin hesabı diye düşünür, dislike atar ve bu kanalı bir daha önerme işaretleyip yüz binlerce izlenmiş shortsları izlemeye devam ederim ben. Bunu yapmamı engelleyecek ne sunuyorsunuz? Ben bir şey göremiyorum. Warzone zaten spesifik bir alan. İlla bundan içerik üretecekseniz üstüne koymalısınız. Mithrain oynuyor olsa en azından ses ve görüntü olurdu, izlenirdi. İnsanlar kendileri oyun açıp oynayabiliyor. Yayıncıların izlenme sebebi oyun oynamaları değil. Tabii onun için izleyenler de var ama asıl olay yayıncının kendisi. Sizin içeriğinizde öyle bir şey yok.
Başka video. Tebrikler, çatıya yakın gelip çarpmadan (belki de oyunda zaten çarpma yok) içeri girmeyi başardınız. Geri kalan her şeyi oyunu hiç oynamamama rağmen yapabileceğimden eminim. Bana ilginç ne sunuyorsunuz da izleyeyim?

Son attığınız diğer shortslar da kabaca böyle. Şimdi telefondan YouTube açıp bakalım millet ne atıyor.
  • Evrim Ağacı abimiz çıktı. Balık falan anlatıyor. 1 dakikada muhtemelen hiçbir yerde işime yaramayacak ama ilgi çekici bir video. İlgi çekmesindeki en büyük etken herifin kendisi. Adam orada, hareket ediyor, konuşuyor. Aynı şeyleri metin olarak paylaşan bir video paylaşsa bu kadar izlenmez. Hatta Google Translate'e okutsanız daha çok izlenir.
  • FormulaBone isimli kanal çıktı. Formula 1 takip ettiğim için bana çıkması normal. Evrim Ağacı özellikle takip ettiğim bir kanal değil. Ben izlenmelere bakmam, bakmayacağım. Evrim Ağacı videosunun 19 bin, FormulaBone abimizin 6 bin beğenisi var. Tahmin edin ne yapıyor? Kamera karşısına oturmuş, konuşuyor.
  • GTA V'te rampada araç sürerken geçen saçma bir konuşma. Millet komik buluyor. 213 bin beğeni.
  • StevenHe abimiz. Kamera karşısında saçmalıyor, birkaç tanesi komik gelmişti. 162 bin beğeni.
  • Ülkeci çocuk. Kamera karşısında ve ekranını paylaşıyor. Bayraklardan ülke biliyor. Bu kadar basit ve aslında spesifik bir şey yapıyor. Warzone daha spesifik tabii. 4,5 bin izlenmesi var. Spesifik olmanın zararları.
  • masterbuilderalec abimiz bir şeyler gösteriyor. Aralarında belki de en geniş ilgi alanı olabilecek şey. 48 bin.
  • AreYouKiddingTV. Ne yaptıklarını söylememe gerek yok herhalde. 104 bin beğeni.
  • thealikoca diye birisi. Herhalde Türk. İlk defa gördüm sanırım. Instagram profiline Türk bayrağı koymuş zaten. Abimiz ben diğerinden bu shortsa geçer geçmez bana sövmeye başladı. YouTube kurallarını değiştirmiş, artık daha rahat sövülebiliyormuş. Bak, genel alan. Bunu kamera karşısında yaptığını söylememe gerek yok herhalde.
Özet olarak bakarsak 8 shortsa baktım. 7 tanesi direkt kamera karşısında. Diğeri ise kendisi konuşuyor ve ekranda metni yazıyor ki bu özellikle ana dili İngilizce olmayanlar için çok etkili. İnsanlar ihtiyaç duymadığı zamanlarda bile daha rahat hissediyor bu sayede. Alan olarak ise teki bana özeldi, diğerleri Warzone veya Sons of the Forest'a göre çok daha geniş alanlardı. Elinde telefon olan herhangi birinin ilgisini çekecek şeylerdi.

Shortların hiçbirinin ne başlığına ne içeriğine ne de thumbnail'ına baktım. Direkt videoya giriyorsun. Özellikle ilk birkaç saniye çok önemli çünkü boş bir şey ise izleyen kişi direkt kaydırır gider.

Birkaç başka videonuza daha baktım (mesela cannibal camp). Gerçekten görüntü kalitesi çok kötü. Warzone bile olsa paylaştığım adam gibi ses ve görüntü çok önemli. İçerik saçma olsa bile etkisi çok fazla.

Tldr; kanalın kötü olduğu için başkalarına gösterilmiyor.

Bu videoyu kimin izlemesini umuyorsun? İnsanlar bu videoyu neden izlemeli sence?

Şahsem hiç komik değil. Yazı berbat duruyor. Videonun geneli berbat. Çözünürlük 240p mi kaldı diye kontrol etmem gerekti ve 1080p sözde. Videoları upscale mi ediyorsunuz? Ses efekleri eskide kaldı. Bir de üstüne outro koymuşsunuz. 15 yıl geriden geliyorsunuz.

Shorts olmalı. Outro olmamalı. İnsanlar aptal değil. Kanalınızın adına tıklayabiliyor. Watermark koyacaksanız bu kadar devasa koymayın. Ki bence itici bir şey. Özellikle bu seviye için.

Üstüne büyük i kullanmışsınız. Tam bir acemilik işareti.

Başka videoya bakalım. Yine aslında 240p. Gerçekten başka video açıp monitörümün bozuk olmadığını teyit etmem gerekti. En azından bunda büyük i yok. İnsanların hobi olarak oraya sıkıştığını sanmıyorum. Böyle bir şey yaşasalar açıp YouTube'dan bakmazlar. Mesela bu abimiz yayın yaparken/video çekerken sıkışmış ve kesit olarak paylaşmış. Bu kadar.

Hepsinden önemlisi açıklamaya #shorts yazmamış. İnsanlar shorts ne biliyor. Yatay videolar shorts olamaz. İçerik üretmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Thumbnail'dır, açıklamadır, başlıktır bunlar sonra gelecek şey. Bunlar videonuzu beğenip kanalınıza bakan kişilerin ilgisini çekmek için. Sizin daha videonuzu izleyen yok ki beğensin de kanalınıza girsin.

Shortslara gelecek olursak izlenmeleri izlenmeyen shorts izlenmesi kadar. YouTube yeni başlayan herkesi direkt öne çıkarıyor. Yüz binlerce beğenisi olan videoların arasında 2-3 beğenisi olan videolar sıkıştırıp duruyor millete. Mecbur izlenmiş oluyor. Birkaç yüz izlenmeleriniz bu sebeple. Ama tutmamış olacak ki YouTube sizden vazgeçmiş ve son 20 shortsta hiç izlenme yok desek yeridir.

Video içeriğine bakacak olursak, bu nedir? Bir insan bunu niye izlesin? Niye bu kadar kısa? Ne olduğunu anlayamadan bitiyor. Videoyu görünce herhalde her vurduğunu 2-3 saniyelik shorts olarak atan birinin hesabı diye düşünür, dislike atar ve bu kanalı bir daha önerme işaretleyip yüz binlerce izlenmiş shortsları izlemeye devam ederim ben. Bunu yapmamı engelleyecek ne sunuyorsunuz? Ben bir şey göremiyorum. Warzone zaten spesifik bir alan. İlla bundan içerik üretecekseniz üstüne koymalısınız. Mithrain oynuyor olsa en azından ses ve görüntü olurdu, izlenirdi. İnsanlar kendileri oyun açıp oynayabiliyor. Yayıncıların izlenme sebebi oyun oynamaları değil. Tabii onun için izleyenler de var ama asıl olay yayıncının kendisi. Sizin içeriğinizde öyle bir şey yok.
Başka video. Tebrikler, çatıya yakın gelip çarpmadan (belki de oyunda zaten çarpma yok) içeri girmeyi başardınız. Geri kalan her şeyi oyunu hiç oynamamama rağmen yapabileceğimden eminim. Bana ilginç ne sunuyorsunuz da izleyeyim?

Son attığınız diğer shortslar da kabaca böyle. Şimdi telefondan YouTube açıp bakalım millet ne atıyor.
  • Evrim ağacı abimiz çıktı. Balık falan anlatıyor. 1 dakikada muhtemelen hiçbir yerde işime yaramayacak ama ilgi çekici bir video. İlgi çekmesindeki en büyük etken herifin kendisi. Adam orada, hareket ediyor, konuşuyor. Aynı şeyleri metin olarak paylaşan bir video paylaşsa bu kadar izlenmez. Hatta Google Translate'e okutsanız daha çok izlenir.
  • Formulabone isimli kanal çıktı. Formula 1 takip ettiğim için bana çıkması normal. Evrim ağacı özellikle takip ettiğim bir kanal değil. Ben izlenmelere bakmam, bakmayacağım. Evrim ağacı videosunun 19 bin, formulabone abimizin 6 bin beğenisi var. Tahmin edin ne yapıyor? Kamera karşısına oturmuş, konuşuyor.
  • GTA V'te rampada araç sürerken geçen saçma bir konuşma. Millet komik buluyor. 213 bin beğeni.
  • Stevenhe abimiz. Kamera karşısında saçmalıyor, birkaç tanesi komik gelmişti. 162 bin beğeni.
  • Ülkeci çocuk. Kamera karşısında ve ekranını paylaşıyor. Bayraklardan ülke biliyor. Bu kadar basit ve aslında spesifik bir şey yapıyor. Warzone daha spesifik tabii. 4,5 bin izlenmesi var. Spesifik olmanın zararları.
  • Masterbuilderalec abimiz bir şeyler gösteriyor. Aralarında belki de en geniş ilgi alanı olabilecek şey. 48 bin.
  • Areyoukiddingtv. Ne yaptıklarını söylememe gerek yok herhalde. 104 bin beğeni.
  • Thealikoca diye birisi. Herhalde Türk. İlk defa gördüm sanırım. Instagram profiline Türk bayrağı koymuş zaten. Abimiz ben diğerinden bu shortsa geçer geçmez bana sövmeye başladı. YouTube kurallarını değiştirmiş, artık daha rahat sövülebiliyormuş. Bak, genel alan. Bunu kamera karşısında yaptığını söylememe gerek yok herhalde.
Özet olarak bakarsak 8 shortsa baktım. 7 tanesi direkt kamera karşısında. Diğeri ise kendisi konuşuyor ve ekranda metni yazıyor ki bu özellikle ana dili İngilizce olmayanlar için çok etkili. İnsanlar ihtiyaç duymadığı zamanlarda bile daha rahat hissediyor bu sayede. Alan olarak ise teki bana özeldi, diğerleri Warzone veya Sons of The Forest'a göre çok daha geniş alanlardı. Elinde telefon olan herhangi birinin ilgisini çekecek şeylerdi.

Shortların hiçbirinin ne başlığına ne içeriğine ne de thumbnail'ına baktım. Direkt videoya giriyorsun. Özellikle ilk birkaç saniye çok önemli çünkü boş bir şey ise izleyen kişi direkt kaydırır gider.

Birkaç başka videonuza daha baktım (mesela cannibal camp). Gerçekten görüntü kalitesi çok kötü. Warzone bile olsa paylaştığım adam gibi ses ve görüntü çok önemli. İçerik saçma olsa bile etkisi çok fazla.

Ağzım açık okudum gerçekten teşekkür ederim, peki algoritmasını düzeltmek için çok mu geç yani ne yapmalı bütün videoları liste dışı yapıp yeni bir kanalmış gibi devam mı etmek lazım yoksa bu kanalı unutsun mu algoritma toparlanır mı?

Ona dair bilgim yok. İçerik üretmediğim için tecrübe de etmedim. Sadece kaydırırken sevmediğim, alakasız ve kötü olduğunu düşündüğüm 3-5 beğenili videolar gören biriyim aslında.
Hocam doğru.

YouTube yeni açılan kanalları destekliyor bir nevi ücretsiz reklamını yapıyor eğer başarılı görür ise sürekli ön planda tutuyor.

Ayrıca şunlarda önemli

@hanstudios aşağıda yazdıklarım senin için kanalında zaten bir şey yok yeni kanal aç bence, Ayrıca ismini düzelt akılda kalıcı değil ve söylenmesi zor bir, Ve ayrıca kendi dil seç ya Türkçe ya da İngilizce eğer uzun süreli para kazanmak istiyorsan Türkçe devam et. (İngilizce bilmediğini var sayıyorum)
  • Videonun yüklenme saati. (Hafta içi akşam 6-9 arası, Hafta sonu öğlen 11-1 arası)
  • Click bait (Abartı olmasınlar video kapağı ve video tutarlı olsun)
  • Müzik ve çevre sesleri (telifsiz)
  • SEO Teknikleri (Videoların hangi kitleye hitap ediyorsa onlar izleyecek ve izlenme süren yüksek gözükecek)
  • Anahtar kelimeler (Keywordler)

1 - Türkçe
2 - İngilizce
3 - Oyun sesleri (Dünya üzerindeki tüm kişiler videoları izler)
3. seçenek örneği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam doğru.

YouTube yeni açılan kanalları destekliyor bir nevi ücretsiz reklamını yapıyor eğer başarılı görür ise sürekli ön planda tutuyor.

Ayrıca şunlarda önemli.

@hanstudios aşağıda yazdıklarım senin için kanalında zaten bir şey yok yeni kanal aç bence, ayrıca ismini düzelt akılda kalıcı değil ve söylenmesi zor bir, ve ayrıca kendi dil seç ya Türkçe ya da İngilizce eğer uzun süreli para kazanmak istiyorsan Türkçe devam et. (İngilizce bilmediğini var sayıyorum)
  • Videonun yüklenme saati. (hafta içi akşam 6-9 arası, hafta sonu öğlen 11-1 arası)
  • Click bait (abartı olmasınlar video kapağı ve video tutarlı olsun)
  • Müzik ve çevre sesleri (telifsiz)
  • SEO teknikleri (videoların hangi kitleye hitap ediyorsa onlar izleyecek ve izlenme süren yüksek gözükecek)
  • Anahtar kelimeler (keywordler)

1 - Türkçe.
2 - İngilizce.
3 - oyun sesleri (dünya üzerindeki tüm kişiler videoları izler)
3. seçenek örneği.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elinize sağlık hocam çok teşekkürler uğraşıp zaman ayırdığınız için.

Ne demek bende yakında youtubeye videolar çekmeyi planlıyorum iyi bir şekilde o yüzden şimdi
adobe öğreniyorum.
bu da benim kanalım https://www.youtube.com/@han_studio/videos bununda içinde çalıntı bi video var silmeye çekiniyorum çok göze batmıyor diye de bıraktım öyle peki benim nelere dikkat etmem gerekiyor sizce var mı bir tavsiyeniz. thumbnail'ler vesaire bana ait böyle tasarımlara devam etmeli miyim yoksa stili değiştireyim mi sizce

bu da benim kanalım https://www.youtube.com/@han_studio/videos bununda içinde çalıntı bi video var silmeye çekiniyorum çok göze batmıyor diye de bıraktım öyle peki benim nelere dikkat etmem gerekiyor sizce var mı bir tavsiyeniz. thumbnail'ler vesaire bana ait böyle tasarımlara devam etmeli miyim yoksa stili değiştireyim mi sizce
1 - Thumbnailler bence çok kötü hiç dikkat çekmeyi gözüm diğerine bakmasın diye diğerinden kaçıyor, Ve eğer bu işi yapmak istiyorsanız video kapağı tasarlamak çok önemli bilgi kanalı değilseniz, Ve ya yüzünüzü ön plana çıkaracaksanız video kapağı o kadar önemli değil.

Araba videonuzdaki gibi yapmaya devam edin ayrıca, Sarı, Kırmızı, Pembe gibi cırtlak diye tabir edilen renkleri kullanın yeşil çok sönük kalıyor.
1679056537023.png

1 - Kanalın konsepti (ilk bir kaç oyunla devam edin)
2 - Kanal ismi ben HAN TUDİO koydum daha hoş duruyor bence.
3 - Kanal tasarımı şu an hali hazırdaki tasarımınız veletçe duruyor (bence), Yani her an bir videonuzu açtığım zaman Burak Oyunda şarkısı çalacak diye korkuyorum.

YouTube'nin önceliği ve istedikleri.
1 - Uzun süre izlenmeniz
2 - Sadık (Kemik) kitleye sahip olmanız
3 - Etik değerlere zarar vermeyen içerikler üretmeniz.
4 - Öznel olmanız yani tüm içerikler sizin tarafınızdan üretilmeli.
5 - Ve en önemlilerinden rutin olarak ilk 4 maddeye sadık kalarak içerik üretmek.

İzleyicinin önceliği
1 - Samimiyet ve ya dürüstlük (benim kanalımın konsepti için)
2- Sıkılmaması eğer sıkılır ise video kapatır bu da izlenme süresinin düşeceği anlamına gelir ve bu yaşanır ise YouTube sizin için arka saflarda yer ayarlar, Bir sürü kanal örneği var parlayıp sönen en basiti genç hane.

Ben kendimce şöyle tasarımlar hazırladım profesyonel değil hatta amatörün altında tasarımlar fakat ben sadelik sevdiğim için.

Küçük kanal fotoğrafı (Hocam bunu yanlışlıkla yaptım çok hoşuma gitti benim :D )
Yeşil Yapraklar Çevre Logo.png

Büyük kanal fotoğrafı.
5.png
6.png
7.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı