YouTube Oyun Kanalı Nasıl Gelişir ?

Bence hiç başlamadan kapat kanalı. Bıktım artık şu oyun kanallarından. Önüne gelen açıyor. "xxx Oynuyor" " Bilmem ne Oyunda" filan sıktı bunlar artık. Yapacak başka bir şey bul illa kanal açacağım dersen

Sana bu konuda bir kaç şey söyleyebilirim, başlıyorum ;

1) Öncelik olarak isim çok önemli ismini çok düşünmen gerekiyor " xxx oyunda " gibi monotonlaşmış isimler kullanma kanalının ismi özgün olmalı kimsenin aklına gelmeyecek isimler olmalı bunun için haftalarca düşünmen gerekebilir.

2) Kanalın isterse 3 günde bir isterse 10 günde bir video yüklesin @Recep Baltaş 'ın dediği gibi videoların içi dolu olmalı her gün çöp yüklesen de bir şey değişmez .

3) Kanalın tek yönlü değil çok yönlü olmalı tek bir konunun üzerine yoğunlaşma ayrı ayrı konuların üzerine yoğunlaş misal tek minecraft videosu çekersen izleyici sıkılır. Başka şeylerde yapman lazım.

4) Kanalın asla ve asla tek düze çalışmayacak yani demek istediğim şey etkinlikler! Eğer kanalının ilgi çekici olmasını istiyorsan etkinlikler düzenle melisin. Bu seni en az 100 sıra ileri çıkarır diye düşünüyorum.Etkinlikler ne olabilir diye sorma bu senin kanalın her şey hayal gücüne bağlı.

5) Bu kural 5. son ve en önemli kural "Asla pes etme!" bir anda Burak oyunda gibi bir kanal olamazsın sabırlı olmalı ve asla pes etmemelisin.

Söyleyeceklerim bu kadar eğer yeni fikirler bulursan gidip oraya buraya söyleme bu senin fikrin senden daha hızlı davrananlar olabilir sonra adın "Taklitçi" oluverir .

Bu tarz kanal çok var. Bir tarzın olsun. Anlatış biçimin ilgi çekici olmalı, günde 1-2 video yüklemeye çalış, sadece bir oyun videosu yükleme , başka oyunların tanıtımını yap. Değişik oyunlar yükle. Yapabilir isen ekip kur ekipte herkes farklı türler üzerine video çeksin. Başarılar dilerim.

Biraz eleştiri gibi olabilir ama kanal açmamanı tavsiye ederim. YouTube'de oyun kanallarının suyunu çıkardılar. Önüne gelen kanal açıyor. Taklitler vb. aldı başını gidiyor. Bunu senin için söylemiyorum, herkes için geçerli. 6 yaşındaki çocukta oyun kanalı açıyor 30 yaşındaki adamda. Fakat ülkemizde blogger oranı az. Blogger olmanızı tavsiye ederim ama ben kanal açacağım diyorsan sen bilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı