Youtuber'ların ve Twitch'de yayın yapanların samimiyetsizliği

Önceden 80.000-100.000 abonesi olan bi kanalın sahibi videolarında ''Yok senin nereni napayım, öyle yapayım böyle yapayım'' gibi küfürler ediyordu (ben burada edemedim) şimdi ise 500.000-600.000 abonesi var ve önceden küfür ederek konuşurken şimdi ki konuşması ise '' Ever arkadaşlar bunu buradan alıp buraya koyuyoruz'' gibi. Ne oldu Youtube kanalını kapatırız diye tehdit mi etti? Neden 180 derece döndünüz? Bunlar hep yapmacık kişiler beyler.
MuratAbiGF den bahsediyorsun sanki.

Bu samimiyetsizlik olayını müşteri cekme politikası gibi düşün derim. Nasıl piyasaya yeni telefon suren markalar daha ucuza satarak müşteri çekiyorsa bu da o. Ayrıca adamların her yayında klavye parçalayacak, küfür edip oraya buraya saldıracak hali yok.

Bedava para kazanmak da yanlış bir düşünce bence. Demek ki o beğenmediğiniz "GT 630'lu dandik yayınları" da beğenip destek olan var.

Son düzenleme:
Hayatında hiç Twitch yayını yaptın mı? Hiç YouTube kanalın oldu mu?
Bak herkes kendine bir kitle oluşturma derdine. 2 popüler medya sunumu var, ya yayın yapacaksın, 5$'ın 1.5$'ını alacaksın ya da video çekip izlenmeye göre 0.9$ ya da 90$ kazanacaksın. Yayıncı olmak istedin ve Twitch'e başvurdun falan. Sonra ilk abonen geldi, ne hissedersin? "Lan sen kimsin bana abone oluyorsun?" mu dersin yoksa "Hoşgeldiniz, abone olduğunuz için teşekkürler. Steam'den eklerseniz sevinirim." mi dersin? O kişi bir şekilde sana destek oluyor. Bilemedin elektrik faturasını öderken belki senin cebinden değil de yayından gelen para ile ödediğin zaman anlayacaksın neden "ayrıcalık" var.
Daha çok şey yazarım fakat bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.

Hayatında hiç Twitch yayını yaptın mı? Hiç YouTube kanalın oldu mu?
Bak herkes kendine bir kitle oluşturma derdine. 2 popüler medya sunumu var, ya yayın yapacaksın, 5$'ın 1.5$'ını alacaksın ya da video çekip izlenmeye göre 0.9$ ya da 90$ kazanacaksın. Yayıncı olmak istedin ve Twitch'e başvurdun falan. Sonra ilk abonen geldi, ne hissedersin? "Lan sen kimsin bana abone oluyorsun?" mu dersin yoksa "Hoşgeldiniz, abone olduğunuz için teşekkürler. Steam'den eklerseniz sevinirim." mi dersin? O kişi bir şekilde sana destek oluyor. Bilemedin elektrik faturasını öderken belki senin cebinden değil de yayından gelen para ile ödediğin zaman anlayacaksın neden "ayrıcalık" var.
Daha çok şey yazarım fakat bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.
Konuyu hortlattığınız için teşekkürler. Yorum yapmadan önce tarihe dikkatli bakmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı