Çözüm YouTube'un AdBlock Uyarısı Nasıl Engellenir?

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 56
  • Görüntüleme 10B
Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yav birader hem paralı olan bir şeyi ücretsiz kullanmaya çalışıyorsunuz hem de adamlar bunu engellediğinde tantana yapıyorsunuz. Ya adam gibi para verip kullanın ya da engel yediğinizde ağlamayın. Sorsak korsan oyun karşıtı olursunuz bilmelisiniz ki bununda bir farkı yok.
Korsan oyun da oynuyorum :D Benim yaptığım kimseyi ilgilendirmez 30 yılllık satılmayan oyunu orijinal nasıl oynayayım ? Ad blockta kullanıyorum çatır çatır. Ağlayan eden de yok ağlayan sensin madem korsana karşısın neden adblock konusunun altına bunları yazıyorsun, yazma, okuma. Parasını ver kullan milletin işine karışma.

Papara gibi hizmetlerle aylık 15-20 TL ye geliyor. Yani çok para değil bence. iOS da bile zor ama istesem 15.4 yüklü jailbreak yapıp modifiyemi uygulama ile veya iOS safari eklentileri ile YouTube u ücretsiz kullanırım ama uğraşmaya değmez. Hem de diğer platformların sürekli yaptığı zam yüksek fiyatlara göre bence masum kalıyor. Hatta her ay teşekkür ettiğim ve katıldığım kanallar bile var.
Ama kendi adıma konuşayayım bazı platformlar cidden kaşınıyor. Mesela spor maç izlemek istediğinizde 88 tane platformlarda var ayrı ayrı maçlar ayrı ayrı platformlarda yayınlanıyor. Şahsen yalan yok iptv ile tüm maç platformları tek bir yerde hatta tüm platformlarda olan film vs vs vs tek bir yerde. Hadi film için 1-3 ayda bir platform değiştiririz ama maç için ciddi masraf yapılması gerekiyor.
Acun kaçak vs diye ağlamaya devam etsin. :)
Bu tarz bir dayatmanın doğru olmadığını söylüyorum adamlar tefeci gibi para istiyor. Korsan kullanmak isteyeni sınırlamamak lazım, o kadar milyon dolarlar kazanan şirketin ad block kullananlara yaptığı bu hareket sineğin yağını çıkarmaya benziyor.

Brave indirip kendi reklam engelleyicisini kullanırsanızda çıkmaz zaten Brave Mozilla'nın diye biliyorum.
Onda da çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    38 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyun da oynuyorum :D Benim yaptığım kimseyi ilgilendirmez 30 yılllık satılmayan oyunu orijinal nasıl oynayayım ? Ad blockta kullanıyorum çatır çatır. Ağlayan eden de yok ağlayan sensin madem korsana karşısın neden adblock konusunun altına bunları yazıyorsun, yazma, okuma. Parasını ver kullan milletin işine karışma.

Bu tarz bir dayatmanın doğru olmadığını söylüyorum adamlar tefeci gibi para istiyor. Korsan kullanmak isteyeni sınırlamamak lazım, o kadar milyon dolarlar kazanan şirketin ad block kullananlara yaptığı bu hareket sineğin yağını çıkarmaya benziyor.

Onda da çıkıyor.
Bende uBlock Orjin'i güncelleyince düzeldi bende, ama ne kadar gider bilmiyorum.

Aynen çarpı kanka. Bu uyarıyı almaya başlarsan video izletmiyor sana YouTube.

Eki Görüntüle 1983068

Korsan oyun da oynuyorum :D benim yaptığım kimseyi ilgilendirmez 30 yılllık satılmayan oyunu orijinal nasıl oynayayım? Ad blockta kullanıyorum çatır çatır. Ağlayan eden de yok ağlayan sensin madem korsana karşısın neden AdBlock konusunun altına bunları yazıyorsun, yazma, okuma. Parasını ver kullan milletin işine karışma.

Onda da çıkıyor.

uBlock Origin yükle, uBlock Origin'in ardından ayarlardan filtre kısmına gir ve şu komudu yapıştırırsan kesin çözüm oluyor bence bunu da ekle konuya.

Kod:
www.youtube.com##tp-yt-paper-dialog.ytd-popup-container.style-scope
www.youtube.com##.opened

uBlock Origin yükle, uBlock Origin'in ardından ayarlardan filtre kısmına gir ve şu komudu yapıştırırsan kesin çözüm oluyor bence bunu da ekle konuya.

Kod:
www.youtube.com##.opened
Daha önce konu açmıştım o kod artık çalışmıyor.

Daha önce konu açmıştım o kod artık çalışmıyor.

Demek ki sizden aldım o kodu burada gördüm çünkü de ben hala kullanıyorum benlik bir problem yok.

@DTB Hocam bende AdGuard falan çalışmıyor. Bende de çıkıyor bu illet sürekli. Şöyle bir bug buldum kurcalarken. Videoyu açınca birkaç saniye sonra bu illet gelince boşluk tuşuyla videoyu oynatıp F tuşuna basıp görüntüyü Full ekran yapınca kayboluyor. Şimdilik böyle idare ediyorum işe yarıyor.

Kod:
www.youtube.com##.opened

Hocam sağ olun işe yaradı.

Chromium tabanlı browserlarda YouTube artık bu uyarıyı vermeye başladı. Çözümünü anlatacağım.

Eki Görüntüle 1982340

Ben daha önce Brave yerine Firefox kullanıyordum fakat yavaşlığından dolayı Brave + uBlock Origin kullanma kararı aldım. Eskiden Firefox kullandığımda bu tarz saçma sapan uyarılar gelmiyordu. Büyük ihtimalle YouTube Google'ın ve Chromium'un sahibi olduğundan kafasına göre istediğin yapabiliyorlar. YouTube zaten şu aralar açgözlükten yıkılıyor. Bir gün Google'ın YouTube'un da battığını görürüz umarım. Şu anlık Firefox + uBlock Origin kullanmanızı tavsiye ediyorum.

uBlock Origin kullandığım en iyi reklam engelleyici. Opera GX ve Chrome'da bu uyarıya henüz rastlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı