Yüksek derecede O.C.

• Konuyu başlatan hamza 2000_
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 934
H

hamza 2000_

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben yüksek derecede O.C. yapmak istiyorum. Bunun için lga 2011'mi daha uygun yoksa lga 1150'mi. Cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar ben yüksek derecede O.C. yapmak istiyorum. Bunun için lga 2011'mi daha uygun yoksa lga 1150'mi. Cevaplarınızı bekliyorum.

Soketler OC yapmak için bir engel değildir. Önemli olan "İşlemci Soğutması , Anakart Kalitesi , PSU Yeterliliği ve Kasa içi HAVA Sirkulasyonu"dur. Eğer bunlar örneğin "H100i , Asus Gryhpon Z87, XIGMATEK Tauron, Corsair 400R" ile i7-4770K'yı 4.5 GHz'e OC edebilirsin. Tabi bir yandan da RAM'ler OC için uygun olmalı. Yani gidipte Hi-Level , OEM gibi ürünler alırsan RAM'ler elinde patlar.

Kusura bakmayın çok özür diliyorum ama! Sizin anlayışınız kıtmı? Lga 2011 ve 1150'den ne anlıyorsunuz? Ya sandy bridge-e ya haswell-e ya da haswell. Ve forumunuzdan şikayetçiyim. Yazdıklarıma saygı duyulmuyor ve üstüne üstlük ceza yiyorum. Ben bunların hepsini biliyorum anacak siz anlamıyorsunuz.

Yediğin cezalar dil bilgisi ve yazınsal olarak dil bilgisiyle alakalıdır... Bir şey bilmediğin için değildir.

Daha açık ve net bir şekilde:
Şu anakart ve şu işlemciler mi yoksa... Şu anakart ve şu işlemciler mi yoksa... Şu tip soğutmam var...

Diye cümlelerine başlarsan daha mantıklı olur; denemen faydalı. Çıkmamış işlemcilerden bahsedeceksen anca eldeki bilgilerle yardım edilmeye çalışılır ve son ürün olan işlemci piyasaya çıktığında herkesin söylediğinden farklı durumlar yaşanabilir. Haswell-E bambaşka bir konu.

Stabil sistemlerden bahsetmek istersen, tam sistemi ve yapacaklarını söyle.

Dostum derdini tam olarak dile getiremiyorsun sonra burada laf cambazlığı yapıp kıtmısınız diyorsunuz. Konuyu açık ve net bir şekilde anlatmakta her zaman fayda var !

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı