Yüksek FPS'te akıcılık sorunu

trashzmaster

Decapat
Merhaba arkadaşlar ben Ryzen 3 1300x ve GTX 1050Ti bir sistem topladım. Bu sorun daha önceden yoktu ama nedense şu son 2 gündür ne zaman 16:9 çözünürlüğünde (1920x1080) FPS yüksek olmasına rağmen nedense 30 FPS'miş gibi hissettiriyor. Sizce sorun neden? Video falan izlerken gayet normal ama Fortnite ve CS:GO'da kasma hissiyatı veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerilen çözünürlük 1920x1080 olarak gösteriyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Dönüştürücü kullanıyorum HDMI to VGA ondan kaynaklı değil. Windows defender, güvenlik duvarı, virüs programları , başlangıç komple devre dışı bırak, msconfig Hizmetler kısmında Microsoft hizmetleri hariç ne varsa kapat. Advanced system care full ile PC'yi hergün tarat önerilir ve CCleaner ile temizlik yap tekrar dene, Bios default ayarlara getirmeyi unutma. W10 Destroy Spying kullanmayıda ihmal etmeyin 1 kereliğine. Eminim bu sorunlardan kurtulacaksınız.

FPS, monitörünün Hz değerinin üzerine çıktığı için görüntü gözüne akıcı gelmiyor. Dikey eşitlemeyi açarsan sorunun düzelecektir, farklı oyunlarda da yaşarsan V-Sync seçeneğini aktifleştirerek sorunu çözebilirsin. Eğer düzelmez ise ekran kartının kendi denetim masasından istediğin oyun için dikey senkronizasyonu açarak da sorunu çözmeye çalışabilirsin.

Ram'im Crucial'ın tek kanal 8gb rami. Monitörüm AOC E2262Vw.
FPS, monitörünün Hz değerinin üzerine çıktığı için görüntü gözüne akıcı gelmiyor. Dikey eşitlemeyi açarsan sorunun düzelecektir, farklı oyunlarda da yaşarsan V-Sync seçeneğini aktifleştirerek sorunu çözebilirsin. Eğer düzelmez ise ekran kartının kendi denetim masasından istediğin oyun için dikey senkronizasyonu açarak da sorunu çözmeye çalışabilirsin.
Dikey senkronizasyonu açınca klavye ve mouse geç işliyor ama. Öyle de oynamak aşırı zor :/

Ram'im Crucial'ın tek kanal 8gb rami. Monitörüm AOC E2262Vw.

Dikey senkronizasyonu açınca klavye ve mouse geç işliyor ama. Öyle de oynamak aşırı zor :/
Evet ya, söylemeyi unutmuşum bu sorunu. Zaten bu yüzden rekabetçi online oyunlarda dikey senkronizasyon tercih edilmiyor, bence akıcılık sorununu göz ardı etmelisin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı