Yüksek kalori alındığı halde sabit kiloda kalmak

Berk Chelik

Hectopat
Merhaba, günde 4200 kalori alıyorum ve yaklaşık 1 aydır 85-86 civarında kalıyorum. Bazen 86 buçuk oluyorum. 2-3 gün sonra uyandığımda tekrar 85,3 gibi değerlere düşmüş oluyorum. Uyku düzenim biraz kötü ama her gün 7-8 saat uyurum ve günlük kaloriyi geç uyansam dahi yatana kadar tamamlarım. Günlük 5 litre su içiyorum ayrıca creatine ve gainer kullanıyorum, vücudum su atıyor ondan kilom düşüyor olabilir mi? Yoksa aldığım kalori mi yetersiz geliyor anlamış değilim. Daha fazla kaloriye çıkmak istemiyorum çünkü en son aşırı yemekten kaynaklı kan değerlerim kötü çıkmıştı ve sürekli mide ağrısı yaşıyordum. Hedefim yaza kadar 95 kilo civarına çıkmak (bulktayım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Abicim evde küçük dinozor sende mentoplazma çok hızlı yediğini bırakıyorsun neyse kan değerlini iyi tut vücudunu zorlamışsın her gün normal ye abartmadan su çok içiyorsun 5 litre çok uykun iyi ama kaçta yatıyorsun.

Bir de doktora git ona anlat o daha iyi biliyordur.

Abicim evde küçük dinozor sende mentoplazma çok hızlı yediğini bırakıyorsun neyse kan değerlini iyi tut vücudunu zorlamışsın her gün normal ye abartmadan su çok içiyorsun 5 litre çok uykun iyi ama kaçta yatıyorsun.

Bir de doktora git ona anlat o daha iyi biliyordur.
Gece 3 de yatıp 11 gibi kalkıyorum genelde, ve içtiğim su az bile sayılır 6 litre içmem lazım. Bulkun amacı zaten yüksek kalori alıp kütle koymak az yersem ne anlamı kalır ki? doktora kalsa zaten 3500 kalorinin üstüne çıkma diyor. O kaloriyle ben kilo almayı geçtim 2 ayda eririm resmen.

Günlük kalori ihtiyacınız ne kadar ve beslenme programınız nedir?

Günlük kalori ihtiyacınız ne kadar ve beslenme programınız nedir?
Günlük kalori ihtiyacım çoğu sitede 3800 yazıyor kilo almak için, kilomu korumak için 3500 öneriyor. Beslenme programım her gün genellikle aynı, 650 gram makarna veya pirinç, 300 gr tavuk, 200 gr gainer (800 kalori) , 300 gr patates, 3 muz, 80 gr yulaf. Toplamı 4200-4300 kalori arası ediyor.

Beslenme programınız normal ama kalori açığı bana yetersiz geldi hocam zaten siteler tam doğru veriyi veremez ve düzenli spora gittiğinizide düşünürsek bu açık çok az. Çünkü 1 kilo ortalama 7400 kaloriye eşittir yani 1 kilo alabilmeniz için 7400/700 kabaca 10-11 gün beslenmenizi bozmamanız gerekir. Açığı biraz daha arttırırsanız süreci hızlandırırsınız diye düşünüyorum. Ayrıca beslenme programınıza günde 3-4 yumurta ve biraz da çerez takviyesi yapabilirsiniz.

Beslenme programınız normal ama kalori açığı bana yetersiz geldi hocam zaten siteler tam doğru veriyi veremez ve düzenli spora gittiğinizide düşünürsek bu açık çok az. Çünkü 1 kilo ortalama 7400 kaloriye eşittir yani 1 kilo alabilmeniz için 7400/700 kabaca 10-11 gün beslenmenizi bozmamanız gerekir. Açığı biraz daha arttırırsanız süreci hızlandırırsınız diye düşünüyorum. Ayrıca beslenme programınıza günde 3-4 yumurta ve biraz da çerez takviyesi yapabilirsiniz.
Hocam çok yağ içermeyen çerez ne olabilir? maalesef yumurta yiyemiyorum alerjim var.

Beslenmeyi arttırmak sizi zorluyorsa sabah erken kalkıp erken yatmayı deneyebilirsiniz. Güne erken başlarsanız öğünlerinizi arttırabilirsiniz. En az 4-5 öğün şeklinde tüketmenizi tavsiye ederim.

Beslenmeyi arttırmak sizi zorluyorsa sabah erken kalkıp erken yatmayı deneyebilirsiniz. Güne erken başlarsanız öğünlerinizi arttırabilirsiniz. En az 4-5 öğün şeklinde tüketmenizi tavsiye ederim.
Evet haklısınız hocam en kısa zamanda düzene girmeye çalışacağım, vakit olmadığı için tek öğünde 300 gr pilav 200 gr tavuk falan yiyorum haliyle bayağı zorluyor.

Geri
Yukarı