Yürüyüşle kilo verilir mi?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Her gün koşu yaparsam, bisiklet sürersem, 2 KG dambıl kaldırırsam, az yersem kilo verir miyim? İyi forumlar.

Yemekten çok fazla kısıp spor yapmanı önermem dengeli beslen vücuduna yeterli protein'i falan al öyle spor yap. Yoksa çok halsiz olursun ve yaptığın sporun bir yararı olmaz.

Sorunun cevabı evet. Sadece yürüyüşle ve dengeli beslenmeyle kilo verebilirsin. O dediklerini yapmaya gerek yok.

O tüm dediklerini yaparsan ve dengeli beslenirsen zaten kilo verirsin. Az beslenme, dengeli beslen.

Yemeği kısma. Ancak fazla kalorili şeyler yeme. Mesela bir leğen dolusu salata yiyebilirsin doymak için. Ve evet yürüyerek kilo verilir. Benim peder 5 ayda 30 kilo verdi sadece yürüyüp ve sadece akşam yemeğinde salata yiyerek.

Her gün koşu yaparsam, bisiklet sürersem, 2 KG dambıl kaldırırsam, az yersem kilo verir miyim? İyi forumlar.
Zayıflamak için;

• Fast food yemeyeceksin.
  • Şekerli ve unlu yiyeceklerden uzak duracaksın.
  • Asitli içeceklerden uzak duracaksın.
  • Akşam 20:00'dan sonra yemek yemeyeceksin.
  • Düzenli ve çok yönlü besleneceksin. Fiziki iş yapmıyorsan akşamları salata, yoğurt veya sadece çorba yiyerek günü bitirmeye çalışacaksın.
  • Günde 10.000 adım yürüyeceksin. Bu adım toplam değil, tek seferde ve postacı yürüyüşü gibi olacak (Tahmini 1.5 saat sürüyor).
  • Kilonun 1/30'u kadar litre su tüketeceksin. Su çok önemli.
Bunlara dikkat edersen kilo verirsin. Ben bu şekilde 1 ayda 92 kilodan 68'e düşmüştüm.

Verebilirsin. 18 yaşımdayken 125 kiloydum ve 6 ayda 45 kilo vermiştim kendi çabamla. Şekeri, ekmeği, fast food tarzı yiyecekleri kesinlikle çıkarmalısın hayatından.

Zayıflamak için;

• Fast food yemeyeceksin.
  • Şekerli ve unlu yiyeceklerden uzak duracaksın.
  • Asitli içeceklerden uzak duracaksın.
  • Akşam 20:00'dan sonra yemek yemeyeceksin.
  • Düzenli ve çok yönlü besleneceksin. Fiziki iş yapmıyorsan akşamları salata, yoğurt veya sadece çorba yiyerek günü bitirmeye çalışacaksın.
  • Günde 10.000 adım yürüyeceksin. Bu adım toplam değil, tek seferde ve postacı yürüyüşü gibi olacak (Tahmini 1.5 saat sürüyor).
  • Kilonun 1/30'u kadar litre su tüketeceksin. Su çok önemli.
Bunlara dikkat edersen kilo verirsin. Ben bu şekilde 1 ayda 92 kilodan 68'e düşmüştüm.
Hocam halsizlik falan oluyor mu?

Yaklaşık 40 kilo vermiş ve kilolu haliyle devam etseydi anjiyo olacak birisi olarak sana kısaca 2 tavsiye söyleyim kankam; Basketbol oyna- Yemek yemeyi unut. Bu zamanda sana verebileceğim en güzel tavsiyedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı