Yulaf ve cicibebe ile kilo almak sağlıklı mı?

• Konuyu başlatan Rexie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 14B

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Son 1.5 haftadır falan kilo almak amacıyla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Yulaf, süt ve cicibebe ile kilo almaya çalışıyorum. Başladığımda 48 kiloydum. Şu an 51 kiloyum. Günde 2 sefer 2 bardak süte 1 bardak yulaf katıyorum. Daha sonra 20 civarı cicibebe dökerek tüketiyorum. Sizce bu sağlığımı olumsuz etkiler mi?

Cici bebe yerine kahvaltılık peynir ve pirinç pilavı yiyin. Cici bebe'de şeker var.
Muz neredeyse hiç tat vermiyor. Yulafında tadını zaten sevmiyorum. Cicibebesiz sade sütle yulaf yiyemiyorum. Muz yerine başka ne önerirsiniz?
Muz yerine konserve tatlı mısır öneririm.

Bence birkaç yıl sonra kilo alırsın. Çok zorlamana gerek yok bu konuda. Eğer hormonal bir problemin yoksa sağlıklı beslenmende fayda var. Paketli ürünler neticede sağlıklı değil.

Cicibebe yerine ballı yoğurtlu yulaf yiyebilirsin sağlıklı, kalorili ve besleyicidir.

Not: Yulafı fazla abartmanı tavsiye etmem erkekte östrojen hormonunu artırıyor.
Mümkünse sıcak sütün içine karıştırabileceğim bir şey istiyorum. Günde 40 cicibebenin sağlığa ne gibi zararları olabilir? Şeker oranı çok mu yüksek?

Biliyorum cicibebe çok güzel bir şey hele süt ile karıştırınca daha da güzel. Fazla olmadığı sürece (40 tane fazla) günde bir kase 10-15 tane süt ile karıştırıp tüketebilirsin bence.

Ya şu bir ben de işe yaramadı arkadaş, yaklaşık 2 aydır cicibebe tüketiyorum ve 2 ayda sadece 1 kilo aldım 🥴

Yeni konular

Geri
Yukarı