Yurt dışı iPhone 14 Pro vs yurt içi iPhone 13

Sıfır kapalı kutu alacağım alırsam ve elden kontrol edip alırım.
Sana kotu bir haberim var. Sifir kapali kutu diye dusundugun cihazlar da ikinci el veya kutusu acilmis olabiliyor. Jelatinine kadar en bastan yeniden kutulama yapan manyaklar mevcut maalesef :D Asla %100 guvenemeyeceksin. Bunlar paranoya degil, hayatin gercekleri.

Birde şöyle bir güzelliği var. Zaten 2024 yılında kapanmadan kullanırım neredeyse. 2025 yılının Eylül ayına kadar kayıt derdim olmayacak.

Geçen bizim mahalleye yakın bir ilan gördüm sahibinden de 15 Pro satıyordu adam 34 bin TL'ye buluştuk kahve de çay içiyoruz cihaz açılmıyor adam basıyor tuşa şarj göstergesi bile yanmadı cihazın daha sonra korktum ben vazgeçtim dedim adama taksiye bindim adam taksideyken fotoğraf attı şarjı yokmuş diye güvenemedim almadım. Kurulum ekranının fotoğrafını atmıştı.

Telefonları sıfırlayarak yapıyorlar diye biliyorum lakin iPhone 8 devri kapandı.

Evet ama iCloud bell.

Öyle bir hakları olmaması lazım aslında mantıken.

Yani özel şirket kendi garantisini nerede yaptırmak isterse orada yaptırır Türkiye'den para kazanmadığı bir cihaz için neden Türkiye servisiyle uğraştırsınki.

Sana kotu bir haberim var. Sifir kapali kutu diye dusundugun cihazlar da ikinci el veya kutusu acilmis olabiliyor. Jelatinine kadar en bastan yeniden kutulama yapan manyaklar mevcut maalesef :D Asla %100 guvenemeyeceksin. Bunlar paranoya degil, hayatin gercekleri.
Ben kendim zaten paranoyak birisiyim. Elden kontrol edip idik didik eder öyle satın alırım.

Geçen bizim mahalleye yakın bir ilan gördüm sahibinden de 15 Pro satıyordu adam 34 bin TL'ye buluştuk kahve de çay içiyoruz cihaz açılmıyor adam basıyor tuşa şarj göstergesi bile yanmadı cihazın daha sonra korktum ben vazgeçtim dedim adama taksiye bindim adam taksideyken fotoğraf attı şarjı yokmuş diye güvenemedim almadım. Kurulum ekranının fotoğrafını atmıştı.

Allah kurtarmış taklaya gelir mişsin.

Geri
Yukarı