Yurt dışı Xiaomi Mi 11T alınır mı?

Yurt dışı dediğiniz kayıtsız ise ben kullanıyorum yaklaşık 3 ay oldu. Hiçbir sorun yok. IMEI olarak da 4+4 ay sorunsuz kullanılıyor. Sonrasında ise her türlü sorun çözülüyor. Elektronik tabii ki şans işi ama şu an piyasadaki fiyat performans cihazlarından bir tanesi diyebilirim.

Merhaba.
Aynı simi 4'er ay ara ile takıp 2 ayrı bölmede toplamda 8 ay kullanabiliyorsunuz değil mi?

Benim kuzenlerim kullanıyor. Telefonlar çift SIM oluyor, ilkine belli bir vakit, ikincisine belli bir vakit takıyorsunuz SIM kartınızı. Sonra da isterseniz kendiniz IMEI atarsınız, isterseniz de telefoncuya attırırsınız.
Not: Bu işlem yasal mı bilmiyorum.

Yani telefondaki her iki SIM yuvası da kendi siminizi kabul ediyor diye anladım doğru mudur?

Merhaba.
Aynı simi 4'er ay ara ile takıp 2 ayrı bölmede toplamda 8 ay kullanabiliyorsunuz değil mi?

Yani telefondaki her iki SIM yuvası da kendi siminizi kabul ediyor diye anladım doğru mudur?
Evet. Örneğin sim1 kullanirken hiçbir şekilde sim2 ye kart takılmamış olması gerekiyor. Eger sim2 ye kart takılmışsa onun da 4 aylık süreci başlıyor. Size önerim önce sim1 ardindan sim 2. Boylelikle 8ay kullanırsınız. Ocak ayı olursa sıfırlıyor ve bir 8 ay daha devam ediyor.

Merhaba.

Hocam konu eski ama ben yine de söyleyeyim belirli bir müddet ilk sim girişine belirli bir müddet de ikinci sim girişine takıyorsunuz. İkisi de fonksiyonunu yitirdikten sonra imei atma işlemi uyguluyorsunuz. Yasallık konusunda ise pek bir fikrim yok.

Arkadaşlar bende yurt dışı mi 11t almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir satıcı var mı? Facebook gruplarında emre albayrak adlı kişiden almayı düşünyorum. IMEI'yi de eski telefonumunkini kullanacağım 4.5G destekliyor. Mi 11t de güncelleme veya sıfırlama yapınca IMEI gidiyormuş doğru mu? IMEI atmayı illa telefoncu mu yapmalı zor bir iş mi? Telefoncuya imeimi verirsem başka telefonlara klonlama ihtimali var mı? @erayelik @PowerFast

Arkadaşlar bende yurt dışı mi 11t almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir satıcı var mı? Facebook gruplarında emre albayrak adlı kişiden almayı düşünyorum. IMEI'yi de eski telefonumunkini kullanacağım 4.5G destekliyor. Mi 11t de güncelleme veya sıfırlama yapınca IMEI gidiyormuş doğru mu? IMEI atmayı illa telefoncu mu yapmalı zor bir iş mi? Telefoncuya imeimi verirsem başka telefonlara klonlama ihtimali var mı? @erayelik @PowerFast
Merhabalar. Satıcı olarak herhangi bir bilgim yok. Fakat imei konusunda her sürüme atılmıyor diye biliyorum. Format, hard reset, custom rom, fabrika ayarlarına dönmek gibi işlemlerde çift sim kartlı cihazda imei gidiyor. O yüzden Miui 14 sürümü yüklenmiyor. Şuanki sürüm Android 12 tabanlı Miui 13.0.2. Klonlama konusunda güvendiğin bir telefoncu var ise ona danışmanı öneririm. Kişisel bir çaba ile olacak bir iş değil çünkü kullanılan programlar ücretli programlar diye biliyorum. Önemli bir not, yaptığınız işlemler hiçbir şekilde yasal değil. Bunu bilerek yapın. Sormak isteğiniz soru varsa yardımcı olabilirim.

Merhaba. Satıcı olarak herhangi bir bilgim yok. Fakat IMEI konusunda her sürüme atılmıyor diye biliyorum. Format, hard reset, Custom ROM, fabrika ayarlarına dönmek gibi işlemlerde çift SIM kartlı cihazda IMEI gidiyor. O yüzden MIUI 14 sürümü yüklenmiyor. Şu anki sürüm Android 12 tabanlı MIUI 13.0.2. Klonlama konusunda güvendiğin bir telefoncu var ise ona danışmanı öneririm. Kişisel bir çaba ile olacak bir iş değil çünkü kullanılan programlar ücretli programlar diye biliyorum. Önemli bir not, yaptığınız işlemler hiçbir şekilde yasal değil. Bunu bilerek yapın. Sormak isteğiniz soru varsa yardımcı olabilirim.

Cevap için teşekkür ederim hocam. Bunu bildiğimden ve daha iyi olduğunu düşündüğüm için OnePlus 9 Pro modelini almayı düşünüyorum. Onda sıfırlama veya güncelleme ile IMEI uçmuyor. Fakat bir sorum var aklıma takıldı diyelim ki ben eski Android telefonumun IMEI'sini kullandım fakat sonradan benim IMEI uçtu bu IMEI kurtarılabilir mi? Yoksa kullanılamaz hale mi geliyor? Bugün bir arkadaşın başına gelmiş kendi imesi OnePlus cihazında uçmuş o yüzden aklıma takıldı. Eğer imeim böyle uçacaksa telefoncunun verdiğini kullanayım diyorum. Uçtuğu zaman bir ücret karşılığı geri açtırırım.

Tanıdıktan yurt dışı Mi 11T 6500TL'ye almayı düşünüyorum. Garantiliye 9000TL vermek istemiyorum. IMEI hallediyor sizce alınır mı? Bir sorun vs. yaşar mıyım ilerleyen zamanlarda?

Güncelleme yapmadan kullanırsanız IMEI uçmaz

emre Albayrak güvenilir.

Geri
Yukarı