Yurt Dışından Alınan MSI Ürünler için Yetersiz ServisPoint Desteği

Yurt içinde de aynı şey geçerli. Henüz bugün satın almış olduğum MSI gamebook için gerekli detayı kendilerinden alamadım. Defalarca aramama rağmen sürekli meşgul.

Açık ve net, hata sizde. "Hmm şurası bozuldu, aman neyse boşver lazım değil zaten. Burası da bozulmuş, neyse göze batmıyor. Şimdi farkına vardım şu kısım komple bozukmuş, neyse servise gitmeye değmez." Buradaki yanlışlığı sezebiliyor musunuz? Hasta ölene kadar doktora götürmemişsiniz.

Üzgünüm ama acı gerçek şu ki, yurt dışından alınan ürünlere ülkemizde bakılmıyor. Bakılması şart olsa bile istemeye istemeye yapıyorlar. ServisPoint'e hak vermiyorum, ancak şu anki durum kötünün iyisi. Yine iyi epey ilgilenmişler. Evet çok saçma olabilir ama 100 liralık şeye 400 lira istendiği olabiliyor.

Amazon ile görüşmenize gerek yok. Alışverişten sonraki ilk 30 gün içerisinde iade yapmak isterseniz Amazon ilgileniyor, onun dışında ürünün kendi firmasıyla iletişim halinde olmalısınız. Amazon ile görüştüğünüzde de sizi MSI'a yönlendireceklerdir. Bir an önce MSI ile görüşün, merkez yabancı şubeleriyle. Belki iade ya da değişim yaparlar. Belli ki komple sorunlu bir ürün ulaşmış size. Yurt dışından ürün almanın dezavantajı bu. Bir sorun yaşadığınızda oraya göndermek zorundasınız. 2000 TL kar ederek girilen risk de bu. Geçmiş olsun, umarım sizin için güzel sonuçlanır bu olay.

Hocam öncelikle şunu belirtmek isterim. Hatanın hangi kısmını bende buldunuz merak ettim. Yani cihazda umursamayıp kullanmaya devam ettiğim tek arıza klavye aydınlatması oldu. Evet daha sonradan panelimde beliren yeşil çizgiden ötürü panel değişimi olduktan kısa bir süre sonra panelimin yine bozulmasınada çok aldırış etmedim. Onun asıl sebebide uluslararası garantimin çoktan bitmiş olması ve ServisPointin bir panel değişimi için 500₺ civarı ücret talep ettiğini biliyor olmam. (ServisPointte cihazınin panelini değiştirten birinden duydum.) Bundan önceki bilgisayarımıda yine Amerikadan bu kez BestBuydan almıştım ki 2,5 yıl bana bir sorun çıkartmamıştı. Öğrenci olduğumdan ve çok zengin bir ailenin çocuğu olmadığımdan ötürü yine böyle bir yol tercih ettim. Ancak bu sefer şansım hiç yaver gitmedi. Yurt dışından 2bin ₺ az ödeyerek yüksek model bir cihaz alacağıma, model düşürüp aynı fiyata Türkiye'den ürün almam gerektiğini çok acı bir şekilde tecrübe ettim. Ama sizde hak verirsiniz ki bu kadar kısa süre içerisinde bu cihazın bana bu kadar büyük sorunlar çıkartacağını bilemezdim.

Şimdi siz diyorsunuz ki Amazon ile değilde MSI Global ile iletişime geçin, Amazon sizin sorununuzu çözmez? Kimisi Amazon ile irtibata geç diyor kimisi MSI ile. Sizin bu konuda net bir bilginiz var mı hangisi benim sorunumu kesin olarak çözer?

Kendi tecrübemi size aktarayım. Amazon'dan Corsair H100i v2 soğutucu aldım. O zamanlar daha TR'ye gelmemişti bu ürün. Eski sürüm olan Corsair H100i GTX modeli satılıyordu burada. Eski sürüm TR'de 400-500 TL veya daha fazlası iken, ben H100i v2'yi 240 liraya aldım. Uzun süre sorunsuz kullandım, sonra bir gün pompa çalışmamaya başladı. Hemen Amazon ile konuştum, onlar da siparişten bu yana 30 günden fazla geçtiği için Corsair ile görüşmeniz gerek dedi. Biz sadece aracı firmayız, aldığınız üründen memnun kalmayıp kısa sürede iade etmek isterseniz yardımcı oluyoruz dedi.

Corsair ile görüştüm, hemen gönderin ürünü dediler. Ticket oluşturdum, kargo bilgilerini aldım. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda düzelmişti. Tekrar görüştüm Corsair ile. "Siz bilirsiniz, gönderirseniz değiştiririz." dediler. Ben de: "Arıza tekrarlarsa gönderirim." dedim ve kapattık konuyu. Nitekim arıza tekrar yaşandı, direkt gönderdim ürünü Hollanda'ya. 75 lira kargo parası ödemek insana acı geliyor ama yine de satın alırken elde ettiğim kar bundan fazla. Çok geçmeden AM4 soket destekli yeni seri ürünü gönderdiler evime.

Amazon ile görüşmenize gerek yok. Alışverişten sonraki ilk 30 gün içerisinde iade yapmak isterseniz Amazon ilgileniyor, onun dışında ürünün kendi firmasıyla iletişim halinde olmalısınız. Amazon ile görüştüğünüzde de sizi MSI'a yönlendireceklerdir.
Yine de görüşün Amazon ile. Normal şartlarda neler yaşayacağınızı zaten belirttim. Merakınızı gidermekte serbestsiniz, iki firmayla da görüşmek ücretsiz. :)

ServisPoint yapacağını yapmış, kullanıcı hatası demeden arızaları tamir etmişler yapabilecekleri bu ve yapmışlar tüm masrafları size de giydirebilirlerdi. Size gelen ürün muhtemelen üretim bandından sorunlu çıktı şansınıza bu ürün düştü, ayıplı mal sayılabileceği için MSI Global'ile iletişime geçmek gerek.

ServisPoint yapacağını yapmış, kullanıcı hatası demeden arızaları tamir etmişler yapabilecekleri bu ve yapmışlar tüm masrafları size de giydirebilirlerdi. Size gelen ürün muhtemelen üretim bandından sorunlu çıktı şansınıza bu ürün düştü, ayıplı mal sayılabileceği için MSI Global'ile iletişime geçmek gerek.
Bütün masrafları bana giydirmeleri doğru birşey olacakmış gibi konuştunuz. Kullanıcı hatası diyebilecekleri en ufak bir nokta yok. Hele birde öyle birşey yapsalardı biz tüketici olarak hiç yaşamayalım daha iyi. O onarımların ücretlerini bana ödetmeye kalksalardı direk mahkemeye verirdim.

Kendi tecrübemi size aktarayım. Amazon'dan Corsair H100i v2 soğutucu aldım. O zamanlar daha TR'ye gelmemişti bu ürün. Eski sürüm olan Corsair H100i GTX modeli satılıyordu burada. Eski sürüm TR'de 400-500 TL veya daha fazlası iken, ben H100i v2'yi 240 liraya aldım. Uzun süre sorunsuz kullandım, sonra bir gün pompa çalışmamaya başladı. Hemen Amazon ile konuştum, onlar da siparişten bu yana 30 günden fazla geçtiği için Corsair ile görüşmeniz gerek dedi. Biz sadece aracı firmayız, aldığınız üründen memnun kalmayıp kısa sürede iade etmek isterseniz yardımcı oluyoruz dedi.

Corsair ile görüştüm, hemen gönderin ürünü dediler. Ticket oluşturdum, kargo bilgilerini aldım. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda düzelmişti. Tekrar görüştüm Corsair ile. "Siz bilirsiniz, gönderirseniz değiştiririz." dediler. Ben de: "Arıza tekrarlarsa gönderirim." dedim ve kapattık konuyu. Nitekim arıza tekrar yaşandı, direkt gönderdim ürünü Hollanda'ya. 75 lira kargo parası ödemek insana acı geliyor ama yine de satın alırken elde ettiğim kar bundan fazla. Çok geçmeden AM4 soket destekli yeni seri ürünü gönderdiler evime.

Yine de görüşün Amazon ile. Normal şartlarda neler yaşayacağınızı zaten belirttim. Merakınızı gidermekte serbestsiniz, iki firmayla da görüşmek ücretsiz. :)
Teşekkür ederim bildiklerinizi benimle paylaştığınız için. Anlattıklarınızı deneyeceğim. :)

Doğru bir şey değil ancak ülkemizdeki yazılımsal sorunlara bile kullanıcı hatası deniliyor biz nelerle karşılaştık siz gene iyi atlatmışsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı