Z kuşağının boyu kısa

Millet 98'liyim ben 18 yaşındayken benim yaşımdakiler ve benden büyüklerin boy ortalaması yüksekti. Son 2 senedir bakıyorum 2000'lilerin boy ortalaması neden ufak? Alttan gelen nesil nedense ufak boylu o dalyan dediğimiz adamlar ileride olmayacak herhalde; bu dediğim gerçek yarın etrafınıza markette çalışan kişilere, okulda okuyan liselilere falan bakın görürüsünüz. Neden böyle oldu? Ortalamanın altındalar nedense.
Çünkü kıyamet yaklaştıkça insanların boyları kısalıyor.Ama bence bu çok da kesin bir kanı değil.Aynı zamanda beslenme ile de ilgili olabilir ama bence bu düşük ihtimal.
Çünkü kıyamet yaklaştıkça insanların boyları kısalıyor.Ama bence bu çok da kesin bir kanı değil.Aynı zamanda beslenme ile de ilgili olabilir ama bence bu düşük ihtimal.
Kesin bir kanı değil dediğim z kuşağının boyu kısa denmesi.

acaba bu cipsler kolalar falan mı yaptı diye düşündüm
Örneğin ben 14 yaşındayım ve boyum 1.45.Fakat kolayı sevmem ve hiç de tüketmem.Cips de arada bir yerim.Bence onla çok da alakası yok.Mesela bakıyorsun adam her teneffüs çikolata falan yiyor.Boyu zürafa kadar affedersin kilosu da a*ı gibi.

21 yaşındayım boyum 168 ama boyumun kısa olması iskelet sistemimdeki bir rahatsızlıktan kaynaklı. O olmasa muhtemelen 178-180 boylarında olurdum. Tabii sizin argümanınız da doğru olabilir, verilere bakmak lazım belki de atmosferdeki oksijen miktarı azalmış bunun sonucunda daha kısa boylu çocuklar doğmaya başlamış da olabilir.

Millet 98'liyim ben 18 yaşındayken benim yaşımdakiler ve benden büyüklerin boy ortalaması yüksekti. Son 2 senedir bakıyorum 2000'lilerin boy ortalaması neden ufak? Alttan gelen nesil nedense ufak boylu o dalyan dediğimiz adamlar ileride olmayacak herhalde; bu dediğim gerçek yarın etrafınıza markette çalışan kişilere, okulda okuyan liselilere falan bakın görürüsünüz. Neden böyle oldu? Ortalamanın altındalar nedense.
Şu an itibariyle boyum 194 santim :)
Kim demiş Z kuşağı kısa diye 😎😎

İroni yapıyorum merak etmeyin.

Şaka bir yana eğer kısaysak bilmiyorum nedenini

K

Kardeşim 13 yaşında boyu 1.67 kuşak ile alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı