Z nesli hakkında düşünceleriniz neler?

Melys

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Bence genelleme saçma ama yine de böyle bir konu açmak istedim. Bana kalırsa cidden zeki düşünen kişiler olsa da hiçbir şey bilmeden çok şey bildiğini sanan bir nesil. Hükümet ile ülke kavramlarını çok karıştırıyorlar bir de. Mevcut hükümeti sevmemek gayet normal ama ülkemi sevmiyorum keşke Koreli olsam diyen kişiler var bu saçma geliyor. Son olarak sevmediğim bir özellik ise şu; kara mizah adı altında her türlü değere küfür etmeyi komik sanmaları. Çok tilt edici geliyor.

Gerçekten açtığınız konuların ilgi ve alakası beni şaşırtıyor.

Hocam sosyaldeki insanların fikirlerini daha çok sevdiği için buraya aklına yatan şeyleri sorduğunu söylemişti.

Bana göre saçma sapan bir kavram. Z kuşağı diye diye bi' hal oldular. Eski nesillere bu kadar yok siz Y kuşağısınız falan demezken nedir bu Z kuşağı olayı? Koyun gibi sürü yapmak istiyorlar, herkesi genelliyorlar. Milleti kalıba sokmaya çalışıyorlar. Hiç umursamıyorum bile. Ayrıca nesil olarak soruyorsanız bence daha zeki fakat daha ahlaksız bir nesil.

Hocam sosyaldeki insanların fikirlerini daha çok sevdiği için buraya aklına yatan şeyleri sorduğunu söylemişti.

Bana göre saçma sapan bir kavram. Z kuşağı diye diye bi' hal oldular. Eski nesillere bu kadar yok siz Y kuşağısınız falan demezken nedir bu Z kuşağı olayı? Koyun gibi sürü yapmak istiyorlar, herkesi genelliyorlar. Milleti kalıba sokmaya çalışıyorlar. Hiç umursamıyorum bile. Ayrıca nesil olarak soruyorsanız bence daha zeki fakat daha ahlaksız bir nesil.
Zeki bence de sonuçta teknoloji ile büyüdük bilgi ile iç içeydik ama fikirlerimiz çok değişti. Meşru olması imkansız şeyleri meşrulaştırdık.

Zeki bence de sonuçta teknoloji ile büyüdük bilgi ile iç içeydik ama fikirlerimiz çok değişti. Meşru olması imkansız şeyleri meşrulaştırdık.
Hayır bence aksine daha saf. Kandırmaya çok müsait, teknolojik bir kaç bilgi zeki yapmıyor maalesef bizi. Sadece bilgiye kolay ulaşıyoruz.

Yüzde %25 harici işe yaramaz. Kitap okuyan çok az. Çoğu TikTok ta gezen (TikTok kötü değil bahsettiğim danslar, akımlar vs) saçma danslar vs yapan ergen. Acaip fazla her konuda duyar kasma vs var. Havalı olsun diye lgbtli olan da var. Karmaları bir nesil.
Havalı olsun diye yapılan her şeye karşıyım. Din değiştirmek doğal ama bunu sırf hava için yapan arkadaşım vardı. Neden atesit oldun dedim ve tanrı olmak istiyorum demişti. Bilgi sıfır. (Din değiştirmesini linçlemiyorum herkesin kendi kararı beni alakdar etmez sadece argümanı saçma geldi.)

Hocam ben 19 yaşındayım ve üniversiteye gidiyorum bazen bankta otururken diğer öğrencilerin konuştuğu konuları dinliyorum fakat kimse benim gibi düşünmüyor bana göre herkes kafasına göre saçma sapan konuşuyorlar elle tutulur bir konu yok. Ben mi Z kuşağı değilim yoksa insanlar saflaşmaya başladı ben anlamış değilim. Millet havalı olmak için sigaraya başlıyor, din değiştiriyor, LGBT'nin anlamını bilmeden LGBT'li oluyor.

Geri
Yukarı