Zaman makinesi ya da zamanda yolculuk yapılabilir mi?

Zamanda yolculuk veya zaman makinesi yapılabilir mi?

• Oy verenlerin toplamı
    87
  • Anket kapandı .
Aslında haklı olabilirsiniz çünkü benim de çok bilgim yok bu konularda çok kafa patlatmak da saçma olur diye düşünüyorum :) o yüzden ne hak verebiliyorum ne de haksızsın diyebiliyorum.
Biz ekmek arası cips yiyelim hocam boşver bunları düşünmek için çok erken zamana bırakalım.

Herşey bir düzen üzerine kurulu ve bir zaman var ve akıyor dünya tersine dönüp geriye gitmek çok saçma olur ve imkansızdır teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin böyle birşey mümkün olursa dünyanın sonu gelir çünkü herkes geriye gidip yatırım yapar birini döver ileriye gider yani çok saçma nedeni bu.
Fringe izleyenler bilir dünyanın her vaktinde bir çok yerinde kel adamlar vardı. Düzeni sağlıyordu, mantıklı mı mantıklı bence. Belli o keller Büyük İskenderi öldürdü?

Bundan 200 yıl önce birine ileride uzaya insan göndereceğiz dediğinde nasıl tepki alıyorsan, şu anda da aynı tepkiyi alırsın. Tabi bu daha yüksek teknoloji ve çalışma gerektiren bir alan. Şunu da atlamamak gerekiyor: Zamanda yolculuk yapmayı düşünmeden önce zamanı yavaşlatmayı başarmamız gerek. Yani günümüzde henüz ışık hızına yaklaşmanın dahi yolu bulunmamışken zamanda yolculuğun başarılması hayal gibi kalıyor.

Bir de işin din tarafı var. Tanrı zamanı ve diğer her şeyi yarattı. Zaman insanlığın en büyük düşmanı. İnsanlık zamanı yenmeyi başarırsa bir nevi tanrıyı yenmeyi başarmış demek olur. Bu da pek mümkün gözükmüyor.

Üstüne konuşulmaya değer fakat ucu bir yere çıkmayan konulardan.

Teşekkürler, çok güzel açıkladınız.
Fringe izleyenler bilir dünyanın her vaktinde birçok yerinde kel adamlar vardı. Düzeni sağlıyordu, mantıklı mı mantıklı bence. Belli o keller Büyük İskenderi öldürdü?

İzlemedim :/
Biz ekmek arası cips yiyelim hocam boş ver bunları düşünmek için çok erken zamana bırakalım.

Olur :).

Zaten başlı başına oturduğumuz yerden ilerleyen zamanda yolculuk yapmıyor muyuz?

Aha bu da kanıtı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İroni değildir gerçekten zamanda yolculuk demek bir makine aracılığıyla ışıklar saçarak geçmişe veya geleceğe gitmek vs. değil.

Aslında baktığımız zaman her gün zaman yolculuğu yapıyoruz.(bana göre) uyuduğumuz zaman saatlerin nasıl geçtiğini fark edemiyoruz. Ondan bana göre uykunun başlangıcı ile bitişi arasındaki zaman o kişi için zaman yolculuğudur.

Zaten başlı başına oturduğumuz yerden ilerleyen zamanda yolculuk yapmıyor muyuz?

Aha bu da kanıtı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İroni değildir gerçekten zamanda yolculuk demek bir makine aracılığıyla ışıklar saçarak geçmişe veya geleceğe gitmek vs. değil.

Nasıl' tak diye buradayım!
Aslında baktığımız zaman her gün zaman yolculuğu yapıyoruz.(bana göre) uyduğumuz zaman satlerin nasıl geçtiğini fark edemiyoruz. Ondan bana göre uykunun başlangıcı ile bitişi arasındaki zaman o kişi için zaman yolculuğudur.

Bu da farklı bir bakış açısı. Ama buna da katılıyorum yani akşam uyuyorsun, bir kalkıyorsun sabah olmuş.

Ben yapılamayacağını düşünüyorum. Örneğin geleceğe gitmek istiyorsak bilinmeyen bir sonuca gidemeyiz bence. Gelecek olmayabilir 5 dakika sonra koca bir meteor dünyayı yok edebilir. Ayrıca zamanı fiziksel olarak nasıl yorumlayabiliriz bilmiyorum geçmişte ki bir konumun yeri zamanı nasıl olur karışık geliyor bana. Ayrıca zamanda yolculuk ışınlanma ile gerçekleştirilecekse canlıların ışınlanması gibi bir durum olamaz. Çünkü ışınlanmada ilk nesne yok olur sonrasında oluşan ise onun kopyasıdır.

Bence imkansız, ama sadece şu şekilde olabilir:
Zaman her yerde aynı akmaz!
Yani Minecraftdaki Nether gibi, Cennette zamanın akışında farklık da var mesela:

Yeni konular

Geri
Yukarı