Zamanda Yolculuk Mümkün Mü?

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 3B
Zamanda yolculuk yapabilmeniz için neredeyse ışık hızında olmanız lazım. Ama biliniyorki ışık hızına yaklaşabilecek şu an için bir cisim, madde bulunmuyor. Ben her türlü imkansız olduğunu düşünüyorum yine de.

Plüton'da 1 yıl yaşayabilecek misin peki 248 yıl yaşaman gerekiyor çünkü
Vücüt saati orda farklılık gösterir mi bilmiyorum. Ama galiba göstermiyor.
Zamanda yolculuk yapabilmeniz için neredeyse ışık hızında olmanız lazım. Ama biliniyorki ışık hızına yaklaşabilecek şu an için bir cisim, madde bulunmuyor. Ben her türlü imkansız olduğunu düşünüyorum yine de.
Geçmişe gitmek için ışık hızına yakın değil ışık hızını aşman gerekir. Kütlen -'ye düşeceğinden bu imkansız kabul edilir izafiyet kuramına göre.

Her türlü imkansıza çıkıyor yol :)
Bilim sonsuzdur. Belki öyle bir teknoloji inşa edilir ki ölümsüzlükten de öte bir buluş olur. Fizik kuralları evrende düzgün çalışmıyorlar. Belki bir açık sayesinde geçmişe gidilebilir. Bu hayatın bugunu bulmak gibi bir şeydir ve bunun için gereken teknoloji Samanyolu Galaksisi'ni sömürme düzeyindeki teknolojiden üstündür

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı