Zamanda Yolculuk Mümkün Mü?

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 3B
Bulunduğum zamanda zaman makinesi icat edip geleceğe gidiyorum. Gelecekte öldüğümü görüyorum ve bu durumu düzeltmeyi planlıyorum. Ama günümüzdeki bende zaman makinesi varsa gelecekteki bende de vardır ve gelecekteki benin bu planı uygulayacağımı biliyor olması lazım teoride.

Geleceğe yolculuk teorik olarak mümkün, kara deliklerden faydalanarak zamanda ileri gitmek teoride mümkün. Ancak pratikte ne sonuç verir bilmiyorum. Zamanda geri gitmek ise teorik olarak bile mümkün değil, ışık hızını aşarak gidilebilir ama bu izafiyet kuramına göre imkansızdır. Yani kütlenizin eksilere düşmesi demektir. 0 gram'dan daha hafif bir şey yoktur. Yani -1 gram gibi bir madde olamaz.

Belki de milyonlarca şeyi değiştirip milyonlarca paralel evren oluşturdu fakat bunu nasıl öğrenebiliriz Arkadaşım zamanda yolculukla geleceğe gidip değiştirmiş mi diye bakmalıyız diyor bence böyle bir olayı anlamamız mümkün değil. Sizin fikirlerinizi merak ettim .
Şöyle bir olay da var. Düşünün markete gittiniz 2 farklı tezgah var, ikisinden birini seçip parasını ödediniz. Sonra arabanıza gidip bindiniz. 2 farklı evren oluştu ama ikisi aynı ortak noktada buluştu yani arabada. Her yaptığımız eylem farklı bir paralel evren oluşturuyor olabilir ama bu hepsinin tamamen farklı olduğunu göstermez.

Geleceğe yolculuk teorik olarak mümkün, kara deliklerden faydalanarak zamanda ileri gitmek teoride mümkün. Ancak pratikte ne sonuç verir bilmiyorum. Zamanda geri gitmek ise teorik olarak bile mümkün değil, ışık hızını aşarak gidilebilir ama bu izafiyet kuramına göre imkansızdır. Yani kütlenizin eksilere düşmesi demektir. 0 gram'dan daha hafif bir şey yoktur. Yani -1 gram gibi bir madde olamaz.
Geleceğe yolculuk teorik olarak değil fiziksel olarak da mümkün. Plüton'da geçirdiğiniz 1 yıl dünyada yaklaşık 248 yıla denk geliyor. Bannerlord'u gidip orada bekleyelim ne dersiniz? Interstellar filminde de böyle bir durum vardı.
0f72adda2789539.jpg

Geleceğe yolculuk teorik olarak değil fiziksel olarak da mümkün. Plüton'da geçirdiğiniz 1 yıl dünyada yaklaşık 248 yıla denk geliyor. Bannerlord'u gidip orada bekleyelim ne dersiniz?
Kara deliğe düşmeden etrafında turlamak da zamanı ileri atıyor. Tur başına dünya üzerinde 50 yıl 100 yıl gibi ileri gidiyorsunuz. Plüton'a gidip orda 1 yıl beklemekten daha kısa sürer ama çok çok daha tehlikelidir. Kara deliğe düşersek oradan kurtulmanın hiçbir yolu yoktur.

Şöyle bir olay da var. Düşünün markete gittiniz 2 farklı tezgah var, ikisinden birini seçip parasını ödediniz. Sonra arabanıza gidip bindiniz. 2 farklı evren oluştu ama ikisi aynı ortak noktada buluştu yani arabada. Her yaptığımız eylem farklı bir paralel evren oluşturuyor olabilir ama bu hepsinin tamamen farklı olduğunu göstermez.

tabi ki de tamamen katılıyorum

Geleceğe yolculuk teorik olarak değil fiziksel olarak da mümkün. Plüton'da geçirdiğiniz 1 yıl dünyada yaklaşık 248 yıla denk geliyor. Bannerlord'u gidip orada bekleyelim ne dersiniz?

Half life 3 unutmamak lazım

Kara deliğe düşmeden etrafında turlamak da zamanı ileri atıyor. Tur başına dünya üzerinde 50 yıl 100 yıl gibi ileri gidiyorsunuz. Plüton'a gidip orda 1 yıl beklemekten daha kısa sürer ama çok çok daha tehlikelidir. Kara deliğe düşersek oradan kurtulmanın hiçbir yolu yoktur.

Plüton'da 1 yıl yaşayabilecek misin peki 248 yıl yaşaman gerekiyor çünkü

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı