Zamanda yolculuk mümkün mü?

Zaman yolculuğunun bilinçaltıyla yapılabileceğini düşünüyorum . Gereken tek şey bedenini bir şekilde tekrar işlevli duruma gelecek biçimde dondurmak ve örneğin dediğim gibi istediğin zaman biriminde tekrar işlevli hale getirilmesi. Fakat bedenini geçmişe götüremeyeceğin için geçmişe gitmek imkansızdır. Zaman yolculuğunu herhangi bir zamandaki durumuna ışınlanmak olarak düşünüyorsan bu bence bir işe yaramaz , çünkü ben maddeciyim. Mesela örneğin 10 yaşındaki haline gittiğinde 10 yaşındaki her şeyin tıpatıp aynısına sahip olacağından yine aynı zekaya , aynı düşüncelere , aynı fikirlere sahip olacaksın yani kısacası bilincin de 10 yaşındaki gibi olacağından evrende hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Yani özetle geleceğe yolculuk yapabilirsin ama geçmişe yolculuk yapamazsın benim düşüncelerim bunlar...

Hocam ne kadar zaman yolculuğu dersin bilmem ama mesela aydaki 1 saat bizim buradaki 1 saate eşit olmuyor farklı bir gezende bizdeki bir saat belki orada 10 saniye yani tam zamanda yolculuk denmez ama farz etki bizdeki 1 saatin farklı bir gezegende 10 saniye olduğunu orada yaklaşık 4 dakika dursan 1 gün ilerlemiş olacak dediğim gibi ne kadar zaman yolculuğu dersin bilmem ama belki bu da sayılabilir.

Bence ikiside mümkün ancak normal şekilde değil. Geçmişe gidip orada sen yokmuşsun gibi hiçbir olaya müdahele etmeden izleyebilirsin. Geleceğe ise gidebilirsin ama şuanki yaşınla değil, sen ne kadar geleceğe gidersen yaşında o kadar ilerlemiş olur (yani sen sadece o zamanı diğerlerine göre kat kat daha hızlı yaşamış olursun). Tabii bunlar benim fikirlerim.
Zamanda yolculuk günümüzde var. Ama bilim adamları insanlardan saklıyor. Çünkü insanların eline geçerse kötü yollara kullanabiliceklerini biliyorlar. Örnek 2021'de yaşayan bir insanın geçmişe gidip hayatını yeniden tasarlaması yada gelecek hakkında bilgi vermek ileride dünyanın tarihini değiştirebilir.
Derin devlet istihbarat verdi sanırım hocam :D

Mümkün müdür bilemiyorum ama eğer bir gün mümkün olursa sadece geçmişe gidilebileceğini düşünüyorum. Geçmiş sabit gelecek kişilerin seçimlerinin ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı