Zamanda yolculuk mümkün mü?

İzafiyet Teorisi'ne göre zamanda ileriye gitmek mümkün. Buna o yüzden İzafiyet Hipotezi değil de İzafiyet Teorisi diyoruz, mümkün olduğu için.
Zaten deneysel ispatı bile mevcut.
Birden bire zamanda ileriki bir tarihe gidemiyoruz, bu konu yanlış anlaşılmasın. Daha çok Youtube videosunu hızlandırmak gibi, size göre geçen 10 saniye, diğerleri için 100 saniye. Böylece 90 saniye zamanda ileriye gidiyorsunuz ama bu 10 saniyenizi alıyor.

Bu konuda Yıldızlararası filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
1663247497300.png

Zamanda geriye gitmek mümkün mü?
Bu konuda herhangi bir teori yok, hepsi hipotez maalesef.

Merhaba arkadaşlar. Sizce zamanda yolculuk mümkün olabilir mi? Bununla ilgili birçok teori var özellikle büyük bilim insanlarından-Einstein- zamanın bükülebildiğini, bükülebilirse de zamanda yolculuk yani geçmişe veya geleceğe gidilebileceği veyahut ışık hızına ulaşılabileceği teorisini savunuyor.
Bana göre ise, geçmiş varsa gelecekte de bir şeyler yaşanıyor bizlerin gelecekte ki hali yaşıyor bir şeyler oluyor ve bizim şu anki yaptığımız seçimler ya da diğer şeyler, gelecekte ki olayları etkiliyor. Etkiliyorsa geçmişte ki yaptığımız her şey de şu anki halimizi bize getirdi. Sizce böyle bir şey mümkün mü?

Kuantum zaman yolculuğunu bir araştırın derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar. Sizce zamanda yolculuk mümkün olabilir mi? Bununla ilgili birçok teori var özellikle büyük bilim insanlarından-Einstein- zamanın bükülebildiğini, bükülebilirse de zamanda yolculuk yani geçmişe veya geleceğe gidilebileceği veyahut ışık hızına ulaşılabileceği teorisini savunuyor.
Bana göre ise, geçmiş varsa gelecekte de bir şeyler yaşanıyor bizlerin gelecekte ki hali yaşıyor bir şeyler oluyor ve bizim şu anki yaptığımız seçimler ya da diğer şeyler, gelecekte ki olayları etkiliyor. Etkiliyorsa geçmişte ki yaptığımız her şey de şu anki halimizi bize getirdi. Sizce böyle bir şey mümkün mü?

Evet, zamanda yolculuk mümkün, Einstein'a göre bu var, ancak sadece ileriye doğru, geriye doğru değil. İzafiyet Teori'sini yanlış anlamışsın sen.

Geri
Yukarı