Zayıflamak için program tavsiyesi

Nocsted

Decapat
Makaleler
2
Merhabalar,

Geçen hafta spora yazıldım ve şehir dışı gezim bitti. Yarın spora başlayacağım. Yazıldığım günden sonra bir kere gittim fakat sonra şehir dışına çıkmam gerekti, hoca aşırı ilgisizdi. Ben de sizlere sormak istedim, nasıl bir yol izlemeliyim diye.

- Günde en az 1.5 Lt. su tüketiyorum.
- Her sabah 5:20'de uyanırım. Sporu da 07:00 ile 08:00 arasında yapacağım ve hafta sonu hariç 5 gün gideceğim.

128 kiloyum ve aşırı derecede yağ mevcut. Nasıl bir yol izlemeliyim? Hangi hareketleri yapmalıyım? Diyetim ne ağırlıklı olmalı? ciddi arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Ağırlıklı olarak kardiyo, ayrıca full body olarak çalışma yapın. [Karın (abs) egzersizlerini ihmal etmeyin.]
Beslenmenize dikkat edin ve en önemli kısmı kalori açığı oluşturmanız gerekmektedir. (Örnek olarak günlük 2500 kalori ihtiyacınız varsa bunu 2000'e düşüreceksiniz. 7000 kalori 1 KG'a eşittir. 5x2000 haftada yaklaşık 1 kilo. Bunun gibi.)
Sağlıklı bir şekilde sporunuzu yapın, sadece kardiyo yapıp vücudunuzu eritmeyin.
Düşük glisemik indeksli besinlerden az miktar olmak şartıyla tüketin. (Bulgur gibi.)
Makarna ve pirinç yüksek glisemik indeksli besinlerdir ve bunları tüketmenizi şu zamanda tavsiye etmem.
Bulgurun yanına haşlanmış tavuk göğsü, hindi göğüsü gibi besinler tüketebilirsiniz.
Uyku düzeninize dikkat edin. Geç yatmayın.
Hareketi yaparken kası hissedin, çok yüksek kilolarla yapmayın ama öldürmeyinde.
Başarılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı