Zenfone 2 ZE551ML İçin Batarya Nereden Alınır?

Daha fazla  
Zenfone 2 ZE551ML telefonumun bataryası zayıfladı, bir çok sitede bataryası var fakat ben hangisinin güvenilir olduğunu bilmiyorum. Sizden öneri bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ZE551ML ilk Türkiye piyasasına girdiği günden beri kullanıyorum. Cihazın pili şuan halen idare edecek düzeyde lakin benim de değiştirmem gerekiyor. 2 aydır cihazıma kaliteli batarya arıyorum fakat orijinal kalitesine yakın olan pil bile bulamıyorum. Orijinal diye satılan pillerin hepsi yan sanayi.

Toptan Satış ZE551ML battery Galerisi - Düşük Fiyattan satın alın ZE551ML battery Aliexpress.com'da bir sürü

Aliexpress'deki HSABAT olan model şuan kalite olarak en mantıklısı fakat olumsuz bir ton yorum olunca insanın eli pek gitmiyor. Genel olarak bu muadil bataryalarda tonla olumsuz yorum olduğu için daha çok olumlu yorumlara odaklanmak daha mantıklı gibi duruyor. Keşke Deji bu bataryadan üretmiş olsaydı da böyle sıkıntılar çekmeseydik.

Ben en çok patlama riskinden korkuyorum, yoksa herhangibirini alacağım, gerçekten de deji zenfone 2 için batarya üretseydi iyi olurdu. Telefonu 2 sene kullanıp sonra bataryası bittiği için çöpe atmak insanın zoruna gidiyor.

Muadil pillerin kazanmış olduğu sertifikaları ve yapılmış bağımsız testleri de bilemediğimiz için patlama olayının kesin garantisi yok. Sağlık açısından da doğru değil. Pili değiştirmeden önce fabrika ayarına sıfırlayıp Otomatik Başlatma Yöneticisi'nden uygulama başlangıçlarını kapatmayı denediniz mi?

Yeni dün romunu flashladım telefonun, ama ilk aldığımda full parlaklıkta 7 saat ekran süresi vardı performans modunda, şimdi ise süper tasarruf, 0 parlaklık da 4-5 saat arası ekran süresi alıyorum.

Aldığınız değerler benim ki ile hemen hemen aynı. Pil değiştirmek kesin çözüm. Yüksek işlemci gücü gerektirmeyen uygulama kullanmıyorsanız ve cihazınızda root yetkisi varsa No-Frills, setCPU veya Kernel Adiutor gibi yazılımları kullanarak işlemci frekansını düşürebilirsiniz. Pil süresini epey fazla uzatıyor. Ayrıca günlük kullanımda fazla bir yavaşlık gözlemlemiyorsunuz.

Pilimin can çekişmesine yakın 2-3 farklı markanın pilini deneyeceğim. El mahkum yapacak bir şey yok. :)

Size tavsiyem pil durumu iyice kötüleştiği zaman mağazasında orijinal olmayan pilleri satmadığını iddia eden satıcıdan alın. En azından bir sıkıntı olduğu zaman birebir değişim garantisi var ve Aliexpress'deki gibi kargo/iade süreci uzun değil. Bu sizin açınızdan daha makul olur. Ürünün orijinale yakın kalitede olma ihtimali var ama bu ihtimal yüksek değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı