Zenfone 2 ZE551ML İçin Batarya Nereden Alınır?

Aynı telefonu yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve bataryam öldü denebilir. Sipariş için araştırma yapmadan önce telefonun arkasını açmayı denedim fakat 12 tane çivi var ve bazılarını çıkaramadım. Root, ROM ve kernel düzenlemeleri de bir yere kadar oluyor. Bu sorunu aşarsam sipariş vereceklerden birisi de benim, yorum bırakmak istedim :)

En mantıklısı sanırım hsabat marka olanı almak, fakat onuda yurtiçi sitelerde bulamadım, Asus müşteri hizmetlerini aradığımdada batarya gönderemeyeceklerini, ancak kendileri değişebileceklerini söylediler.

Tahmini Teslimat Zamanı

Aliexpress de en iyi bunu buldum, sizce alınır mı?

@Plyra @Hamdi Yıldırım

Zenfone 2 bataryalar şuan Deji Türkiye stoklarında fakat en çok ilgi gören ve satın alınan Zenfone 2 ZE551ML'nin bataryası hariç tüm Zenfone 2 serisi için batarya üretilmiş. Gerçekten büyük saçmalık.

Sizden sonra talebimiz belli olsun diye ben de mesaj atmıştım, üstüne basa basa ZE551ML modeli olduğunu belirttim ve ilgili modele uygun bataryalar stokta bulunacak demişlerdi. 27 Ocak'ta cevap almıştım. Tekrar mail atıp durum hakkında bilgi alacağım, olumsuz cevap alırsam buraya yazacağım. Öyle olursa, AliExpress yolları taşlıdır.

1518960826376.jpg

Ekleme: @Neurevt

Asus ZENFONE 2 Batarya MUCiZE BATARYA DEJi - ZE500KL - Z00AD - C11P1424

Buna bakmışsınızdır, altında Z00AD yazıyor ve bu bildiğiniz ZE551ML modeli için olan batarya :) N11 ve GG'deki satıcıların yazdıklarından anladığım kadarıyla ZE551ML (Z00A) ve ZE550ML (Z008) modeli aynı bataryayı kullanıyor. (Emin değilim, geliştirici bir arkadaşa sordum ve alacağım cevaba göre üstteki cümleyi düzenleyebilirim.) Ancak her durumda ben siparişi vermeyi düşünüyorum, Z00A sahibiyim.

Evet ona baktım hatta boyutlarının ve soketin birebir uyduğunu gördüm. Müşteri hizmetlerini arayınca uyumsuz olduğunu söyledi fakat müşteri temsilcisi bayan olduğu için muhtemelen desteklediği model kodlarına baktı ve uyumsuz dedi. ZE551ML için gelecek demişler zaten o kadarda patlamaya gerek yok bir şekilde idare ediyor batarya şimdilik. :) Sizin adınıza da sevindim. Batarya montajından sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İlginç, geliştirici Z00A ve Z008'ın bataryalarının aynı olduğunu söyledi. Sitede de Z00A (Z00A = ZE551ML, dolayısıyla uygun) için olan satılıyorsa ASUS müşteri hizmetleri yanlış bilgi vermiş olmalı.

Bir de ben kapağın arkasındaki mavi boyalı çivileri nasıl çıkaracağım? Normal tornavidayla bazıları çıkmıyor, yalama olmuşlar sanki :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı