Zenfone 2 ZE551ML İçin Batarya Nereden Alınır?

Konuyu hortlatmak gibi oluyor kusura bakmayın, bende deji bataryadan 3 tane aldım, birini tele kendim takmaya çalışırken anakart pert oldu, ilk deneyimimdi, keşke bu işle hiç uğraşmayıp Asus yetkili servise cihazı gönderseydim.

Son düzenleme:
Deji'den almayın arkadaşlar. Aldım, müşteri hizmetleri ve kargolama aşamaları iyiydi ancak gelen ilk batarya bozuk çıktı. Montaj aşaması zaten kanser eden bir telefon, gönderdik ve yenisini yolladılar. Yenisi düzgündü ancak bu sefer de telefona montaj yaptığınız zaman batarya yerine sabitlenmiyordu. Sonuç olarak, satış sonrası hizmetlerinden memnun oldum ancak ürünleri hatalıydı.

benim zen2 nin sorunu telefon hiç açılmıyor, sürekli 10sn ara ile titriyor. daha önce bu sorunu yaptığında garantiden bataryasını değiştirip göndermişlerdi. garanti bittikten sonra gene aynı sorunu yaptı, biraz araştırdım bataryayı değiştirirsem sorunun çözüleceğini söylediler. bu süre zarfında 2 tane telefon tamircisine verdim, 2. kişide tamir olmuyor dedi bir müddet sonra telefonu açmaya calıştığım da açıldı, bir kaç sefer restart çektim sorun yok lakin şarj yüzdesi sürekli %50de sabit kalıyordu. tamamen doldurmak için bir kaç saat hızlı şarjda bıraktım, tekrar restart attım telefon gene açılmıyor sürekli titriyor. bataryayı soküp yüke bağladım, 3 volta kadar boşaltıp telefona yeniden takacağım :) bu arada yeni, batarya temin etmem lazım, şuan için en mantıklı deji geliyor.
bunları neden yazdın derseniz aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olabilir.

bu batarya olayı bazı sürümlerde kronik arızaymış, yüke bağlayarak boşalttığım bataryayı aynı zaman da ah testide yapıyorum, suan 1 amperi geçti sonucu merak eden olursa bilgi veririm

benim zen2 nin sorunu telefon hiç açılmıyor, sürekli 10sn ara ile titriyor. daha önce bu sorunu yaptığında garantiden bataryasını değiştirip göndermişlerdi. garanti bittikten sonra gene aynı sorunu yaptı, biraz araştırdım bataryayı değiştirirsem sorunun çözüleceğini söylediler. bu süre zarfında 2 tane telefon tamircisine verdim, 2. kişide tamir olmuyor dedi bir müddet sonra telefonu açmaya calıştığım da açıldı, bir kaç sefer restart çektim sorun yok lakin şarj yüzdesi sürekli %50de sabit kalıyordu. tamamen doldurmak için bir kaç saat hızlı şarjda bıraktım, tekrar restart attım telefon gene açılmıyor sürekli titriyor. bataryayı soküp yüke bağladım, 3 volta kadar boşaltıp telefona yeniden takacağım :) bu arada yeni, batarya temin etmem lazım, şuan için en mantıklı deji geliyor.
bunları neden yazdın derseniz aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olabilir.

bu batarya olayı bazı sürümlerde kronik arızaymış, yüke bağlayarak boşalttığım bataryayı aynı zaman da ah testide yapıyorum, suan 1 amperi geçti sonucu merak eden olursa bilgi veririm
Bu bahsettiğiniz olay benim de başıma geldi, sorun anakarttaki pil soketinden kaynaklı. Pil soketine baktığınızda (+) ve (-) bacaklarının yanında 2 bacak daha vardır. Bunların biri batarya entegresinin ölçtüğü şarj bilgilerini gönderirken diğeri de sıcaklık bilgilerini gönderiyor tahminimce. Sorun ise pil soketindeki bazı bölümler anakart ile temas etmiyor. Pili sökün ve sokette yamulma, soyulma var mı kontrol edin. Varsa pürüzleri giderin. Aynı şekilde anakarttaki pil soket yuvasını da kontrol edin. Bu arıza benim başıma geldi ve anakarttaki pil soket yuvasının deforme olduğunu gördüm ve ince uçlu torna vida ile metal soketleri hafif genişlettim. Ayrıca küçük bir plastik parçası da teması engelliyordu, onu da oradan aldım ve 1 haftadır sorun yok.
Not: Parçalar çok hassas olduğundan dikkatli olun derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı