Zephyrus G15 2021 nasıldır?

Gökkayahan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
@Dark Lord of the Sith @KpY0s hocam, Zephyrus G15 2021 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yazın inşallah iyi bir üniversite ihtimalinde babamdan biraz bütçe ayırmasını isteyeceğim ve kafamdaki model bu. Kronik bir sorunu vesaire var mıdır? Özelliklerinden anlarım da sizin kadar takip etmediğimden ötürü bilmediğim şeyler de çok.

Merhaba hocam. Zephyrus G15 2021 güzel bir laptop. Ancak bazı eksileri var tabii.
-MUX Switch'e sahip olmaması.
-Düşük Watt değerine sahip ekran kartı kullanması.
-Kamera yok.
Ancak ürünün tek eksileri yok, artıları da var. Ve bence bunlar almak için yeterli sebepler.
-Çok şık bir tasarıma sahip olması. Bu kişiden kişiye değişir ancak Zepyhrus G15'in tasarımına kötü diyecek bir kişi olduğunu sanmıyorum.
-Uzun batarya süresi. Yaklaşık 8 saatlik bir batarya kullanım süresi var.
-Type-C şarj imkânı. Ürünü Type-C portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Oyunları oynatmaya yetecek kadar güçlü olmasada seyahatlerde büyük şarjları taşımaktan iyidir.
-Güzel sıcaklık değerleri. Attığım videoda gösteriliyor sıcaklıklar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
-1440P ekran.

Amacınız taşınılabilirlik ise alınabilir diye düşünüyorum, şık ve güçlü bir cihaz. Cihazın incelemesini izlemek isterseniz Jarrod's Tech kanalından izlemenizi öneririm. FPS değerleri alacağınız konfigürasyona göre değişecek, bunu unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1 saat banım vardı, şimdi bitti. Geç cevap için kusura bakma :)

Merhaba hocam. Zephyrus G15 2021 güzel bir laptop. Ancak bazı eksileri var tabii.
-MUX Switch'e sahip olmaması.
-Düşük Watt değerine sahip ekran kartı kullanması.
-Kamera yok.
Ancak ürünün tek eksileri yok, artıları da var. Ve bence bunlar almak için yeterli sebepler.
-Çok şık bir tasarıma sahip olması. Bu kişiden kişiye değişir ancak Zepyhrus G15'in tasarımına kötü diyecek bir kişi olduğunu sanmıyorum.
-Uzun batarya süresi. Yaklaşık 8 saatlik bir batarya kullanım süresi var.
-Type-C şarj imkânı. Ürünü Type-C portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Oyunları oynatmaya yetecek kadar güçlü olmasada seyahatlerde büyük şarjları taşımaktan iyidir.
-Güzel sıcaklık değerleri. Attığım videoda gösteriliyor sıcaklıklar.
-1440P ekran.

Amacınız taşınılabilirlik ise alınabilir diye düşünüyorum, şık ve güçlü bir cihaz. Cihazın incelemesini izlemek isterseniz Jarrod's Tech kanalından izlemenizi öneririm. FPS değerleri alacağınız konfigürasyona göre değişecek, bunu unutmayın.
1 saat banım vardı, şimdi bitti. Geç cevap için kusura bakma :)
Ne kusuru hocam, benim konuyu açtığım (!) andan şu ana kadar cezam vardı zaten. Şimdi yazabiliyorum. Öncelikle teşekkür ederim. Birkaç şey sormak istiyorum.

MUX Switch nedir, diye sormayacağım. Biraz araştırdım İnternette. Kafamın pek aldığı şeyler olmadı o yüzden şunu sorayım ben kısaca, bunun olmamasının bana kullanımda ne gibi bir dezavantajı olacaktır?

Ekran kartıyla ilgili dediğinizi biliyorum. Maalesef ince laptopların kaderi bu, onu ben birazdan yazacağım isteklerimden dolayı bir eksi olarak görmüyorum. Ayrıca kamera bulunmamasının da hayati bir kayıp olduğunu düşünmüyorum.

Hocam yazdığınız bütün artılar, sizin de dediğiniz gibi bu laptopun kafama yatmasınaki temel etkenler. Önceliğim, taşınabilir, göze batmayan ve portatif bir tasarıma sahip alet almak. Batarya, ekran, boyutları hepsi bunu cazip kılan şeyler.

@Yiğit Gençer Hocam bu laptopa MacOS kurulabilir mi? Ekran kartının çalışmayacağını biliyorum ve zaten amacım da bu. Yalnızca oyun oynarken Windows'u kullanmayı, haricinde ise MacOS kullanmayı düşünüyorum. Ekran kartının çalışmamasıyla büyük bir güç tasarrufu sağlayacağım, daha akıcı ve kullanışlı bir sistem kullanacağım kanaatindeyim. Doğru mu düşünüyorum?

MUX Switch nedir, diye sormayacağım. Biraz araştırdım İnternette. Kafamın pek aldığı şeyler olmadı o yüzden şunu sorayım ben kısaca, bunun olmamasının bana kullanımda ne gibi bir dezavantajı olacaktır?
Düşük sistem gereksinimi olan oyunlarda ekran kartını tam gücünde çalıştıramazsınız. Ciddi performans düşüklüğü olur. MUX sayesinde Intel veya AMD'nin grafik işlemcisini aradan çıkarmış olursunuz. Bu sayede masaüstü gibi sadece Nvidia GPU'yu kullanır bilgisayar, bu yüzden ekran kartının gücünü dibine kadar kullanma şansınız olur.

Ekran kartıyla ilgili dediğinizi biliyorum. Maalesef ince laptopların kaderi bu, onu ben birazdan yazacağım isteklerimden dolayı bir eksi olarak görmüyorum. Ayrıca kamera bulunmamasının da hayati bir kayıp olduğunu düşünmüyorum.

Hocam yazdığınız bütün artılar, sizin de dediğiniz gibi bu laptopun kafama yatmasınaki temel etkenler. Önceliğim, taşınabilir, göze batmayan ve portatif bir tasarıma sahip alet almak. Batarya, ekran, boyutları hepsi bunu cazip kılan şeyler.
Genel olarak bence de güzel cihaz. Onun dışında Legion 5 Pro'yu bekleyebilirsiniz. Fakat fiyat farkı olabilir TR piyasasında. Legion 5 Pro'da 130W 3070 olacak ve panel kalitesi daha iyi.

Son düzenleme:
@Ryota, Lenovo düşünmüyorum hocam, çokça önerildiğinin farkındayım sizler tarafından, fakat ilgimi çekmiyor :) İçimde ukte kalsın istemiyorum. Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. MUX Switch'in olmamasından ötürü ekran kartından tam performans alamazsınız demişsiniz. Bu genele baktığımızda anlattığınız gibidir de elbet, bu bilgisayar için de böyle mi? Çünkü ekran kartı 70W ile zaten sınırlı ve burada MUX Switch olsa bile ekran kartının darboğaza yol açacağını düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen.

@Ryota, Lenovo düşünmüyorum hocam, çokça önerildiğinin farkındayım sizler tarafından, fakat ilgimi çekmiyor :) İçimde ukte kalsın istemiyorum. Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. MUX Switch'in olmamasından ötürü ekran kartından tam performans alamazsınız demişsiniz. Bu genele baktığımızda anlattığınız gibidir de elbet, bu bilgisayar için de böyle mi? Çünkü ekran kartı 70W ile zaten sınırlı ve burada MUX Switch olsa bile ekran kartının darboğaza yol açacağını düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen.
Ekran kartınız yine güçlü bir ekran kartı. Kaç teraflops işlem gücü olduğunu hatırlamıyorum ancak 60W 3060 bile 2070 Max-Q'dan fazlaydı teraflops bakımından. Yani 90W 2060 bile alsanız MUX yüzünden bazı oyunlarda (genelde düşük sistem gereksinimli oyunlarda) performansı düşürecektir.

@Radeon RX 5500M hocam aktif. Ona da danışalım.

@Radeon RX 5500M hocam aktif. Ona da danışalım.
Hocam etiket sanırım düzelmemiş, user bilgisi aynı kalmış, metni değiştirmişsiniz gibi duruyor bastığımda.
Hocam ürünün linkini atabilir misiniz?
Henüz almama epey vakit var hocam. Model ve donanımlar özelinde bir bilgi sahibi olmak istemiştim. Newegg'den ya da Amazon'dan alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı