Zephyrus G15 2021 nasıldır?

Henüz almama epey vakit var hocam. Model ve donanımlar özelinde bir bilgi sahibi olmak istemiştim.
Sonra ceza yediniz. Fiyasko olay cidden. İçimden dedim, malum @Dark Lord of the Sith hocamı etiketlemişsiniz ve direkt ona hitap etmişsiniz, acaba cevap yazsam mı yoksa bire bir sadece ona mı güveniyor diye. Moderasyon şov yapıyor.
Bugün bir arkadaş Asus'ta global garanti olmadığını söyledi, ondan emin olmanız faydalı olabilir. Ben de, sanırım @Dark Lord of the Sith hocam da var diye okumuştuk bi' yerlerde.

"Turkey" için var hocam. 🙂

Bugün bir arkadaş Asus'ta global garanti olmadığını söyledi, ondan emin olmanız faydalı olabilir. Ben de, sanırım @Dark Lord of the Sith hocam da var diye okumuştuk bi' yerlerde.
Amazon'da çoğu Asus laptopa uluslararası garanti ibaresi düşülmüş hocam. Asus web sitesinde ise bu garantinin Türkiye'de de geçerli olduğu yazılmış, dikkat edeceğim ama bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Sonra ceza yediniz. Fiyasko olay cidden. İçimden dedim, malum @Dark Lord of the Sith hocamı etiketlemişsiniz ve direkt ona hitap etmişsiniz, acaba cevap yazsam mı yoksa bire bir sadece ona mı güveniyor diye. Moderasyon şov yapıyor.
Moderatör, son açtığım konuda yazımın bir kısmını da kaldırmış hocam. Anlam bütünlüğü açısından önemli olduğunu düşünüyordum. Baştaki üç beş enterlık yerden söz ediyorum. Orada @Dark Lord of the Sith'in gelişi ve sohbet amaçlı mesaj yazdığım andan söz etmiştim.

"Turkey" için var hocam. 🙂
Yine Türkiye'de olan bir laptop servisi boş yapmış o zaman, ya da o arkadaş sallıyor. Bilemiyorum.
Amazon'da çoğu Asus laptopa uluslararası garanti ibaresi düşülmüş hocam. Asus web sitesinde ise bu garantinin Türkiye'de de geçerli olduğu yazılmış, dikkat edeceğim ama bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Ben de bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hocam, yine de servisle konuşup emin olmakta fayda var.

Yine Türkiye'de olan bir laptop servisi boş yapmış o zaman, ya da o arkadaş sallıyor. Bilemiyorum.
Servisler Asus'un bizzat adam atadığı servisler değil. Özel yetkili servisler. Örneğin Lenovo BDH, Bilişim Destek Hizmetleri yetkili servisi adına işlem yapıyor. Türkiye'deki en büyük aptallık da bu zaten. Hiçbir servisin bir şeyden haber yok. Gönderdiğimiz ürünler daha önce o ürünü görmemiş insanlar tarafından sökülüp inceleniyor. Korkutucu. Bu yüzden zaten "Servisten çizik gelen ürün" gibi çok şikayet doğuyor. Adam kasayı bilmiyor, açarken kırıp, çiziyor. Mağdur olan müşteri oluyor.

Servisler Asus'un bizzat adam atadığı servisler değil. Özel yetkili servisler. Örneğin Lenovo BDH, Bilişim Destek Hizmetleri yetkili servisi adına işlem yapıyor. Türkiye'deki en büyük aptallık da bu zaten. Hiçbir servisin bir şeyden haber yok. Gönderdiğimiz ürünler daha önce o ürünü görmemiş insanlar tarafından sökülüp inceliyor. Korkutucu. Bu yüzden zaten "Servisten çizik gelen ürün" gibi çok şikayet doğuyor. Adam kasayı bilmiyor, açarken kırıp, çiziyor. Mağdur olan müşteri oluyor.
Şube açmak yerine bayilik vermek Türkiye'de hiçbir zaman değişmeyecek bir şey hocam.

Ekran kartınız yine güçlü bir ekran kartı. Kaç teraflops işlem gücü olduğunu hatırlamıyorum ancak 60W 3060 bile 2070 Max-Q'dan fazlaydı teraflops bakımından. Yani 90W 2060 bile alsanız MUX yüzünden bazı oyunlarda (genelde düşük sistem gereksinimli oyunlarda) performansı düşürecektir.

@Radeon RX 5500M hocam aktif. Ona da danışalım.

Buyurun hocam, konu nedir anlayamadım?

Teşekkürler hepinize hocalarım. Konu hoş olmayan bir şekilde açılsa da yardımlarınızla yeni fikirler edinmiş oldum.
Buyurun hocam, konu nedir anlayamadım?
Hocam sizi şu soru için çağırmıştık:
MUX Switch'in olmamasından ötürü ekran kartından tam performans alamazsınız demişsiniz. Bu genele baktığımızda anlattığınız gibidir de elbet, bu bilgisayar için de böyle mi? Çünkü ekran kartı 70W ile zaten sınırlı ve burada MUX Switch olsa bile ekran kartının darboğaza yol açacağını düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen.

Teşekkürler hepinize hocalarım. Konu hoş olmayan bir şekilde açılsa da yardımlarınızla yeni fikirler edinmiş oldum.

Hocam sizi şu soru için çağırmıştık:

Hocam MUX öyle bir şey değil, sadece ekran kartını %100 çalıştırmanıza yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı