Zeytinyağı kilo aldırır mı?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Son günlerde kilo almaya çalışıyorum ve zeytinyağı anladığım kadarıyla kalori bombası bir şey. Babaannem sayesinde doğal zeytinyağı evden zaten hiç eksik olmuyor, banyo etsem yeridir.

Şimdi 1 yemek kaşığı zeytinyağında 119 kalori var deniyor. Ben uyanınca 1, kahvaltı 1, öğlen yemeği 1, akşam yemeği 1, uyumadan önce 1, toplam 5 kaşık içsem yaklaşık 600 kalori ediyor. Zeytinyağını bu kadar fazla içsem bir problem olmaz değil mi? 600 kaloriyi sıvı bir şekilde almak muazzam iyi bir olay çünkü.

Son günlerde kilo almaya çalışıyorum ve zeytinyağı anladığım kadarıyla kalori bombası bir şey. Babaannem sayesinde doğal zeytinyağı evden zaten hiç eksik olmuyor, banyo etsem yeridir.

Şimdi 1 yemek kaşığı zeytinyağında 119 kalori var deniyor. Ben uyanınca 1, kahvaltı 1, öğlen yemeği 1, akşam yemeği 1, uyumadan önce 1, toplam 5 kaşık içsem yaklaşık 600 kalori ediyor. Zeytinyağını bu kadar fazla içsem bir problem olmaz değil mi? 600 kaloriyi sıvı bir şekilde almak muazzam iyi bir olay çünkü.
Kiloyu yağla almak pek mantıklı değil gibi😁
Obez olmak istemezsin diye düşünüyorum.

Zeytinyağı son derece besleyici ve sağlıklı bir yağ ama çok fazla kaloriye sahip olduğu için bolca kilo aldırır. Ancak bu kalorileri yakacak faaliyetlerde (spor gibi) bulunursan kilo almazsın.

Aldırmasa bile ben çok da sağlıklı olacağını düşünmüyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı