ZMA alınır mı?

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. İnternette araştırma yaparken ZMA'yı gördüm. İçerisinde sanırım çinko ve magnezyum varmış. 16 yaşındayım spor yapmıyorum sadece evde kendi çapımda spor yapıyorum. Sizce gelişimimde faydası olur mu?

ZMA çinko ve magnezyum değerlerini arttıramıyor. Total ve serbest testestoron, büyüme hormonunu da yükseltemiyor.

En önemlisi de antrenman performansı arttıramıyor ve vücut kas yağ oranına olumlu bir etkisi yok.

Zaten ZMA'yı bulan kişi de sporcularının doğal olduğunu iddia etse de sporcularına anabolik ilaç enjekte ettiği ortaya çıktı. Yani bulan kişi de dürüst değil.

Olumlu etkilerini gösteren tek çalışmanın da finanse edilmiş sahte çalışma olduğu ortaya çıktı.

Kaynakça;

ZMA çinko ve magnezyum değerlerini arttıramıyor. Total ve serbest testestoron, büyüme hormonunu da yükseltemiyor.

En önemlisi de antrenman performansı arttıramıyor ve vücut kas yağ oranına olumlu bir etkisi yok.

Zaten ZMA'yı bulan kişi de sporcularının doğal olduğunu iddia etse de sporcularına anabolik ilaç enjekte ettiği ortaya çıktı. Yani bulan kişi de dürüst değil.

Olumlu etkilerini gösteren tek çalışmanın da finanse edilmiş sahte çalışma olduğu ortaya çıktı.

Kaynakça;

Peki siz bahsettiğiniz değerleri yükselten bir takviye önerebilir misiniz? Çinko, testosteron vs?

Merhaba. İnternette araştırma yaparken ZMA'yı gördüm. İçerisinde sanırım çinko ve magnezyum varmış. 16 yaşındayım spor yapmıyorum sadece evde kendi çapımda spor yapıyorum. Sizce gelişimimde faydası olur mu?
ZMA almak yerine,
cilt sağlığı, bağışıklılık gibi sebeplerden çinko kullanmak
kramp, uyku kalitesi , yorgunluk yönetimi , enerji gibi sebeplerden magnezyum kullanabilirsin.
Eğer ihtiyacın olduğunu düşündüğün bir kısım varsa kullanabilirsin.
Çinkonun net olarak cilt sağlığına iyi geldiğini biliyorum. Magnezyumunda doğru formlarını kullandığınız zaman direkt olarak uyku kalitesine, kas kramplarına, yorgunluğunuza etki ettiği biliniyor.
Testosteron arttırması gibi saçma özellikleri yok.

Geri
Yukarı