Zorbalığa uğruyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim 4 defa takip edilmişliğim var. Kendime de yardım etmek isterdim size de. Sokakta görüp beğendiğini takip eden erkekler var. Her şehirde var böyle erkekler.

Bizim milletimiz nasıl biliyormusun? Sokakta bir erkek, bir kadını rahatsız ediyorsa kadına yardım edebilirler ama rahatsız edilen kişi trans kadın ise yardım etmezler. Farkında olmadan günah işliyorlar.

Merhaba, konu henüz karşıma çıktığından daha yeni okudum. Makul mantıklı konuşanlar da olmuş saçma sapan tavsiyeler verenler de olmuş. Zaten olay bir yere varmış ama onca tavsiyeden sonra bazen anlık kararların etkilenebiliyor. "normalde yapmazdım ama bir anda yapıverdim" tarzı bir durum olmasın, aman dikkat et. Yaşım senden küçük ama bu tarz olayların içinde çok bulundum, böyle tipleri iyi tanırım. Sana kendimce birkaç şey söyleyebilirim.

1) Öncelikle adamlar belli ki çeteleşmişler, birini yalnız dahi yakalasan sakın ilk vuran sen olma. Sen sadece kendini savun. Birini döversen, yarın öbür gün beş-on kişi gelir seni daha beter döverler. Olay sadece kız meselesi olmaktan çıkar "sen bizim arkadaşımızı mı dövdün"e bağlanır.

2) Boş gezmemek maalesef ki mantıklı, zor bir durumda kaldığın zaman sadece kendini savunmak için yanında bıçak ya da muşta taşıyabilirsin. Ama özellikle kalabalık bir grup etrafını sardığında elindeki en iyi silahın kaçmaktır. adamlarda da bıçak olabilir, sen bıçağı zamanında çekemeyebilirsin. Buna çözüm olarak yüzük takabilirsin.

3) Mümkünse tenha yerlerde çok yalnız takılma, bütün milletin içinde sana bir şey yapamazlar, sağdaki soldaki insanlar sizi ayırır.

4) Eğer ihtiyacın yoksa yanına değerli eşyalarını alma.

5) Ayrıca bir yere yayan gidip geleceğine bisiklet kullanman mantıklı olabilir. Motosikletle seni kovalayan adamdan koşarak kaçamayabilirsin.

6) Polisle ilgili bir tavsiye vermeme gerek kalmadı zaten en mantıklı şeyi yapmışsınız bile. Arkadaşının babasının polis olması size büyük avantaj olmuş yoksa işin epey zordu.

İnşallah olayı bir sonuca vardırabilirsin. Olan bitenden bizi haberdar et.
yorumun için teşekkürler, yarın dışarı gizli polis ile çıkacağım eğer saldıran olursa enseleyecekler.

17 yaşında boyu 1.74 civarlarında olan 51 kilo çok zayıf zargana bir çocuğum.

Kilo almak ve öz güvenimi yükseltmek için 6 ay önce fitness a başladım.

Sırf başlama sebebim dışarıda zorbalığa uğramamdı.

Açık lisedeyim.

Olayı anlatıyorum.

Yaklaşık 1 yıl önce dışarıda dolaşırken benim yaşımda bir kız yanıma gelip telefonumu istedi birini aramak için.

Bende insanlık namına verdim, birini aradı fakat telefonu açmadı.

Telefonu geri alırken sevgilisi uzaktan bizi görmüş ve olayı yanlış anlamış.

Yanıma hızlı adımlarla gelip çeneme yumruk attı yere düştüm.

Bu arada bendeki öz güven cesaret 0.

Yerden kalkıp yanlış anladın dedim.

Tabii o sırada stressten korkudan elim ayağım titriyor.

Tam konuşamıyorum kekemeyim de.

Neyse yanlış anladın dedim ve kız çocuğu tutuyor bana saldırmaya devam etmesin diye o sırada 2 arkadaşı daha geldi yine biri çocğu tutuyor diğeri bana git bir daha görmeyim seni buralarda diyor.

O diyen çocuk kilolu ve benden 2-3 yaş küçük diye düşünüyorum.

Bende o sırada tamam dedim ve korkarak uzaklaştım.

Normalde asla ciddi kavga eden biri değilim.

Benim elim ayağım titrerken evime doğru koşarak gittim.

Ardından 1 hafta sonra tekrar dışarı dolaşmaya çıktım ve 3 çocuk önümü kesti biri o yumruk atan çocuk biri ikiz kardeşi diğeri arkadaşıydı sanırım.

Ben tabii elim ayağım titremeye başladı kavga etmeyelim dedim o da gel konuşucaz gelmezsen döveriz dedi.

Bende kaçmadım gittim ve o kızla ne bağlantın var diye sordu yemin ederim hiçbir bağlantım yok dedim ve üzerime yürüdü yere düşürdü o sırada yoldakiler bırakın çocğu diye bağırdı ve ben itip kaçtım.

O olaydan sonra fitness a yazıldım çünkü o sırada korktuğum ve cesaretsiz kaldığım için üzüldüm.

Ve 1 yıl sonra yani 1 hafta önce başka 2 motorlu çocuk önümü akşam
Vakti kesti ve **** kafe nerede dedi fakat çok boş bir soruydu çünkü dinlemediler bile beni tarif ederken.

O sırada yanımda 2 arkadaşım vardı ve yolu ben tarif ettikten sonra bir şey demedi telefonunu çıkardı ve birini aradı tabii o sırada ben bir bokluk olduğunu anladım ve arkadaşlarımla sessizce uzaklaşmaya başladık ve o sırada motorlu çocuk telefondakine *çocukları bulduk dedi* bunu duyar duymaz ben arkadaşlarıma kaç dedim ve olabildiğince hızlı koşarak uzaklaşırken arkadan motorlu çocuk durun LAN gelin buraya diye bağırdı.

Ben o korkuyla nasıl koştuysam evime giden yoldaki polis karakoluna kadar gelmişim.

Diğer 2 arkadaşım da korkup kaçmış ve onları buldum.

Neyse çok korktuk fakat olay benimle ilgili olduğu kesindi.

Yaklaşık 2 gün önce de arkadaşımla yine bankaya gittik ve o çocuklardan biri yanımdaki ATM'ye geldi ve biz tabii şüphelendik ve işimizi bitirp yavaşça yürüdük o sırada arkamıza baktık çocuk bize doğru geliyor.

Korkup kaçmaya başladık.

Kaçarken çocuk da koşmuş gel buraya LAN diye bağırdı.

Biz tabii yine o korkuyla direk kaçtık.

Olay bu arkadaşlar.

Öneriniz var mı? Nasıl kurtulabilirim şu olaydan?

Bu çocuklar pek tekin birileri değil.

Bıçaklanmaktan korkuyorum.

Polise başvurmalı mıyım sizce?

O arkqdaşımın babası polis ama daha söglemedik bir şey...

Sizce cesaretimi toplayıp çocuğu gördüğüm yerde ilk yumruğu ben atıp ağız burun kırmaya mı çalışayım?

Yoksa polise mi söyleyeyim?

Yorumlarınız benim için önemli.

Bunu yazarken bile elim titriyor geceleri uyuyamıyorum düşünmekten.
az önce konuyu yayınladım ama kaldırdınız galiba bir şey söylemedi de yetkililer neden acaba?
Polise söyle yada adam topla döv

Polise gidin. Bunlardan bizim burada da var, bisikletimi çaldılar, kartıma para yükleyecekken beni sıkıştırdılar...

Bu kadar kıskanç ve tabiri caizse aptal bir insanla şükürler olsun ki daha önce karşılaşmadım. Bence kesinlikle polise gidin ya da bir büyüklerinizle falan gelin, polise gitmek daha mantıklı bence.

Bu kadar kıskanç ve tabiri caizse aptal bir insanla şükürler olsun ki daha önce karşılaşmadım. Bence kesinlikle polise gidin ya da bir büyüklerinizle falan gelin, polise gitmek daha mantıklı bence.
eskiden hiç yoktu böyle insanlar, son zamanlarda çoğaldı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı