Zorin OS'e geçmeli miyim?

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar artık yavaş yavaş yazılım ile uğraşmak istiyorum ve Linux'a geçmek istiyorum. Sadece yazılım için değil Windows'dan sıkıldım ve Zorin OS çok hoşuma gitti. Fakat emin olmak için sizlere birkaç sorum var.
  1. Driver konusunda sıkıntı yaşar mıyım?
  2. ASUS'un kendi sitesinde ve İntel driver merkezinde UHD Graphics 600 için sadece Windows 10 desteği var gösteriyor. Ben Zorin OS'da sıkıntı yaşar mıyım?
  3. EBA Canlı Ders için bir sıkıntı yaşar mıyım? (Birkaç rehber vardı fakat artık EBA'da devam etme seçeneği yok direkt lacivert ekran geliyor ve oradan çıkılmıyor)
  4. Oyun sıkıntısı yaşar mıyım? (Arkadaşlar Linux için oyun desteğinin fazla olmadığını biliyorum zaten çok oyun oynayamıyorum sitemim iyi olmadığı için. En fazla PES 2017 (kardeşim vazgeçemiyor) ile CS : GO)
  5. Bir de sistemim için hangi Zorin OS'u önerirsiniz?
Sistem ; ASUS X540MA Laptop
İntel Celeron N400
4GB RAM
İntel UHD Graphics 600

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar artık yavaş yavaş yazılım ile uğraşmak istiyorum ve Linux'a geçmek istiyorum. Sadece yazılım için değil Windows'dan sıkıldım ve Zorin OS çok hoşuma gitti. Fakat emin olmak için sizlere birkaç sorum var.
  2. ASUS'un kendi sitesinde ve İntel driver merkezinde UHD Graphics 600 için sadece Windows 10 desteği var gösteriyor. Ben Zorin OS'da sıkıntı yaşar mıyım?
  3. EBA Canlı Ders için bir sıkıntı yaşar mıyım? (Birkaç rehber vardı fakat artık EBA'da devam etme seçeneği yok direkt lacivert ekran geliyor ve oradan çıkılmıyor)
  4. Oyun sıkıntısı yaşar mıyım? (Arkadaşlar Linux için oyun desteğinin fazla olmadığını biliyorum zaten çok oyun oynayamıyorum sitemim iyi olmadığı için. En fazla PES 2017 (kardeşim vazgeçemiyor) ile CS : GO)
İntel Celeron N400
4GB RAM
İntel UHD Graphics 600
GNOME kurma. Kuracaksan XFCE kur.

İntel Celeron N400
4GB RAM
İntel UHD Graphics 600
İntel driverleri Linux içinde dahili geliyor diye biliyorum.
EBA’da yaşayabilirsin.
CSGO oynatır PES yok diye biliyorum ama wine falan çalıştırabilir.
Sen en iyisi Dual Boot yap.

EBA Canlı Ders için bir sıkıntı yaşar mıyım? (Birkaç rehber vardı fakat artık EBA'da devam etme seçeneği yok direkt lacivert ekran geliyor ve oradan çıkılmıyor)
Canlı ders ekranı için bu linkteki talimatları uygularsanız lacivert ekranın bulunduğu yerde ekranın altında canlı dersleriniz listelenecektir.

Paralı bir sürümü satan bir Linux dağıtımı kullanmak hoşuma gitmezdi şahsen. Hele hele çok fazla alternatifi varken.
Linux Mint, MX Linux gibi.
Hocam paralı derken .iso dosyasını indirirken herhangi bir ücret talep etmedi. Bir de arayüzü Zorin OS'a benzeyen bir Linux dağıtımı var mı?

Hocam paralı derken .iso dosyasını indirirken herhangi bir ücret talep etmedi. Bir de arayüzü Zorin OS'a benzeyen bir Linux dağıtımı var mı?
Ultimate sürümüne bakarsanız görürsünüz, tabii eğer kullanmak istiyorsanız bana bir şey düşmez.
XFCE masaüstü ortamına sahip bir dağıtımda yapılabilir o arayüz.

Ultimate sürümüne bakarsanız görürsünüz, tabii eğer kullanmak istiyorsanız bana bir şey düşmez.
XFCE masaüstü ortamına sahip bir dağıtımda yapılabilir o arayüz.
Çok teşekkürler hocam. Dediğim gibi EBA canlı derslere katılabileyim ve de PES 2017 açsın yeter. Kardeşim durmaz yoksa. Sanırım Linux Mint daha iyi bir tercih.

Geri
Yukarı