Zorla işe gönderiliyorum

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Ekonomik sorunumumuz yok. Babam ayda işten ortalama 20 ila 40 bin arası kazanıyor ve 12 yaşımdan beri her tatil olan günde çalıştırıyor. Artık bıktım, ikizim evde oturuyor ben ise gerekmediği halde çalıştırılıyorum. Ne yapabilirim? Aile esirgemeye gidip yetimhane de kalmak istemiyorum.

Kazandığınız para size mi kalıyor? Yoksa eve katkı olsun diye alıyorlar mı? Gitmemeye diretebilirsiniz veya işi bırakabilirsiniz. Böyle bir şey özellik bu yaşta yapmaya hakları yok. Çok olağan bir durum değil ama şikayet ederseniz anne babanız suçlu çıkar zaten.

Ekonomik sorunumumuz yok. Babam ayda işten ortalama 20 ila 40 bin arası kazanıyor ve 12 yaşımdan beri her tatil olan günde çalıştırıyor. Artık bıktım, ikizim evde oturuyor ben ise gerekmediği halde çalıştırılıyorum. Ne yapabilirim? Aile esirgemeye gidip yetimhane de kalmak istemiyorum.
Sorununuz yoksa gitmeyin hocam, 12 yaşından beri bir şeyler görün öğrenin diye gönderiyor olması lazım. Baba kazaniyorsa oğlumuz kizimizda kazansın ister ama erken gibi bayağı.

Hocam öncelikle sizin derdiniz anlıyorum bazı insanlar gelir şimdi duyar kasar duyarcı değilim ama sinir oluyorum neyse
Çalışmak istemiyorsanız babanıza konuşup baba ben okumak istiyorum çalışmak değil bu durumu babanizla konuşmanız en mantıklısı ki sizin için seçiminiz ailenizin umurunda değil galiba kesinlikle konuyu ard edip konuşmaniz daha iyidir hocam zorla çalışmak kötü bazı aileler çocuğunu bundan bir şey olmaz deyip sanayi kapısına doğru götürüyor yapmayın aileniz konuşun bu konuda kendi düşüncenizi çıkarın okumaya geldiniz ya da ticaret bilemem ama sizin gibi sizler gibi insanlar okuyup adam ol daha iyi diyen babalar değerini anlamak daha iyidir kısaca bu konuyu babanizla konuşup zar zor şekilde halledin hocam gençliğiniz heba etmeyin gezip tozmak bile insana iyi gelir ama bu yaştan beri zorla ise gönderilmek insana açıkçası üzüyor.

Yani hocam amaçları iş hayatını öğrenin diye olabilir ama zorlama derecesine geldiyse ağlayın, bağırın, çağırın gitmeyin. Ama para size kalıyorsa çok da sorun yok aslında, hem harçlığınız çıkar.

Sorununuz yoksa gitmeyin hocam, 12 yaşından beri bir şeyler görün öğrenin diye gönderiyor olması lazım. Baba kazaniyorsa oğlumuz kizimizda kazansın ister ama erken gibi bayağı.

Parama el koyuyor.

Yani hocam amaçları iş hayatını öğrenin diye olabilir ama zorlama derecesine geldiyse ağlayın, bağırın, çağırın gitmeyin. Ama para size kalıyorsa çok da sorun yok aslında, hem harçlığınız çıkar.
Parama el koyuyor.

Baban adam ol diye uğraşıyor. Git çalış. İkizinin evde oturmasını tam anliyamadım gerçi.

Daha güçlü biri olman içindir ileride iyi ki yapmış dersin.
Edit: Parana el koyması saçmaymış.

Geri
Yukarı