1-2 ayda yaklaşık 10 kilo vermek mümkün mü?

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Biraz göbek var, spora başladım ama tartıya çıktığımda 1 2 kilo daha almışım. Boyum 178, kilom 83. 75 74 seviyelerine inmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Kürler mantıklı mı? Varsa diyet listesi önerebilir misiniz? Bir de spor önerisi lazım. Dumbell ile çalışmak mantıklı mı 🤔

1 ayda kilo vermek biraz sıkı bir spor + diyetle belki daha fazlasını bile verebilirsin. 2 aya çıksın diyorsan, rahat ve seni zorlamayacak şekilde 10 kilo verebilirsin. Dumball kol çalıştırır. Kilo vermek için doğru bir seçenek olmayabilir. Spor ile ilgili çok bilgim yok ama her gün düzenli bir koşu güzel bir şekilde kalori yakar. Diyet listesi hakkında pek bir bilgim yok ama yoğurt ve kırmızı erik ile kahvaltı yaparsanız (en fazla 5 adet) sizi tok ve zinde tutabilir. Hafif bir yiyecek de olduğu için mideye iyi gelir, düzene sokar, kabızlık varsa kabızlığıda çözer.

Konuda da bahsetmiştim, geçen hafta birden spora başladım ve sanırım birden çok sıkı başlamışım. Şu an hiç spor yapasım yok. Koşu vs iş görecekse her gün iner, yarım saat koşu yapar gelirim. Sabah yemeğime dikkat ediyorum. 3 tane üzerine zeytinyağı-limon-baharat dökülmüş haşlanmış yumurta, 1 dilim ekmek, bir de su. Ama akşam yemekleri sıkıntı, ne yaparsam yapayım aileme anlatamıyorum. Kilon yok deyip duruyorlar. Akşamları kızartma, pilav tarzı sürekli yağlı yemekler yemek zorunda kalıyorum. Akşam yemeğinde önerebileceğiniz bir şey var mı? Onlardan bağımsız beslenmeye dikkat ederim olmadı.

Konuda da bahsetmiştim, geçen hafta birden spora başladım ve sanırım birden çok sıkı başlamışım. Şu an hiç spor yapasım yok. Koşu vs iş görecekse her gün iner, yarım saat koşu yapar gelirim. Sabah yemeğime dikkat ediyorum. 3 tane üzerine zeytinyağı-limon-baharat dökülmüş haşlanmış yumurta, 1 dilim ekmek, bir de su. Ama akşam yemekleri sıkıntı, ne yaparsam yapayım aileme anlatamıyorum. Kilon yok deyip duruyorlar. Akşamları kızartma, pilav tarzı sürekli yağlı yemekler yemek zorunda kalıyorum. Akşam yemeğinde önerebileceğiniz bir şey var mı? Onlardan bağımsız beslenmeye dikkat ederim olmadı.
Birden sıp sıkı spora başlarsanız bütün enerjinizi ona vermiş olacaksınız, yarım saat koşu idealdir, ailenizin dediğiniz gibi yaptığı yağlı yemekler, tekrar karbonhidrat oluşturup kilo vermenizin önüne geçebilmektedir. Yine evde kırmızı erik benzeri bir şeyle besnenin. Dolapta hafif bir yiyeğecek varsa onu tüketin doyacak kadar. Benimde çok fazla bilgim yok diyet hakkında kusura bakmayın bildiklerim bu kadar :).

Birden sıp sıkı spora başlarsanız bütün enerjinizi ona vermiş olacaksınız, yarım saat koşu idealdir, ailenizin dediğiniz gibi yaptığı yağlı yemekler, tekrar karbonhidrat oluşturup kilo vermenizin önüne geçebilmektedir. Yine evde kırmızı erik benzeri bir şeyle beslenenin. Dolapta hafif bir yiyecek varsa onu tüketin doyacak kadar. Benimde çok fazla bilgim yok diyet hakkında kusura bakmayın bildiklerim bu kadar :).
Teşekkür ederim yanıtınız için. Yarından itibaren uygulamaya çalışacağım.

Hocam yine internetten bir kaç kaynağa bakabilirsiniz daha fazla bilgi için, rica ederim. He birde o boyla 70'in altına düşmeyin olur mu :)?
Teşekkür ederim. Evet 70'den aşağısı sağlıksız olur ancak 83 de şu anlık fazla ya. Göbeği eritsem yeter. Malum kızlar bakmıyor bu göbekle 😁 😜
Ben de 183 83 kiloyum. İdeal kilom nedir acaba ?
77 80 civarı iyidir diye düşünüyorum.

Bir gün midem bulanmıştı, o gün sadece 1 tabak mısır gevreği ve birkaç tabak (3'ü geçmez.) Yoğurt yemiştim. Bu arada tabaklar bayağı küçüktü. O gün 7 kiloya yakın bir sayıda kilo vermiştim. Kendim bile inanamamıştım. Siz de midenizi sıkı tutarsanız bir şeyler başarabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı