1 ayda 13 kilo vermeyi başardım

revo61

Kilopat
Benim için de şaşırtıcı bir sonuç oldu. 1 ay önce yürüyüşe başladığımda 95 kiloydum ve herhalde 1 ayda ancak 5 kilo veririm diye düşünüyordum ama tartılınca işin rengi değişti. Aşağıda size bu kiloyu nasıl verdiğimi anlattım. Tüm sırrın düzenli ve dengeli beslenmeyi spor yaparak desteklemekten ibaret olduğunu öğrendim.

- Başlangıç kilosu: 95
- An itibariyle kilo: 82
- Boy: 1.75
  • - Spor: Haftanın 5 günü günlük 1 saatin üzerinde tempolu ve hafif karışık yürüyüş (spor uygulamalarını telefonunuza indirirek yürüyüş öncesi egzersiz yapabilirsiniz)
  • - Spor sonrası kahvaltı: 1 kase yarım yağlı süt ile birlikte mısır ve buğday gevreği (her markette bulabilirsiniz)
  • - Öğle yemeği: Yarım yağlı peynirli, kornişon turşulu ve domatesli kepek ekmeğinden sandviç veya mandalina, elma gibi mevsime uygun meyveler
  • - Akşam yemeği: Yağı süzdürülerek yenilmiş nohut, patatesli fasülye gibi sebze ağırlıklı ev yemekleri (dolma ve pilav tavsiye etmem)
Şimdi biraz tecrübelerimden bahsedecek olursam, ilk günler biraz zorlandığımı itiraf etmeliyim çünkü bir anda yemek alışkanlığınızı değiştiriyorsunuz ve vücudunuzun muhtemelen buna adapte olması zaman alıyor. Bundan dolayı birkaç gün baş ağrım olduğunu söyleyebilirim. Fakat şu an vücudum duruma alıştı ve kendimi çok sağlıklı hissediyorum.

Aynı zamanda uykunuzun düzene girdiğini fark ediyorsunuz. Şahsen akşam saat 9'da direkt uykum gelip yatıyorum ve sabah en geç 7'de uyanıyorum ve 9'da yürüyüşe çıkıyorum.

Kısacası 1 ay önceki ruh halimle şimdiki ruh halimi kıyasladığımda kendimi daha mutlu hissediyorum. Hedefime tabi ki henüz ulaşmış değilim. 70 kilo altını görmeyi hedefliyorum.

Bu yazıyı da spora başlamak için motivasyon arayan insanlar için yazıyorum. Asla pes etme 😜

Son düzenleme:
Haftada 1 kilodan fazla kilo vermek saglikli degildir. Keske biraz daha yavas yavas verip metabolizmanizi fazla zorlamadan verseydiniz. Uzun zamandir vucut geliştirme ile ilgileniyorum. Ozellikle kas kutlesi olan birinin hizli kilo vermesi demek kas yakmasi demektir. Hizli kilo verdiginizde bagisiklik sisteminiz de zayiflar hastaliklara daha savunmasiz hale gelirsiniz.

Haftada 1 kilodan fazla kilo vermek saglikli degildir. Keske biraz daha yavas yavas verip metabolizmanizi fazla zorlamadan verseydiniz. Uzun zamandir vucut geliştirme ile ilgileniyorum. Ozellikle kas kutlesi olan birinin hizli kilo vermesi demek kas yakmasi demektir. Hizli kilo verdiginizde bagisiklik sisteminiz de zayiflar hastaliklara daha savunmasiz hale gelirsiniz.

Haklısın ama vücudum kasdan ziyade epey yağlıydı. Bundan sonraki aylarda biraz daha ağırdan alarak spora devam edeceğim.

Çok zararlı bir şey yapmışsın.1 Ayda en fazla 2-3 kilo ver.Kas kaybı yaşarsın fazlasıyla yoksa.9 ayda 16 kilo verdim bende spor yaparak.

Çok çok zararlı. Kısa vadede verilen kilo yağdan değil kastan yakar bilgin olsun. Yağ için hızlıca artan ve birden duraklayan tempoda çalışmanız gerekiyor, kısa adını unuttum :)

Çok zararlı bir şey yapmışsın.1 Ayda en fazla 2-3 kilo ver.Kas kaybı yaşarsın fazlasıyla yoksa.9 ayda 16 kilo verdim bende spor yaparak.
Çok çok zararlı. Kısa vadede verilen kilo yağdan değil kastan yakar bilgin olsun. Yağ için hızlıca artan ve birden duraklayan tempoda çalışmanız gerekiyor, kısa adını unuttum :)

Bu yazdıklarınız aç kalıp zayıflamaya çalışan insanlar için geçerli olabilir. Ben vücudumu aç bırakmadan 3 öğün yemek yiyerek bunu yaptım ama bir yerde sizde haklısınız. Amacım kötü örnek oluşturmak değil.

@revo61 Hocam yediklerinize baktım. Protein kaynağınız yok, Kompleks karb almıyorsunuz. Zaten yağ yakmaya çalışıyorsunuz ama yeterli besin yok bence. Kilo verirken daha çok yemeniz gerekir, profesyonel destek alıyor musunuz?

@revo61 Hocam yediklerinize baktım. Protein kaynağınız yok, Kompleks karb almıyorsunuz. Zaten yağ yakmaya çalışıyorsunuz ama yeterli besin yok bence. Kilo verirken daha çok yemeniz gerekir, profesyonel destek alıyor musunuz?

Süt ve peynir protein kaynakları arasından çıkarıldıda benim mi haberim yok :D Hayır, dengeli ve düzenli besleniyorum ve profosyonel destekte almıyorum ve almamada ihtiyacım yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı