1 TB Harddisk İle Ne Yapıyorsunuz?

Bu biraz yaşam tarzı ile alakalı. İşiniz ve yaşamınız teknoloji ile ne kadar içli dışlı ise bilgisayarınızı o kadar çok kullanıyorsunuz. Bir müddet sonra bulut hizmetlerini kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Örneğin içinde çeşitli belge ve notların bulunduğu klasörüm 24,9 GB. Ve ben lise öğrencisiyim. Bu kadar büyük bir dosya ile ne işim olur? Ama oluyor.
Bunun yanı sıra bilgisayarınızı birisiyle ortak kullanıyorsanız o kişinin de kendi dosyaları oluyor. Ben bilgisayarımı babamla ortaklaşa kullanıyorum. Onun kendi çalışmaları tek başına 80 GB.
Böyle böyle dolup gidiyor.Bu tarz şeyler başa gelmeden anlaşılamayacak şeyler.
Ve biraz sakin olun. Çok sinirlisiniz:). Ne olursa olsun konuşurken ve mesajlaşırken kibar olmaya çalışın;).

eger torrent kullanıyorsan ve bluray film izlemeyi seviyorsan 1tb alan az gelecektir yeterki alan olsun inan dolduğunu hiç anlamıyorsun

Eskiden video, müzik arşivi yaptığım için çok yere ihtiyacım olurdu fakat şuan Spotify ve çeşitli video platformları çok yaygın olduğu için arşivcilik öldü denilebilir. Bilgisayarı kullanma amacı, iş ve uğraşılan işlere göre değişir.

Hocam inanın 4.75 TB alandan %80'i dolu yetmiyor.

Sistemde 2 TB HDD var, 1.7 TB civarı dolu. 1 TB harici diskim var, tamamen dolu. SSD'leri eklemiyorum bile.
Sadece oyun değil, kullandığım profesyonel yazılımlar da bir hayli büyük alan kaplıyor.
En büyük payda ise fotoğraf ve video yedekleri. Bir şekilde doluyor, HDD olmadan ben de sizin gibi düşünüyordum fakat elinizde alan olunca nasıl dolduğunu anlamıyorsunuz.

Paran ne kadarsa o kadar harcarsın misali :D
Screenshot_36.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı