10.Sınıfta Okul Değiştirmek

StroboyK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10.Sınıf Bilişim öğrencisiydim ki Malesef Kaldım. Yani tatilden sonra yeni bir 10.sınıf beni bekliyor hatamın farkındayım bu yüzden okul ve bölüm değiştirmem gerekiyor.
Acaba 10.sınıfı başka bir okul ve başka bir bölümde okuyabilir miyim ? örn: Sağlık Lisesi veya Anadolu Lisesi vs.

Bunu okulundaki müdür, müdür yardımcısı ile konuşman gerek. Onlar bu işi en iyi bilenlerdir. Yanlış bir bilgi vermeyelim biz sana.

MrHappy, Galiba Yalnış anladın. Kaldım ve 10.Sınıfı Tekrar edeceğim. 10.Sınıfı Başka Okul ve Başka Bölümde okuyabilirmiyim Diye sormuştum :)

Cevapları bekliyorum..

Aynı bensin :D Ben de geçen sene 10. sınıf Bilişim öğrencisiydim, kaldım. Bu sene yine aynı bölümüm üzerinden devam ettim ve 70 ortalamayla da geçtim. Geçen sene performansıma "4" girilen Programlama Temelleri dersinden bu sene 3 adet 100'le geçtim. Az bir azim etmene bakıyor yani iş. Veri tabanına gitmek istiyorum dal olarak ortalamaya güvenerek de bakalım. Eğer Bilişim sektörü üzerinde bir iş ile ilgilenmek istiyorsan, ilgi duyuyorsan sırf kaldığın için okul değiştirme derim. Yazılımla alakalı iş yapmak istiyorsan özellikle eğer ilgiliysen. Ha aksi bir durum varsa değiştir elbette.

Son düzenleme:
Kardeşim Benimde Progrıma 5 girildi aynı Benim durumdaymışsın. Ya acık söyliyim Gram İlgim yok. O yüzden boş yere cabalamak İstemiyorum. O 4 saat bile işkence geliyor. O yüzden başka bir Bölüme yönelmem çok mantıklı.
Peki Bilgisayardan Sağlığa Geciş Var değilmi aynı senedeyiz Bilirsin sende ?

Kardeşim Benimde Progrıma 5 girildi aynı Benim durumdaymışsın. Ya acık söyliyim Gram İlgim yok. O yüzden boş yere cabalamak İstemiyorum. O 4 saat bile işkence geliyor. O yüzden başka bir Bölüme yönelmem çok mantıklı.
Peki Bilgisayardan Sağlığa Geciş Var değilmi aynı senedeyiz Bilirsin sende ?

Bölümden ve derslerinden sıkılıyorsan kesinlikle değiştir kardeşim, aynen. Hem sana zararı olur hem de eğitim hayatın saçmalıktan başka bir şey olmaz eğer değiştirmezsen (Ha belki bir anda ilgi duyarsan bu değişebilir). Sağlığa geçiş var diye biliyorum ben de, evet. Liseye ilk başladığım zaman yoktu (2013'te), yani normal bir meslek lisesine düştüysen oradan devam etmen gerekir, sağlık falan hikaye eğer düşünüyorsan meslek bölümü olarak diyordu kural ama bu hemen bir sene sonrasında değişti. Hem AL'lere hem de ASML'lere geçiş artık mevcut ama şu an değişti mi bu kural %100 emin değilim de, geçersin. Hele ki özel lise falan düşünüyorsan kesinlikle geçersin. İş paraya bakar çünkü puan falan hikaye olur. Ha bazı liseler vardır ki (devlet okulları) bunların sayısı az değil öğrencinin puanına bakmadan (Teog, 9. sınıf ort. vs.) kontenjan doldurmak amaçlı öğrenci alıyor. Karşılaşmışımdır ben şahsen

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı