11. sınıfta 33.5 gün devamsızlıktan kalınır mı?

Tam 30 gün olursa kalmazsın fakat 30.5 olursa kalırsın, faaliyete geçirdiğin zaman faaliyet devamsızlık olarak sayılmayacağı için kalmazsın.

Müdür yardımcısı pek yapma taraftarı değil gibi nasıl ikna edebilirim ya da özel hastaneden heyet raporu alabilir miyim?

Ya da özel hastaneden devamsızlık yaptığım günler için geriye dönük rapor alabilir miyim?

Son düzenleme:
Özürsüz 10 gün, toplamda da 30 gün devamsızlık hakkın var. İkisinden birisi yarım gün aşarsa sınıfta kalıyorsun fakat faaliyet, devamsızlıktan sayılmayan süreler kısmına geçtiği için devamsızlıklarını faaliyete aktarabilirsen sınıfta kalmazsın. 33.5-3=30 güne düşer ve sınıfta kalmazsınız.

Ya da özel hastaneden devamsızlık yaptığım günler için geriye dönük rapor alabilir miyim?

Okulunuz yönetmeliğe sıkı sıkı bağlı bir okul gibi gözüküyor. Özel hastaneden geriye dönük rapor aldığınızı varsayalım. Yönetmelikte de böyle bir madde bulunuyor:

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Hem 5 iş günü içerisinde kuralı var hem de devamsızlıklar özürsüzden özürlüye aktarılıyor fakat siz toplam devamsızlığı aştığınız için sınıfta kalıyorsunuz. Raporun da çok bir işe yarayacağını sanmıyorum. Yalvar yakar devamsızlıklarınızı bir şekilde faaliyet kısmına geçirtmek için uğraşmalısınız. Rapor da devamsızlıktan sayılmaktadır, rapor alınca devamsızlığınız tamamen silinmiyor. 3.5 günlük devamsızlığınızı ya faaliyete aktartmalısınız ya da sildirmelisiniz. Başka bir yolu maalesef yok.

Müdür yardımcısı pek yapma taraftarı değil gibi nasıl ikna edebilirim ya da özel hastaneden heyet raporu alabilir miyim?

Dostum alamazsın diye biliyorum ve Müdür yardımcısı da bir şey yapmıyorsa kalırsınız sınıfta.

Özürsüz 10 gün, toplamda da 30 gün devamsızlık hakkın var. İkisinden birisi yarım gün aşarsa sınıfta kalıyorsun fakat faaliyet, devamsızlıktan sayılmayan süreler kısmına geçtiği için devamsızlıklarını faaliyete aktarabilirsen sınıfta kalmazsın. 33.5-3 = 30 güne düşer ve sınıfta kalmazsınız.

Okulunuz yönetmeliğe sıkı sıkı bağlı bir okul gibi gözüküyor. Özel hastaneden geriye dönük rapor aldığınızı varsayalım. Yönetmelikte de böyle bir madde bulunuyor:

Hem 5 iş günü içerisinde kuralı var hem de devamsızlıklar özürsüzden özürlüye aktarılıyor fakat siz toplam devamsızlığı aştığınız için sınıfta kalıyorsunuz. Raporun da çok bir işe yarayacağını sanmıyorum. Yalvar yakar devamsızlıklarınızı bir şekilde faaliyet kısmına geçirtmek için uğraşmalısınız. Rapor da devamsızlıktan sayılmaktadır, rapor alınca devamsızlığınız tamamen silinmiyor. 3.5 günlük devamsızlığınızı ya faaliyete aktartmalısınız ya da sildirmelisiniz. Başka bir yolu maalesef yok.

Dostum alamazsın diye biliyorum ve müdür yardımcısı da bir şey yapmıyorsa kalırsınız sınıfta.

Peki heyet raporunu özel hastaneden vs alabilir miyim? Okulda 2. olmama rağmen sırf devamsızlıkdan okulda kalacağım.
Okul yönetmeliğe bence fazla bağlı değil çünkü çok kez izinliye çevirdim devamsızlığı ama şu an da izinliye geçirmek işime yaramaz. Ben TEKNOFEST hocama söylesem faaliyete geçirmeye yardımcı olur mu? Ben sorduğumda velinle gel durumu anlat yardımcı olur dedi ama babamla telefonda konuştular müdür yardımcısı sürekli heyet raporu alın falan diyordu.

Geri
Yukarı