11. Sınıfta Kalmak

PcDunyais

Hectopat
Daha fazla  
Yeni yonetmelige gore lise hayati boyunca toplamda 6 zayiftan fazla olanlar sinifta kaliyormus. Benim ise 7 oldu bu sene (11. Sinifim). Merak ettigim konu su. Bu zayiflar sadece sorumlu gecersen mi sayiliyor? Mesela 9 ve 10 da toplam 3 zayifim vardi ama iki yılda da sorumlu gecmedim, ortalama ile gectim. Bu sene ise sorumlu gececegim 3 ten fazla zayifim oldugu icin, eger onceki senelerde ortalama ile gectigim icin sayilmiyor ise.Yani sormak istedigim sadece sorumlu gecilen senelerdeki zayiflar mi sayilir yoksa 1 tane zayifin bile varsa o sayiliyor mu? Durum boyle ise de sinifta kaliyorum. Yardimci olun lutfen ona gore kurtarma sinavlarina girecegim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi, ben seni anlamadım. İkincisi, 6 dersten fazla kaldığın zaman sınıfta kalıyormuşsun. Kurtarma sınavına girmeyip ne yapacaksın? Çünkü şu an sınıfta kalıyorsun? 11. Sınıfta kaç tane dersin kaldı onu da anlamadım. Ben bu işten hiç bir şey anlamadım.

Kardeşim bak, sen kurtarma sınavlarına gir. Onu bunu bırak. Gir ve geçmeye çalış hepsinden. Üniversite sınavında yardımcı olacaklar sana zaten. Boş boş duracağına gir ve kafan rahat olsun. Ortalaman yükselsin.

Dişini sıkmaya biraz alış derim. Olur da üniversiteye geçmeyi başarırsan 4 senelik bölümü Kemal Sunal gibi 27 senede bitirirsin :)
Soruna gelecek olursak rehber öğretmeninize sormanı öneririm. Faydalan öğretmenlerinden, bunun için maaş alıyorlar.

Simdi basitce anlatayim. Oncelikle alttaki fotografta goruldugu uzere ust sinifa gecince zayiflarin sayilmasi icin ortalamanin 50 nin altinda ve 3 veya daha fazla zayifin olmasi gerekiyor. 50 nin ustunde ise kac zayifin olursa olsun zayifsiz gecer diyor. Yani ben boyle anladim, yanlis miyim? Eger durum boyleyse ben zayifsiz gecmis oluyorum cunku 9 ve 10 da ortalamam 50 ustuydu ayrica 1 ve 2 zayifim vardi.
Screenshot_20170603-142412_1.jpg

Attığınız fotoğrafa baktım. 9 ve 10. sınıfta ortalama üstü geçtiğiniz için zayıflarınız silinmiş anladığım kadarıyla. Yani o sınıflardaki zayıfları zayıf olarak saymayın. Siz zayıfsız geçmişsiniz. 11. sınıfta kaç zayıfınız var? 4 mü? 4 ise ortalamanıza bakılıyor. Ortalamanız 50'nin üstündeyse durum 3 geçerli ve zayıfsız geçiyorsunuz. Ortalamanız 50'nin altındaysa durum 5 geçerlidir ve sınıf tekrarı olur.

Attığınız fotoğrafa baktım. 9 ve 10. sınıfta ortalama üstü geçtiğiniz için zayıflarınız silinmiş anladığım kadarıyla. Yani o sınıflardaki zayıfları zayıf olarak saymayın. Siz zayıfsız geçmişsiniz. 11. sınıfta kaç zayıfınız var? 4 mü? 4 ise ortalamanıza bakılıyor. Ortalamanız 50'nin üstündeyse durum 3 geçerli ve zayıfsız geçiyorsunuz. Ortalamanız 50'nin altındaysa durum 5 geçerlidir ve sınıf tekrarı olur.
1. Dönem 66 ikinci dönemde 60 falan olur genel ortalamam. Anlasilan kurtarma sinavlarina girmeme gerek yok

Yeni konular

Geri
Yukarı