Devamsızlıktan Dolayı Sınıfta Kalmak

@Ccebur Nasıl o kadar devamsızlık yapabildin. E okuldan falan da mı takip etmiyordun devamsızlığını. Hadi onu geçtim 39 gün cidden çok fazla ne oldu da gelmedin mesela ? Merak ettim açıkçası. Artık yapacak bir şey yok olan olmuş ileriye bakacaksın.

@Ccebur Nasıl o kadar devamsızlık yapabildin. E okuldan falan da mı takip etmiyordun devamsızlığını. Hadi onu geçtim 39 gün cidden çok fazla ne oldu da gelmedin mesela ? Merak ettim açıkçası. Artık yapacak bir şey yok olan olmuş ileriye bakacaksın.
Bizde 2 geç kalma 1 güne eşit. Çok fazla değil dönem içerisinde 8-10 kere otobüs veya yol kaynaklı 1 veya 2 dakika geç kalmışımdır. Yoklamalar hep ders başladığında alınır tam 9 gibi ben de ufacık geç kalsam yok yazılıyordum. Tam gün devamsızlığım yok zaten.

Bizde 2 geç kalma 1 güne eşit. Çok fazla değil dönem içerisinde 8-10 kere otobüs veya yol kaynaklı 1 veya 2 dakika geç kalmışımdır. Yoklamalar hep ders başladığında alınır tam 9 gibi ben de ufacık geç kalsam yok yazılıyordum. Tam gün devamsızlığım yok zaten.
Anladım ama sonuçta yok yazıldığında e okula işleniyor ayrıca ailene mesaj da gidiyor bunun bir şekilde önüne geçmen gerekiyordu. Erken kalkabilirdin. 39*2 den 78 gün ediyor 78 gün geç kalmak çok ciddi bir rakam. Geçmiş olsun umarım hakkında hayırlısı olur.

Anladım ama sonuçta yok yazıldığında e okula işleniyor ayrıca ailene mesaj da gidiyor bunun bir şekilde önüne geçmen gerekiyordu. Erken kalkabilirdin. 39*2 den 78 gün ediyor 78 gün geç kalmak çok ciddi bir rakam. Geçmiş olsun umarım hakkında hayırlısı olur.
39 gün eokulda yazan rakam. 78 gün değil 39 gün yani.

Dostum 2 gün geç kaldığında 1 gün yok yazılıyorum dememiş miydin ? 39 gün yok yazılman için 78 gün boyunca geç kalman gerekiyor. Bahsettiğim şey bu.

Keyfi olarak gitmemiştir diyeceğim ama bu nasıl bir keyif? 39 gün. Bizde Lise'de okuduk ama hiç bu kadar yapmadık.

2000'liler çok hızlı :D

Bende 10.sınıfım bende sınıfta kalıyorum notlardan dolayı hocam takma kafana bu günlerde geçer elbet.
Dostum 2 gün geç kaldığında 1 gün yok yazılıyorum dememiş miydin ? 39 gün yok yazılman için 78 gün boyunca geç kalman gerekiyor. Bahsettiğim şey bu.
Hocam sildirir gene dilekçe filan ile keşke bende devamsızlıktan kalsam gene bir yolu bulunur kalacağını sanmam

Sınıfta kaldım moral olarak bayağı çöktüm. Sınıfta kalmamın suçlusu benim ancak müdür yardımcımın diğer öğrencilerin yanında bana bağırıp çağırması bozdu moralimi. Sizce ne yapmalıyım önümüzdeki süreçte? Sınıfta kaldığımdan eminim.
Senin durum yine iyi. Bizim sınıfta 3 arkadaş var kafa dağıtmak için bara gelir gibi okula geliyorlar. Oda Haftada 1-2 gün.

Bırakmamaları lazım galiba annen veya baban dilekçe yazarsa özürsüz devamsızlığın özürlüye dönüştürülmesi lazım ben de aynısını yaşadım
Sınıfta kaldım moral olarak bayağı çöktüm. Sınıfta kalmamın suçlusu benim ancak müdür yardımcımın diğer öğrencilerin yanında bana bağırıp çağırması bozdu moralimi. Sizce ne yapmalıyım önümüzdeki süreçte? Sınıfta kaldığımdan eminim.

MEB, devamsızlıktan kalan öğrencilerin sınıf geçmesine göz yumuyor diye biliyorum ama tabii bu sene ne olur bilemem. Geçtiğimiz senelerde devamsızlıktan kalan öğrencileri geçirdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı