8. Sınıfta Devamsızlıktan Sınıfta Kalmak

Benim bu dönem 11 gün devamsızlığım var sanırım. Sınıftamı kalıyorum şimdi? İkinci dönem 7 gün hakkım mı oluyor?

Son düzenleme:
Aslında devamsızlık 10 gün ama gelmediğin günleri velin gelip izin alabiliyor. 20 gün izin hakkı var sanırım, 10 gün de devamsızlık. Bize biyoloji hocamız öyle demişti. Şimdi devamsızlık 10 gün ama veliler gelip hep izin alıyorlar gelmediği günler yerine devamsızlıklar siliyor demişti. Yani öğrenci okula gelmiyor, gelmiyor daha sonra dönem sonunda veli gelip o günler için izin alabiliyor demişti. Tam olarak doğru mu bilmiyorum.

Evet e-okul' dan da baktım geçen sene yani 7. sınıfta 25 gün ile geçmişim.

Mesela 20 gün devamsızlığım var diyelim, velim devamsızlığımın 10 güne düşmesi için izin alabiliyor mu? @gdeniz123

Evet e-okul' dan da baktım geçen sene yani 7. sınıfta 25 gün ile geçmişim.

Mesela 20 gün devamsızlığım var diyelim, velim devamsızlığımın 10 güne düşmesi için izin alabiliyor mu? @gdeniz123
Tam olarak bilmediğimi belirttim, öğretmenimizin söylediği bir şeydi. Lakin geçen senenin devamsızlık günlerini izin alarak düşürmek mantıksız geliyor çünkü karneler dağıtıldı, sene geçti. Fakat bu dönemdeki devamsızlıklar değiştirebilir sanırım. Tam olarak bilmediğimi tekrar belirteyim, okul idaresinden daha doğru bilgiyi temin edebilirsin.

Kalmıyorsun müdürle arayı sıcak tut (yani devamsızlık problemini ailende gelsin görüşün ailenin haberi varsa) ailenle hallediyorlar merak etme devamsızlığı sayacağına vatana nasıl faydalı olursun onu düşünmelisin. Lol da İP kasana kadar Teog da soru kassan hayatın kurtulur.

Devamsızlıktan kalacağını sanmam. Gerekirse yazmazlar gelmediğin günleri. Ben 9. sınıftayım. 6 gün devamsızlığım var. Geriye 4 gün kalmış gibi gözüküyor fakat bir korkum yok. 10 günü geçse bile gelmediğim günleri yazmayacaklarına adım gibi eminim. Yinede okula aksatmak iyi değil.

İlk dönem ayrı, ikinci dönem ayrı 10 gün sanırım. Fakat toplam iki dönem de 10 gün olabilir. Bu konuda pek emin değilim. Eskiden özürsüz en fazla 20 gün devamsızlık yapılabiliyordu. Yönetmelik teog ile beraber geçen sene değişti. Özürsüz devamsızlık 10 güne düşürüldü. Amaç, 8. sınıf öğrencilerinin derslere sürekli gelerek konularda geri kalmamasını sağlamak idi. Yani ilk dönem özürsüz 10, ikinci dönem özürsüz 10 gün devamsızlık yapabilirsin. Bize de geçen sene öğretmenlerimiz söylemişti.
Kardesim benim okulda kalma yok ben suan 8.sinifa gidiyor um kuzenimin gecen sene tam 150 gun gitmedi yinede kalmadi obur kuzenin liseye gidiyo sordum onada demisler 10 gunu gecirmeyin o 60 gun gitmemis yinede kalmamis

Notların iyiyse sıkıntı etme. Velin müdüre bir selam verse 10 gün silerler. Bunu söyledim diye devamsızlık yapma tabii.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı