Devamsızlıktan Dolayı Sınıfta Kalmak

Valla sınıfta kaldıysan önüne bakacaksın. Derslere çalışacaksın, bir daha devamsızlık yapmayacaksın. Hayat acımıyor😐
Bir daha tövbe zaten dersimi aldım ben.
Sen ne yaptın ya? Annen dilekçe yazsın. Normalde silmeleri gerekiyor, bu biraz da müdürün insafına kalmış.
Yarın müdürle konuşacağız artık ne olur bilmiyorum.
39 gün gelmemenin gerekli veya mantıklı bir sebebi yoksa yapacak bir şey yok.
Geçerli bir sebebim kendimce var onlarca yok. Bir çoğu yarım geç kalmalardan birikenler zaten.
O adam sana geleceğin için bağırıyor ama başkalarının yanında bağırması yanlış. Bu da bir deneyim etkisi yaratmıştır sende.
Geleceğim için bağırsa keşke. Kaldıysan kaldın bana ne zamanında gelecektin okula diye bağırdı. Haklı ama cidden dokundu bana.
Yapabileceğin şey kendin ve çevrendekiler için daha iyi bir insan olmak. Kötü çevreden uzak dur. Yani lisedeki arkadaşlarından uzak dur.
Arkadaşlarımla alakalı bir problem değil keşke onlarla alakalı olsa en azından kendimi suçlayarak kendi kendime zarar vermezdim ya.
Teşekkürler.

Müdürle konuşun. Dersleriniz iyi ise sınıfta bırakmayacaktır. Başarılı öğrencileri sırf bu yüzden sınıfta bırakmazlar.

Müdürle konuşun. Dersleriniz iyi ise sınıfta bırakmayacaktır. Başarılı öğrencileri sırf bu yüzden sınıfta bırakmazlar.
Derslerim pek iç açıcı değil maalesef.
Dünyanın sonu değil, ben 4 kere atıldım ama hiç umrumda olmadı.
Zamanla acısı geçiyor açıkcası.
Maşallah 20 gün raporlu 10 gün raporsuz hakkın var zaten bayağı geçmişsin.
Geç kalmalar sıkıntı, düzeltilemez fakat tam gelmediğin günler için dilekçe yazabilir ailen. Hocam sende hiç gitmesen daha iyiydi.
Maalesef öyle. Tanıdık vasıtasıyla ilçe milli eğitim ile irtibata geçtik. Tek şansımız bu. Artık oradan çıkacak sonuçla önümüze bakacağız yapacak bir şey yok. Bir yaş küçükmüş gibi yaşarım hayatı. Çok kötü ama öyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı