13 Yaşında Diyet Ve Spor İle Zayıflamak Sorun Çıkartır mı?

alphamza özcan

Hectopat
Kilo 58-60 arası.
Boy 1.57(civarı)
Merhaba ben diyet ve spor ile zayıflamak istiyorum fakat annem bana ileride boyun uzamaz diyor. Sizce bir sıkıntı olur mu başlayayım mı? Göbeğim ve suratım gittikçe büyümeye ve sarkmaya başladı. 1 yıldır uğraşıyorum ve psikolojim mahvoldu. Sizce bir sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo 58-60 arası.
Boy 1.57(civarı)
Merhaba ben diyet ve spor ile zayıflamak istiyorum fakat annem bana ileride boyun uzamaz diyor. Sizce bir sıkıntı olur mu başlayayım mı? Göbeğim ve suratım gittikçe büyümeye ve sarkmaya başladı. 1 yıldır uğraşıyorum ve psikolojim mahvoldu. Sizce bir sıkıntı yaratır mı?

Boy uzunluğu %80 genetik faktörlere, %20 oranda çevresel faktörlere bağlıdır. Tamamen şehir efsanesidir.

Kalori saymayı öğrenip çok büyük açıklar oluşturmadan rahatça halledersin. Annenin bahsettiği olayın hiçbir bilimsel dayanağı yok. Özellikle spor ve beslenme konusunda etrafındakileri dinleme. Bilim her zaman söylentilerden üstündür. Araştırarak öğrenirsin her şeyi.

Diyetisyene görünün bence. Onlar size özel bir diyet ve spor programı yaparlar.
Para tuzağı. Diyetisyene vereceği seans ücretleriyle sağlıklı beslenip daha kolay kilo verebilir. Ayrıca sizin kilo vermeniz gerekiyor öncelikle. Onu bir aklınızın kenarına yazın. Kas yapmayacaksınız.
Boy uzunluğu %80 genetik faktörlere, %20 oranda çevresel faktörlere bağlıdır. Tamamen şehir efsanesidir.
Ağırlık çalışmak hormonlarınızı baskılar. Boyunuzun uzamamasına sebep olur. Şehir efsanesi falan değildir. İstediğiniz ortopediste sorabilirsiniz size aynı cevabı verecektir.

Para tuzağı. Diyetisyene vereceği seans ücretleriyle sağlıklı beslenip daha kolay kilo verebilir. Ayrıca sizin kilo vermeniz gerekiyor öncelikle. Onu bir aklınızın kenarına yazın. Kas yapmayacaksınız.

Ağırlık çalışmak hormonlarınızı baskılar. Boyunuzun uzamamasına sebep olur. Şehir efsanesi falan değildir. İstediğiniz ortopediste sorabilirsiniz size aynı cevabı verecektir.
Spor türünü ağırlık olarak belirtmemiş hocam.

Hocam siz dişiniz ağrıyınca diş hekimine de gitmeyin, berber halleder. Doktora da gerek yok, mahallede illa ki bir çıkıkçı vardır. Bunlar hep para tuzağı (!)

Ben 14 yaşında 10 kilo verdim neredeyse. Sonra spora başladım, spora başladığımda boyum 1.69 civarı iken 4 5 ay sonra 1.71 küsür birşeydi. Ki ben vücut çalışıyorum. Ağırlıkla alakası yok boyun.

Hocam siz dişiniz ağrıyınca diş hekimine de gitmeyin, berber halleder. Doktora da gerek yok, mahallede illa ki bir çıkıkçı vardır. Bunlar hep para tuzağı (!)
Benim ne yediğimi söylemesi için onları alabileceğim kadar para vermek para tuzağı. Ben dişçiye 500 TL veren görmedim. Doktor varken çıkıkçıya giden şehirli de görmedim. Dediğimden bunu mu çıkarıyorsunuz? Bir de bunlar sülük. 3 seans yazıyorum gibisinden kağıdı bir imzalatıyor gitti para. Bakıyorum daha önce hiç diyetisyene gitmemişsiniz. Yoksa böyle bir şey demezdiniz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı