14 yaşında nasıl kilo alınabilir?

Gitmiştim zaten temiz çıktı, babam genetik diyor.
Yemek programı da sabah yumurta yiyorum ve 4 ekmek ortalama yiyorum. Öğlen ve akşam da yeşillik(pırasa, ıspanak vs.) Yiyorum.

Teşekkür ederim.

Görmüştüm bir ara protein tozu vs kullanıyorlardı ben onu kullanmıyorum belirteyim dedim.

Baban ile doktor boş yapmasın genetikle hiçbir alakası yok 39 kilo ile lolipopa çubuk bile olamazsın. Ayrıca o nasıl program? Biraz daha et yemeye çalış yeşillik asla olmaz makarna et vs. Tüket yeşillik arada sırada yenir programın bence seni zayıf yapan şey. Ben bile ağır diyetteyken senin programını kullanıyorum pırasa ıspanak yeşillik yersen zayıf olman aşırı normal bakliyat makarna et gibi şeylere daha çok yönelmeye çalış. Temiz çıkması hiç normal değil ben 11 yaşlarımdayken 40 kilo falandım senin 45 50 kilo olman lazım birine danış sana yemek programı hazırlasın ama uzman biri olsun. Baban normal T.C. babası sen onu pek dinleme zayıf olmanın sorunu beslenmen olduğuna inanıyorum. Kahvaltı öğünün güzel sucuk salamda yersen kahvaltıda olabilir akşam ve öğlen yemeğinde asla yeşillik önermem. Öğlen normal höpürtmelik çorba falan içebilirsin akşam et veya makarna olabilir evet ağır gelmiş olabilir ama kilon cidden düşük.

Ben de 17 yaşında olmama rağmen çok çok zayıfım. Tamamen hareketsiz ve pisboğaz bir yaşam tarzına sahibim. Yine de kilo alamıyorum. Annem de babam da gençliklerinde çok zayıflarmış. Nedeni bu.

Seninki de benzer bir durum. Genetiğinde ne varsa, %70 osundur.
Merak ettim de günlük yediğin şeyleri hesaplayıp toplam kaç kalori ettiğini yazar mısın ?

Bence de fastfood tüketmeyi seviyorsanız yiyebilirsiniz ama sırf kilo almak için sağlıksız gıdalara yönelmek çok akıl kârı değil. Eğer ki sağlığınız da bir sıkıntı yoksa , sorun olmayacaksa çok dert etmeyin. Bir spor salonuna gidebilir aynı zamanda diyetisyen desteği alabilirsiniz.
spor salonunda napıcak kanka dahamı zargana olucak 39 ile lolipopa çubuk bile olmaz zaten

Spor salonuna zaten kütle koymak için gidilir bu ne biçim yorum ?
kanka 39 kilo ile hangi spor aletini kaldırıcak bu çocuk sence spor salonunamı ihtiyacı var hem kim spor salonuna 14 yasındaki cocuğu alır delirdiniz mi çocuğun vitamini yok beslenmesi ile alakası spor salonu ne alaka delimisiniz siz cahilseniz öneri vermeyin

Kanka 39 kilo ile hangi spor aletini kaldıracak bu çocuk sence spor salonunamı ihtiyacı var hem kim spor salonuna 14 yasındaki cocuğu alır delirdiniz mi çocuğun vitamini yok beslenmesi ile alakası spor salonu ne alaka deli misiniz siz cahilseniz öneri vermeyin.

Babacan önce bir kurallara göre yazmayı öğren bilmiyorsan da aşağıdaki düzelt butonuna bas. Spor salonları zaten 14-15 yaş kaynıyor her yer alıyor yani onu da merak etme. Düşük ağırlıklarla başlayıp beslenmesine dikkat ederse kas kütlesi koyar en azından bir vücudu oturur spor salonu imkanı varsa gitmesi en iyisi.

Bol ekmek tüket, kalorili beslen. Ve gerekiyorsa pis beslen fastfood gibi abur cuburlar tüket. Cips, kola ne varsa göm. Sürekli yemek ye işte.
bu ona yağ kazandırır sağlıksızlık kazandırır kilo değil. Allah aşkına bana bile 4. sınıfta diyorlardı beslenme için örnekler diye sence pis beslenince bu çocuk iyi olucak mı zayıf olması zaten sağlığı ve beslenmesi yüzünden sende buna yük mü koyacaksın

Babacan önce bir kurallara göre yazmayı öğren bilmiyorsan da aşağıdaki düzelt butonuna bas. Spor salonları zaten 14-15 yaş kaynıyor her yer alıyor yani onu da merak etme. Düşük ağırlıklarla başlayıp beslenmesine dikkat ederse kas kütlesi koyar en azından bir vücudu oturur spor salonu imkanı varsa gitmesi en iyisi.
ya dostum sen çocuğun beslenme düzenine baktın mı spor salonu ne yarıyacak çocuğa çocuğun beslenmesini ben bile ağır diyette anca yapıyorum adam gelmiş spor salonu diyor

bu ona yağ kazandırır sağlıksızlık kazandırır kilo değil. Allah aşkına bana bile 4. sınıfta diyorlardı beslenme için örnekler diye sence pis beslenince bu çocuk iyi olucak mı zayıf olması zaten sağlığı ve beslenmesi yüzünden sende buna yük mü koyacaksın

ya dostum sen çocuğun beslenme düzenine baktın mı spor salonu ne yarıyacak çocuğa çocuğun beslenmesini ben bile ağır diyette anca yapıyorum adam gelmiş spor salonu diyor
Beslenmesine dikkat ederse diye yazmışım değil mi oraya ? Ot yiyerek spor yaparsa tabi çubuk gibi kalır. Düzgün proteinli ve karbonhidratlarla beslenirse toparlanır.

Çocuk vitaminsiz arkadaşlar. O kiloda direkt yağlı yağlı beslenip yağ kütlesi koymak zorunda. Muhtemelen de doktordan D vitamini ve B12 takviyesi alması gerekecek, tabi doktor uygun görürse. Fitness önermek ciddi anlamda saçma. Bu kardeşimizin metabolizmasını hızlı sayacak olursak o çocuk daha düzgün bile kilo alamıyorken, kas kütlesi koy demek saçma. Ayrıca çocuk 14 yaşında, 14 yaşında ağırlık altına girmek sağlıklı değil. Popüler kültür öğesi olduğu için ve 14 yaşında çok yapanın olması da bunu sağlıklı yapmaz. Spor yapacaksa düzenli basketbol ve yüzme yapmalıdır. Bu ikisinin fitnessdan daha fazla yararı var bu kardeşimiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı